Objevte nejlevnější lety

Indonésie Pura Goa Lawah

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Goa Lawah


Dotazy:

1. Kde se nachází Pura Goa Lawah?
2. Co je to Pura Goa Lawah?
3. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Goa Lawah?
4. Kolik stojí vstup do Pura Goa Lawah?
5. Co bychom si měli vzít s sebou při návštěvě Pura Goa Lawah?
6. Jak se k Pura Goa Lawah dostaneme z Ubudu nebo Kuty?
7. Jaký je význam Pura Goa Lawah?
8. Můžeme si zde najmout průvodce?
9. Je zde k dispozici parkoviště?
10. Jsou v Pura Goa Lawah restaurace nebo stánky s občerstvením?

Odpovědi:

1. Pura Goa Lawah se nachází na východě ostrova Bali, na klifové pobřeží v oblasti Klungkung.
2. Pura Goa Lawah je hinduistickým chrámem, který je známý především svou jeskyní, která je údajně domovem stovky netopýrů.
3. Otevírací hodiny se mohou měnit v závislosti na sezóně a dalších faktorech, nicméně obvykle je otevřeno od 9:00 do 17:00.
4. Vstup do Pura Goa Lawah je obvykle zdarma, i když se může vyskytnout situace, kdy je třeba zaplatit malý poplatek za parkování nebo jiné služby.
5. Doporučuje se vzít si s sebou kryt na hlavu nebo šátek (pro ženy, které nechtějí být vyzvány ke změně oblečení), pohodlnou obuv a dostatek tekutin na pití.
6. K dispozici je doprava v podobě soukromého vozidla, taxi nebo motorky. Také je možné si zapůjčit motorku a jet do Pura Goa Lawah sám.
7. Význam Pura Goa Lawah spočívá v tom, že je to důležitý hinduistický komplex, který slouží k uctívání bohů a duchů.
8. Ano, je možné si najmout průvodce, aby vás provedl této historickou hinduistickou lokalitou.
9. Ano, zde je k dispozici parkoviště pro automobily a motorky.
10. V Pura Goa Lawah nejsou žádné restaurace, ale malé občerstvení a stánky s suvenýry jsou k dispozici před vstupem do chrámu. Pro větší jídlo můžete zkusit najít místní restaurace v blízkosti.


Letenka Indonésie Pura Goa Lawah


Pura Goa Lawah: Poutní místo a fascinující přírodní úkaz Indonésie

Indonésie je známá svým bohatým kulturním a náboženským dědictvím, které se odráží v různých chrámech a posvátných místech po celé zemi. Jedním z těchto míst, které si zaslouží pozornost, je Pura Goa Lawah - chrám netopýrů, nacházející se na břehu Indického oceánu v indonéské provincii Bali.

Pura Goa Lawah, což v překladu znamená „chrám netopýrů“, je jedním z nejdůležitějších náboženských míst v Balí. Chrám je vytesán ze skály a je považován za posvátné útočiště pro netopýry. Těchto zvláštních tvorů zde žije tisíce a vytvářejí fascinující scénu, když vylétají ze svých úkrytů při západu slunce.

Chrám Pura Goa Lawah je jedním z devíti chrámů, které jsou důležité pro vykonávání vesnických rituálů a jsou součástí obřadů sloužících ke změně sezón a k návštěvě posvátných míst v Balí. Tento chrám je také místem, kde místní lidé vykonávají rituální obětiny a modlitby k ochraně a obnovení dobytka.

Legenda praví, že jeskyně v Pura Goa Lawah byla vytesána z mrtvých těl prvních obyvatel Bali. Díky této historii je místo považováno za posvátné a atraktivní pro turisty a věřící.

Kromě svého duchovního a náboženského významu, Pura Goa Lawah nabízí také úchvatnou kulisu. Chrám se nachází na útesu, který se svažuje do Indického oceánu, čímž vytváří pohled na nádhernou modrou vodu a panoramatické výhledy na okolní krajinu. Tato malebná scéna je perfektním místem pro fotografování a pozorování západu slunce.

Pokud se rozhodnete navštívit Pura Goa Lawah, měli byste si uvědomit, že jde o posvátné místo a dodržování náboženských zvyklostí je nutností. Ženy by měly nosit sarong a závoj, zatímco muži by měli mít na sobě krátké kalhoty a košili. Je také vhodné odstranit obuv, než vstoupíte do chrámu.

Pura Goa Lawah představuje nejen náboženskou a historickou památku, ale také přírodní úkaz, který je pro Bali jedinečný. Jeho jedinečná atmosféra, spojená s přístupem k oceánu a horizontem, vytváří magickou atmosféru pro turisty i věřící. Pokud hledáte místo na Bali, které kombinuje kulturu, náboženství a přírodní krásu, Pura Goa Lawah by se měla stát nedílnou součástí vaší plánování.


Dovolená Indonésie Pura Goa Lawah


Pura Goa Lawah: Tajemná jeskyně na dovolené v Indonésii

Indonésie, země tisíce ostrovů, je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací světa. Nabízí nádherné pláže, tropickou vegetaci a fascinující kulturu. Když si zde plánujete dovolenou, určitě byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejznámějších a nejposvátnějších hinduistických chrámů na Bali - Pura Goa Lawah.

Pura Goa Lawah se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Bali, ve vesnici Pesinggahan. Jeho název znamená "chrám netopýrů" a je to přesně to, co uvnitř chrámového komplexu najdete. Jeho hlavní atrakcí jsou totiž tisíce netopýrů, kteří obývají mnoho malých jeskyní ve skále.

Netopýři mají pro balijce a hinduisty důležitý význam. Jsou považováni za posvátná zvířata a jsou považováni za inkarnace démonů. Podle místních pověr mají netopýři božskou ochranu, která chrání chrám před zlými silami a negativní energií. Proto je Pura Goa Lawah jedním z nejdůležitějších chrámů na ostrově a mnoho místních hinduistů sem přichází se modlit a obětovat.

Při návštěvě chrámu budete fascinováni jeho architekturou. Hlavní brána je zdobena sochami draků a obrázkem démona, který má kulaté oči a ostrý nos. Jakmile projdete branou, vstoupíte na nádvoří chrámu, kde můžete vidět nádrž s posvátnou vodou, kterou místní hinduisté používají k rituálním očistám.

Jednou z nejzajímavějších částí Pura Goa Lawah je pohřebiště. Na svahy hory u chrámu jsou totiž naraženy škvíry ve skále, do kterých se po smrti ukládají pozůstatky mrtvých. Tato tradice zde trvá již několik generací a je naprosto unikátní.

Kromě toho, že se Pura Goa Lawah těší velkému náboženskému významu, je také jedinečnou turistickou atrakcí. Pura Goa Lawah je otevřený všem návštěvníkům, a to i těm, kteří nejsou hinduisty. Je to skvělé místo ke koupi suvenýrů a odmítnutí silných místních specialit v okolních stáncích.

Pokud se plánujete vydat na dovolenou na Bali, nezapomeňte zařadit Pura Goa Lawah do itineráře. Zde můžete zažít jedinečné duchovní a kulturní zážitky, vyfotografovat se s netopýry a prozkoumat tajemnou jeskyni. Indonésie je prostě rájem na Zemi a návštěva Pura Goa Lawah vám ukáže, proč.


Ubytování Indonésie Pura Goa Lawah


Indonésie je zemí bohatou na kulturu, historii a přírodní krásy. Je domovem mnoha architektonických divů, posvátných chrámů a svatyní. Jedním z těchto míst je Pura Goa Lawah, který je považován za jednu z nejvýznamnějších hinduistických svatyní na ostrově Bali.

Pura Goa Lawah, také známý jako Chrámová jeskyně Lawah, je četnými návštěvníky a věřícími navštěvovaný posvátný komplex, který se nachází na jihovýchodě Bali. Jeho název pochází ze slov "pura" (chrám) a "goa" (jeskyně). Chrámový komplex se nachází v podobě skalní jeskyně, která je obývána tisíci netopýry, což je jedním z nejvíce unikátních prvků tohoto místa.

Podle legendy byla jeskyně Pura Goa Lawah vykopána přímo do sopky Gunung Agung, která je považována za nejsvatější na Bali. Těsně před vstupem do jeskyně stojí brána chrámu, která je zdobena sochami a zvířecími motivy. Kromě toho, v odlehlé části komplexu je také malý svatý pramen, který je pokládán za zdroj léčivých vod.

Jednou z nejvyšších ctností hinduismu je úcta ke všem formám života. Na tomto principu je založena i tradice uctívání netopýrů v Pura Goa Lawah. Věří se, že netopýr je posvátným zvířetem, a proto jsou zde chráněni a respektováni. Je obvyklé, že večer přicházejí místní obyvatelé a turisté sledovat vyhlídnu na tisíce netopýrů, kteří vylétají z jeskyně a rozprostírají se v obloze.

Při návštěvě Pura Goa Lawah je vhodné si vzít dostatečně osvětlenou čelovou lampu, abyste si mohli vychutnat a prozkoumat všechny zákoutí této impozantní jeskyně. Cesta vede přes nádherné zahrady, sochy a vodopády, které vytvářejí klidnou atmosféru pro modlitby a meditaci.

Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat hinduistické dědictví Bali a objevit unikátní místa jakým je Pura Goa Lawah, je vhodné zůstat v blízkém okolí, například v městě Klungkung nebo Amlapura. Tyto vesnice nabízejí širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po přátelské rodinné penziony.

Pura Goa Lawah je nejen svatyní, ale i výjimečným přírodním a historickým památkou, která stojí za návštěvu. Je dokonalým místem pro ty, kteří chtějí poznat hlubší smysl hinduismu a prozkoumat jedinečnost indonéského kulturního dědictví.


Počasí Indonésie Pura Goa Lawah


Pura Goa Lawah je jedním z nejzajímavějších posvátných míst v Indonésii. Tato hinduistická svatyně se nachází na ostrově Bali, který je známý svou bohatou kulturou a krásným přírodním prostředím. Jedná se o místo obklopené exotickou vegetací a nacházející se v blízkosti překrásného pobřeží Indického oceánu.

Jedna z věcí, která dělá Pura Goa Lawah opravdu unikátním, je jeho jeskynní chrám, který je postavený na okraji útesu. Chrám je vytesán v přírodní jeskyni a překvapuje návštěvníky svou architekturou a umístěním. Jeho hnědé zdi jsou pokryty lišejníky a zeleň vyzařuje pocit mystiky a posvátnosti.

Kromě toho, že je Pura Goa Lawah důležitým zdrojem duchovního posilování pro Balijce, je také známý svou rozmanitou faunou, která sem přichází kvůli jeskyním. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je kolonie netopýrů, která obývá jeskyně. Tito netopýři, známí jako indonéské velké netopýry, jsou největší druhy netopýrů na světě a jejich počet je v tomto chrámu obdivuhodný. Je to nezapomenutelné a fascinující přirozené představení sledovat, jak se tisíce netopýrů vrací do jeskyně během soumraku.

Navíc je večerní čas také ideální dobou k návštěvě Pura Goa Lawah, protože tady můžete zažít neuvěřitelně nádherné západy slunce. Tyto západy slunce jsou nejenom spektakulární, ale také mají zvláštní význam pro místní kulturu, která je spojena se slunečními rituály.

Když hovoříme o počasí v Pura Goa Lawah, ostrov Bali má celkově tropické klima, které je charakterizováno horkým a vlhkým počasím po většinu roku. Teploty se obvykle pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia a srážky jsou rozloženy poměrně rovnoměrně po celý rok. To znamená, že během vaší návštěvy Pura Goa Lawah je pravděpodobné, že se setkáte s teplým a vlhkým počasím, které vyžaduje pohodlné oblečení a hydrataci.

Okolní pobřeží Indického oceánu také ovlivňuje počasí v této oblasti. Můžete očekávat mírně vyšší teploty a vlhkost blíže k moři, zatímco vnitrozemí bude o něco chladnější. Proto je doporučeno vzít si s sebou stinný klobouk, sluneční brýle a opalovací krém, abyste zůstali chráněni před slunečním zářením při procházce po chrámu.

Celkově lze říci, že návštěva Pura Goa Lawah je nezapomenutelným zážitkem. Kombinace jeho svaté atmosféry, poutavé architektury a přírodní krásy z něj dělá jedinečné místo na Bali. Pokud se chystáte navštívit toto místo, buďte připraveni na teplé a vlhké počasí, ale také na úžasné přírodní divadlo, které nabízí tato exotická lokalita.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky