Objevte nejlevnější lety

Ghana Digya National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Digya National Park


1. Kde se nachází Ghana Digya National Park?
Ghana Digya National Park se nachází v Ghaně, konkrétně v regionu Brong-Ahafo v jižní části země.

2. Jak se dostanu do Ghana Digya National Park?
Nejsnáze se do parku dostanete letecky z letiště v hlavním městě Accra nebo letiště Kumasi. Poté můžete využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky, které vás do parku dovezou.

3. Jaké druhy fauny lze v Ghana Digya National Park spatřit?
V parku je možné spatřit mnoho druhů savců, jako jsou sloni, buvoly, antilopy, levharti, malý panter serval nebo různé druhy opiček.

4. Jaké druhy flory najdu v Ghana Digya National Park?
Park je bohatý na různé druhy stromů, keřů a rostlin, včetně afrických palmových stromů, akácií a figovníků.

5. Jaký je vstupní poplatek do parku?
Vstupní poplatek se může lišit, pokud jste občan Ghany nebo cizinec. V roce 2021 je vstup pro dospělé místní občany 10 GHC (ghanský cedi) a pro cizince 20 GHC.

6. Existuje možnost ubytování v/poblíž Ghana Digya National Park?
Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů, chat nebo lázeňských středisek. Je však důležité si rezervovat ubytování předem.

7. Jsou v parku dostupné průvodcovské služby?
Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o fauně, floře a historii parku. Doporučuje se vyhledat průvodce, aby se zvýšila šance na pozorování vzácných druhů.

8. Mohu ve Ghana Digya National Park tábořit?
Ano, v parku je umožněno táboření za předpokladu, že máte povolení od Správy národního parku Ghana.

9. Jakou dobu bych měl strávit ve Ghana Digya National Park?
Ideální doba pobytu závisí na vašich zájmech a dostupném čase. Nicméně několik dní by bylo vhodné, aby se vám podařilo co nejlépe prozkoumat a vychutnat park.

10. Je možné vidět ptáky v Ghana Digya National Park?
Ano, park je domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených. Pokud jste milovník ornitologie, určitě si park užijete.


Počasí Ghana Digya National Park


Ghana Digya National Park je jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších chráněných území v západní Africe. Nachází se v jihovýchodním Ghana, poblíž města Akosombo. Park se rozkládá na ploše 3 478 km² a představuje domov pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, opic, lvů, krokodýlů, hadů a mnoha dalších. Kromě toho zde roste také mnoho druhů rostlin.

Jednou z nejvýraznějších vlastností počasí v Ghana Digya National Park je vlhkost. Vzhledem k tomu, že park se nachází blízko řeky Volta, je zde vysoká úroveň vlhkosti po celý rok. Průměrné teploty jsou kolem 26 °C, ačkoli v některých částech parku mohou být teploty i vyšší. Vzhledem k vysoké vlhkosti se může v parku vyskytovat deštivé počasí v každém ročním období.

Průměrné srážky jsou zde 1 200 mm za rok. Největší srážky se vyskytují v období od června do září, což může být výzvou pro návštěvníky, kteří sem chtějí přijet během této doby. Nicméně i během období sucha v Ghana Digya National Park je stále vlhko a řeky průzračné. To znamená, že návštěvníci mohou stále vidět mnoho zvířat, ačkoli se spíše schovávají před paprsky slunce.

Nejlepší dobou pro návštěvu Ghana Digya National Park jsou zimní měsíce od listopadu do února, kdy jsou teploty nejstabilnější a srážky nejméně časté. Kromě toho mohou návštěvníci snadno pozorovat mnoho druhů zvířat, protože v této době je pro ně snadnější najít vodu a potravu.

Celkově lze říci, že Ghana Digya National Park nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a mnoho druhů zvířat. Nicméně návštěvníci by měli být připraveni na vysokou vlhkost a možnost deštivého počasí v jakémkoli období. Pokud se rozhodnete navštívit park, určitě si vezměte potřebné vybavení a nenechejte se odradit meteorologickým scénářem, protože to, co tam uvidíte, určitě stojí za to.


Ubytování Ghana Digya National Park


Ghana Digya National Park nabízí návštěvníkům možnost ubytování přímo v parku. Návštěva tohoto parku je zážitkem a tím větším zážitkem bude, pokud se rozhodnete pro ubytování přímo v něm. Ubytování nabízí možnost nejenom snazšího a rychlejšího přístupu k parku, ale také záruku, že budete být uvnitř parku stále.

V parku je řada různorodých možností ubytování pro návštěvníky různých typů. Většina z nich se nachází v okolí řeky Volta, která se rozprostírá přímo skrz park. Nejlevnější možností jsou kempy, které nabízejí možnost stanování přímo v parku. Tyto kempy jsou velmi populární především mezi turisty, kteří chtějí zažít přírodu, a nevadí jim, že stráví noc v přírodě. Pokud máte rádi kempování, určitě Vás tato možnost zaujme.

Další možností ubytování v Ghana Digya National Park jsou lodě. Návštěvníci mohou pronajmout menší lodě, které jsou umístěny přímo na řece Volta, a strávit tak celý den plavbou po parku. Proto je tato možnost velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi.

Pokud preferujete pohodlnější ubytování, existují v parku také luxusní lodě, které nabízí velmi vysoký standard ubytování. Tyto lodě obsahují velké ložnice, koupelny, klimatizaci, nebo Wi-Fi připojení na internet. Tuto možnost využijí návštěvníci, kteří nehledají adrenalin, ale pohodlný a relaxační pobyt v parku.

Kromě těchto tří možností ubytování lze najít v parku také menší hotely a penziony.

Všechny tyto možnosti ubytování nabízí návštěvníkům Ghana Digya National Park, aby si mohli park co nejvíce užít. Vedle krásného okolí, kde lze pozorovat zajímavé druhy fauny a flóry, nabízí park také mnoho jiných aktivit pro návštěvníky. Mohou si třeba zahrát golf, vydat se na rybaření, nebo vyzkoušet některé z mnoha sportovních aktivit.

Vyzkoušejte ubytování přímo v Ghana Digya National Park a užijte si tak nezapomenutelný zážitek v srdci velkolepé Ghaně.


Dovolená Ghana Digya National Park


Ghana je jednou ze skrytých perl Afriky, kterou mnoho lidí nezná. Tato západoafrická země se pyšní nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také nádhernou přírodou. Jedním z nejvíce oslnivých přírodních pokladů, které Ghana nabízí, je Digya National Park.

Nacházející se v regionu Brong-Ahafo, Digya National Park je jedním z nejstarších a největších národních parků v Ghaně. Park byl založen v roce 1900 a rozkládá se na ploše téměř 3 475 čtverečních kilometrů. Je domovem bohaté fauny a flóry, které nabízí návštěvníkům úžasný zážitek.

Park je známý svými rozmanitými druhy savců, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Můžete zde spatřit slony, buvolů, antilopy, kočkovité šelmy, krokodýly a mnoho dalšího. Ptáci jsou také bohatě zastoupeni, přičemž se očekává, že zde žije přes 230 druhů. Pro milovníky ptactva je to nepochybně jedno z nejlepších území pro pozorování ptáků.

Jednou z největších atrakcí v Digya National Park je jezero Volta. Je to jedno z největších umělých jezer na světě a nabízí blízkost k jeho břehům, což vytváří úžasné scenérie. Můžete si pronajmout člun nebo se vydat na procházku podél břehů jezera. Je to skvělý způsob, jak objevovat okolní přírodu a vyhlídky.

Pro ty, kteří si přejí být v těsné blízkosti přírody a strávit noc pod hvězdami, je v parku k dispozici tábořiště. Můžete si postavit stan a prožít opravdu autentický zážitek v divočině. Ať už se jedná o dobrodružnou rodinnou dovolenou, romantiky nebo jednodenní výlet, Digya National Park nabízí něco pro každého.

Každý rok do Ghaně přijíždí tisíce turistů, kteří se chtějí ponořit do africké kultury a přírodního dědictví regionu. Digya National Park je skvělým příkladem toho, co tento nádherný kus světa může nabídnout. Pokud se rozhodnete navštívit Ghana, nezapomeňte dát Digya National Park na vrchol svého seznamu míst k návštěvě. Budete překvapeni krásou a zázraky, které tato oblast skrývá.


Letenka Ghana Digya National Park


Ghana je vyhlášená svou bohatou biodiverzitou a nádhernými přírodními scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které navštěvují turisté, je Ghana Digya National Park. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin a nabízí neopakovatelné zážitky pro všechny, kteří se sem vydají.

Ghana Digya National Park se nachází v regionu Eastern v Ghaně, asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Akkra. Byl vyhlášen národním parkem v roce 1971 a je jedním z nejstarších a největších národních parků v zemi. Park se rozkládá na ploše přes 3 000 kilometrů čtverečních a nabízí různorodá prostředí, včetně deštných pralesů, savan a bažin.

Jedním z hlavních lákadel Ghana Digya National Park je jeho výjimečná zvířata. Park je domovem vzácných druhů, jako jsou sloni, buvoli, levharti, nilské koně a opice. Je také vyhlášený pro své bohatství ptáků, a proto je ideálním místem pro milovníky ornitologie. Park nabízí i možnost safari, které je vysoce populární mezi turisty. Safari vám umožní vidět divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí a zažít úžasná dobrodružství.

Ghana Digya National Park není známý pouze svými zvířaty, ale také svojí bohatou a různorodou flórou. V parku najdete stromy, jako je mahagon nebo akáciové stromy, které tvoří nádhernou kulisu pro vaše putování parkem. Existuje také mnoho endemických druhů květin, které jsou pro Ghana jedinečné.

Navštěvování Ghaně Digya National Park je nejenom zábavné, ale také prospěšné pro místní komunitu. V parku se nachází několik vesnic, které se podílí na udržování a ochraně parku. Turisté mají možnost navštívit tyto vesnice, poznat jejich kulturu a životní styl a podpořit místní ekonomiku nákupem místních produktů.

Při návštěvě parku musí turisté dodržovat základní pravidla a etiku. Patří sem respektování přírody a zvířat, nedotýkat se ani nekrmit divokých zvířat a poslouchat pokyny místních průvodců a zaměstnanců parku.

Ghana Digya National Park je skvělým místem pro ty, kteří si přejí zažít přírodní krásy a objevovat vzácné druhy zvířat a rostlin. Je to místo, které zaujme milovníky přírody i dobrodružství. Při návštěvě tohoto parku se ocitnete uprostřed nádherné divočiny, která vám poskytne nezapomenutelné zážitky a uchvátí vaše srdce svou neopakovatelnou krásou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky