Objevte nejlevnější lety

Gruzie Martvili Canyon

Ubytování Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Gruzii, které stojí za návštěvu. Nachází se ve stejnojmenném městečku Martvili, ve východní části země. Martvili Canyon je unikátní přírodní útvar, který láká turisty z celého světa svojí nádhernou krajinou a křišťálově čistými vodními toky.

Martvili Canyon je říční soutěska vyhloubená řekou Abasha v průběhu mnoha tisíc let. Údolí je obklopeno nedotčenou přírodou, bohatými lesy a útesy. Na dně soutěsky proudí průzračná modrá voda, která vytváří malebná jezírka a výběžky. Tyto jezírka jsou dostupná lodí, kterou si mohou návštěvníci rezervovat a prozkoumat tak krásu soutěsky zcela blízko.

Pro ty, kteří si rádi vychutnávají přírodu, je Martvili Canyon ideálním místem pro piknik nebo krátkou procházku. Můžete relaxovat na březích jezírek, pozorovat místní flóru a faunu či vyzkoušet adrenalinové sporty, jako je skákání do vody z útesů. Na vás je, jakým způsobem si pobyt v soutěsce užijete.

K dispozici je také muzeum, které se nachází poblíž soutěsky. Muzeum vás provede historií Martvili a jeho okolí, a nabídne vám možnost poznat bohaté kulturní dědictví této oblasti. Můžete se dozvědět o tradicích a zvyklostech místních obyvatel a získat tak hlubší povědomí o gruzínské kultuře.

Pokud se rozhodnete zůstat v Martvili na několik dní, máte možnost ubytovat se v některém z hotelů nebo penzionů v blízkosti soutěsky. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé typy pokojů, od jednoduchých hostelských pokojů po luxusní suitu s výhledem na Martvili Canyon. Turistický ruch se zde stále rozvíjí, a proto je velký výběr ubytování pro každého návštěvníka.

Martvili Canyon je unikátní destinací pro milovníky přírody, dobrodružství a kultury. Vezměte si zdejší krásu na tělo i na duši a dopřejte si nezapomenutelný zážitek. Nenechte si ujít toto přírodní divadlo vytvořené samotnou matkou přírodou - Martvili Canyon v Gruzii.


Dovolená Gruzie Martvili Canyon


Gruzínska oblasť Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrelo-Zemo Svaneti na západnom pobreží Kaukazu. Je to jedno z najkrajších miest v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírody a dobrodružstva.

Martvili Canyon je úchvatná sústava kaňonov, vodopádov a jazeriek vytvorených riekou Abasha. Rieka sa pretína skalami, vytvárajúc úchvatné vodopády a malebné jazerá s krištáľovo čistou vodou. Turisti si tu môžu prenajať malé člny alebo lode a preplávať si po týchto jazerách, kde majú príležitosť obdivovať krásu prírody a nádherné vodné útvary.

Martvili Canyon ponúka aj možnosť prechádzky po skalách a úzkych koridoroch kaňonu. Turisti môžu prejsť cez drevené mosty a užiť si prechádzku po skalnatých chodníkoch, ktoré vedú k jazerám. Pri tomto putovaní majú návštevníci príležitosť objaviť nespočetie spektakulárnych výhľadov a skalnatých útvarov, ktoré ich obklopujú.

Pri návšteve Martvili Canyon návštevníci nevyhnutne natrafia na historické deixto obdobia, keď Turecko ovládalo túto oblasť. Môžu navštíviť a preskúmať staré turecké mosty a múry, ktoré sú stále viditeľné v tejto oblasti. Okrem toho, dovolenkári môžu tiež navštíviť blízke Martvili kláštor. Kláštor ponúka pokojné miesto, kde si môžu turisti oddýchnuť, naberať silu a dodať svojmu dobrodružnému zážitku ďalšiu dávku náboja.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac adrenalinu a dobrodružstva, je tu možnosť absolvovať rafting na rieke Abasha, ktorá spája Martvili Canyon s dedinkou Martvili. Rafting je obľúbeným športom v tejto oblasti a ponúka návštevníkom vzrušujúci zážitok a možnosť vidieť okolitú krajinu zo zcela odlišného uhla pohľadu.

Martvili Canyon je skutočne jedinečným miestom v Gruzínsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku v prírode. Významná kombinácia krásnych vodných útvarov, skalnatých kaňonov a histórie robí toto miesto veľmi výnimočným. Takže, ak hľadáte dovolenku plnú prírody, dobrodružstva a histórie, neváhajte a naplánujte si svoju návštevu do Martvili Canyon v Gruzínsku.


Letenka Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je země, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi a jedním z nejpůsobivějších z nich je Martvili Canyon. Tento malebný útvar se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti, v blízkosti města Martvili, a přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa.

Martvili Canyon se nachází v hlubokém údolí, které vytvořila řeka Abasha. Je obklopen bujnou zelení a vápencovými skalami, které se tyčí nad jejím břehem. Tato kombinace vytváří kouzelnou a tajemnou atmosféru, kterou prostě nelze popsat slovy.

Při prohlídce kaňonu se návštěvníci mohou pohybovat po dřevěných chodnících, které byly vybudovány podél řeky. Tyto chodníky umožňují přístup k nejdůležitějším částem kaňonu a nabízejí úchvatné výhledy na řeku a okolní krajinu. Pro tiší nadšence je možnost projet se i na člunu, aby si zážitek z kaňonu užili do poslední kapky.

Jedna z nejzajímavějších částí Martvili Canyon je Velký vodopád. Vodopád je obklopen stěnami vápencových skal a jeho voda se s neuvěřitelnou silou valí do řeky. Při pohledu na tyto vodopády člověka napadne, jak malý je v porovnání s rychlým tokem vody.

Další magickou částí kaňonu jsou malé jezírka, která se nacházejí přímo v řece. Křišťálově čistá voda jezírka doslova třpytí v slunečním světle a poskytují svěží únik z tepla gruzínského počasí.

Martvili Canyon je také místem s historickým a kulturním významem. V blízkosti se nachází klášter Martvili, který sloužil jako důležité náboženské a kulturní centrum středověké Gruzie. Klášter byl založen ve 7. století a od té doby byl důležitým místem poutníků i turistů.

Pokud se rozhodnete navštívit Martvili Canyon, nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv a oblečení, abyste si mohli užít každý krok této úchvatné lokality. Zážitek z návštěvy kaňonu je jedinečný a zapamatováníhodný a jistě vám vyrazí dech svou krásou.

Cesta do Gruzie a návštěva Martvili Canyon je díky leteckým spojům velmi snadná. Letenky do Gruzie jsou dostupné z mnoha evropských měst a cesta vám zabere pouhé hodiny. Po příletu do Gruzie bychom vám rozhodně doporučili, abyste si vzali čas na prozkoumání této nádherné země a nevynechali jednu z nejúchvatnějších atrakcí – Martvili Canyon.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Martvili Canyon


Dotaz: Kde se nachází Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon se nachází v regionu Samegrelo, v západní Gruzii.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon je otevřen denně od 9:00 do 18:00 (v letní sezóně může být otevřeno déle).

Dotaz: Jaká je cena vstupného do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupné do Martvili Canyon je 15 lari (asi 185 Kč) pro dospělé a 5 lari (asi 62 Kč) pro děti.

Dotaz: Je nutné si předem zakoupit vstupenky do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupenky na Martvili Canyon si není potřeba kupovat předem, lze je zakoupit na místě.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Martvili Canyon?
Odpověď: Prohlídka Martvili Canyon trvá přibližně hodinu a půl až dvě hodiny.

Dotaz: Je nutné si vzít s sebou vhodnou obuv a oblečení pro prohlídku Martvili Canyon?
Odpověď: Ano, je vhodné mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení, které neproklouzne a vydrží vlhkost.

Dotaz: Je v Martvili Canyon možné se koupat?
Odpověď: Ano, v Martvili Canyon je možné se koupat, ale pouze v určitých částech.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon, je autobusem nebo autem z Kutaisi, které se nachází asi 45 km od Martvili.


Počasí Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je krásné místo nacházející se v západní části Gruzie. Pohádkové scenérie, průzračná voda a skalnaté stěny rozhodně stojí za návštěvu. Ale jaké je vlastně počasí v této oblasti?

Martvili Canyon má charakteristické subtropické klima s vysokými letními teplotami a mírně teplými zimami. Průměrná teplota v létě dosahuje 30°C, zatímco v zimě klesá asi na 10°C. Nejvíce srážek pada v průběhu podzimu a zimy, avšak i v létě se zde mohou vyskytnout deštivé dny.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Martvili Canyonu, nejlepší období k návštěvě je od května do září. V této době je počasí příjemné, slunce svítí a voda je dostatečně teplá na to, aby jste se mohli koupat. Je však třeba si uvědomit, že v létě může být v této oblasti velmi dusno a horko.

Zimní měsíce jsou v Martvili Canyonu chladné a deštivé. Avšak pokud jste fanoušci zimních sportů, můžete zde najít ideální podmínky pro lyžování a snowboarding v nedalekém ski areálu.

V každém případě byste při návštěvě Martvili Canyonu měli být připraveni na všechny klimatické podmínky. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek ochranných prostředků proti slunci v létě, stejně jako teplé oblečení v zimě. Každopádně nezáleží na tom, jaké počasí právě vládne - Martvili Canyon stojí za to navštívit v jakémkoli ročním období.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky