Objevte nejlevnější lety

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo je v období od července do září, kdy jsou nejmenší srážky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo?

Odpověď: Mezi nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo patří procházky v deštném lese, pozorování divokých orangutanů, plavby po řekách, návštěva tradičních vesnic kmenů Dayak a koupání v řekách.

Dotaz: Je bezpečné cestovat po Indonésii Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Obecně je cestování po Indonésii Borneo bezpečné, ale doporučuje se být obezřetný při návštěvách odlehlých oblastí a mimo turistické trasy.

Dotaz: Jak se nejlépe dostat na Indonésii Borneo?

Odpověď: Nejlepší způsob pro dosažení Indonésie Borneo je letecky do hlavního města regionu, Barito Kuala, a poté pokračovat dálouspěšně nebo lodí.

Dotaz: Je nutné mít vízum pro návštěvu Indonésie Borneo?

Odpověď: Ano, turisté musí mít platné vízum pro vstup do Indonésie obecně a platí i pro návštěvu Indonésie Borneo. Vízové podmínky se mohou lišit v závislosti na národnosti, takže se doporučuje konzultovat s ambasádou nebo konzulátem Indonésie.


Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, největší ostrov v jihovýchodní Asii, je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou orangutani, sloni a prasete šestoprsé. Tento fascinující ostrov je rozdělen mezi tři země - Indonésii, Malajsii a Brunej. Když mluvíme o indonéské části Bornea, genericky známé jako Kalimantan, jedná se o zemi s nádhernými scenériemi, přírodními rezervacemi a přátelskými obyvateli.

Jedním z hlavních aspektů, který zaujme turisty, je rozmanitost a jedinečnost ubytování na Kalimantanu. Na ostrově najdete všechny druhy ubytování, od jednoduchých ubytovacích zařízení až po luxusní hotely. Pokud se vydáte do přírody, můžete si vybrat z řady tábořišť a lodí na řece, které vám poskytnou úžasné zážitky z přírody.

Kalimantan je známý svými národními parky, jako je park Tanjung Puting, který je domovem mnoha orangutanů a dalších ohrožených druhů. V tomto národním parku najdete několik tábořišť a lodí na řece, kde se můžete ubytovat a prozkoumat krásu deštného pralesa. Probuzení v tokijském tábořišti a pozorování orangutanů, jak se pohybují z korun stromů, je příležitost, kterou si určitě nechcete nechat ujít.

Dalším oblíbeným místem k ubytování na východní části Kalimantanu je město Samarinda, hlavní město provincie Východní Kalimantan. Zde najdete širokou škálu hotelů, které vám poskytnou komfortní ubytování a moderní vybavení. Samarinda je také výchozím bodem pro několik výletů do okolních národních parků a přírodních rezervací.

Při pobytu na západní části Kalimantanu se můžete věnovat dobrodružství na stromových domech, které se nazývají "rumah panggung". Tyto jedinečné konstrukce umístěné na vysokých kůlech vám umožní užít si nádherné výhledy na řeku a deštný prales. Ubytování v rumah panggung je zážitkem, který vám umožní prožít autentickou zkušenost života v džungli.

Pokud hledáte více luxusu, najdete na Kalimantanu také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí jedinečné služby, jako jsou wellnes centra, bazény a vynikající restaurace. Nejznámějším luxusním resortem na ostrově je Borneo Rainforest Lodge, který se nachází v srdci národního parku Danum Valley na východě Kalimantanu. Tento resort vám umožní prožít luxusní dovolenou v přírodě a zároveň přispět na udržitelnou ochranu přírody.

Ať už se rozhodnete pro jednoduché ubytování v přírodě nebo luxusní dovolenou, ubytování na indonéské části Bornea vás jistě ohromí svou jedinečností a krásou. Přírodní bohatství, které najdete na Kalimantanu, je něco, čemu se neodolá a co si zamilujete.


Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie Borneo, která je známá také jako Kalimantan, je největší indonéský ostrov a tvoří součást stejnojmenné provincie. Tato oblast je obklopena Jávským mořem na jihozápadě, Celebeským mořem na východě a Jihočínským mořem na severu. Díky své rozsáhlé povrchu a různorodému reliéfu nabízí Kalimantan bohatou paletu podnebí a počasí.

V oblasti Bornea jsou dva hlavní klimatické období - deštivé a suché. Suché období trvá od května do září a je charakterizováno nízkou srážkovou aktivitou a vyššími teplotami. Během tohoto období se teploty pohybují kolem 30 °C ve dne a přibližně 23 °C v noci. Vzhledem k nižšímu množství srážek ve srovnání s deštivým obdobím, jsou v tomto období potoky a řeky často více vyschlé.

Na druhou stranu deštivé období trvá od října do dubna a je charakterizováno vyššími srážkami a vlhkostí. Během dešťového období se teploty pohybují kolem 27 °C ve dne a přibližně 22 °C v noci. Srážky jsou časté a silné, s monzunovými větry proudícími do oblasti ze severu a severozápadu.

V rámci Bornea existují významné rozdíly v počasí v závislosti na geografické poloze jednotlivých oblastí. Východní část ostrova je obecně vlhčí a vyšší severní části, jako je oblast Kapuas Hulu, mají delší deštivá období. Západní část ostrova, zahrnující města Pontianak a Singkawang, má naopak kratší deštivá období a celkově méně srážek.

Také je nutno zmínit, že Indonésie Borneo má rovníkové podnebí. To znamená, že průměrné teploty jsou relativně konstantní po celý rok. Turisté a návštěvníci by měli mít na paměti, že vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu a neustálému slunečnímu svitu je vybavení na ochranu proti slunci a hydratace nezbytné.

Celkově vzato, počasí v Indonésii Borneo je charakterizováno svým tropickým klimatem s vyššími teplotami, vysokou vlhkostí vzduchu a dvěma hlavními obdobími - deštivým a suchým. Každé období má své vlastní vlivy na krajinu a život zdejších obyvatel. Pro cestovatele je důležité vzít na zřetel tyto klimatické podmínky před plánováním své cesty do této malebné části Indonésie.


Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je známá svou scenérií plnou tropických rájů a exotických dovolených. A jedno z nejoblíbenějších míst k navštívení v této zemi je ostrov Borneo, který se nachází na indonéské části ostrova.

Borneo, známý také jako Kalimantan, je největším ostrovem v Asii a čtvrtým největším na světě. Je domovem obrovské rozmanitosti rostlin a zvířat, což ho činí neodolatelným pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jedno z hlavních lákadel Bornea je národní park Tanjung Puting. Tento park je známý především díky svým orangutanům, které je možné pozorovat v přírodním prostředí. Procházka v tropickém lese vás zavede do jejich domova a můžete vidět tyto ohrožené a kriticky ohrožené opice ve volné přírodě. Je to velmi unikátní zážitek, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.

Dalším významným místem k navštívení je pohoří Meratus. Toto pohoří je považováno za jedno z nejkrásnějších v Indonésii a nabízí spektakulární výhledy, rozmanitou flóru a faunu a také možnost trekkingu. Pokud jste dobrodružný typ a rádi se potápíte do přírody, výstup na vrchol Meratusu je pro vás jako stvořený.

Pro ty, kteří se chtějí dostat ještě hlouběji do přírody a zažít opravdové dobrodružství, je tu řeka Kapuas. Kapuas je nejdelší řeka v Indonésii a nabízí úžasnou přírodu a biodiverzitu. Můžete se vydat na vodácký výlet a projíždět úchvatnou krajinou, obdivovat divokou přírodou a také potkat místní obyvatele, kteří žijí na březích řeky.

Pro milovníky pláží a slunce je tu také Kuching, hlavní město Sarawaku na východním pobřeží. Toto malebné pobřežní město nabízí bílé písečné pláže, teplé tyrkysové moře a také bohatou kulturu a historii. Můžete si užívat slunečního koupání, surfování nebo relaxování u moře a zároveň se projít po malebných uličkách města a objevovat místní trhy a starobylé památky.

A nakonec, pokud se zde rozhodnete strávit svou dovolenou, nemůžete opustit Borneo bez ochutnání místní kuchyně. Indonéská kuchyně je plná exotických chutí a koření a nabízí velký výběr pokrmů včetně ryb, mořských plodů a tropického ovoce. Určitě si vyzkoušejte některá z místních specialit, jako je bakso (polévka s kuličkami), nasi goreng (restovaná rýže) nebo gado-gado (smíšená zelenina s arašídovou omáčkou).

Dovolená na indonéském Borneu vám nabídne dobrodružnou, ale zároveň relaxační zkušenost. Budete mít možnost objevovat nádhernou přírodu, setkat se s unikátní faunou a samozřejmě si užívat krásné pláže a místní kulturu. Je to destinace, která vám poskytne dovolenou na celý život.


Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je země, kterou by si měl každý cestovatel minimálně jednou v životě vyzkoušet. Toto tropické rájové místo nabízí celou řadu přírodních krás, ale také kulturní a historické památky. Mezi nejvyhledávanější lokality našeho světadílu patří i Kalimantan, který se nachází na ostrově Borneo.

Letenka do Kalimantanu není vůbec drahá a naše letecké společnosti nabízejí denně několik spojů. Borneo nabízí mnoho překvapení pro turisty, které budou určitě stát za to.

Největší atrakcí pro turisty v Kalimantanu bude určitě návštěva národního parku Tanjung Puting. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale hlavně pro orangutany, kteří zde žijí volně. Pro turisty jsou přístupné i lodě, které plují po řece Sungai Sekonyer a umožňují vidět nádherné scenérie a život v pralese.

Další zajímavou lokalitou v Kalimantanu je přírodní park Derawan. Tento park se nachází v Tichomoří a kromě přírodní krás nabízí i možnosti šnorchlování a potápění, které je naprosto fantastické. Pod vodou můžete vidět korály a různé druhy ryb, ale hlavně manta rejnoky a žraloky.

Další zajímavou lokalitou v této oblasti jsou neuvěřitelné žluté květiny, které se zde rozkvetou v období sucha. Tyto květiny tvoří velké pole květin, které je k nerozeznání od rozbředlých mračen.

Dalšími zajímavostmi jsou také Ethnographic Museum a originální trh. Muzeum je fantastickou možností se dozvědět o kultuře a zvyklostí obyvatel hodně informací. Na trhu pak můžete ochutnat mnoho tradičních jídel-dortíků, salátů a dalších dobrot.

V Kalimantanu můžete strávit celý měsíc a nemusíte se nudit. Tato oblast je plná zelených pralesů, nádherných pláží a působivých hor. Pokud hledáte přírodní krásy a aktivní dovolenou, měl by Kalimantan tuto roli plnit.

Letenky na Borneo zajišťují následující společnosti: Garuda Indonesia, Air Asia, Lion Air. Cena za letenku se pohybuje od 10 000 do 15 000 Kč a závisí na termínu letu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky