Objevte nejlevnější lety

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je chráněné území nacházející se v Ghaně, které je domovem mnoha druhů opic, včetně vzácných druhů, jako je mona opice a colobus opice.

2. Kde se nachází Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema v regionu Atebubu-Amantin v Ghaně.

3. Jaká je úloha tohoto chráněného území?
Úlohou tohoto chráněného území je ochrana a zachování populace opic v této oblasti. Taktéž zde probíhá výzkum a vzdělávání o ochraně přírody a opic.

4. Jaké druhy opic mohu vidět v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
V sanctuary můžete vidět různé druhy opic, včetně mona opic, colobus opic a podobně. Samozřejmě je to divoká příroda, takže se nemůžete spoléhat na to, že určitý druh opice uvidíte.

5. Jak se sem dostanu?
Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je cestovat z poblíž ležících měst jako je Kumasi nebo Tamale. Z těchto měst můžete cestovat automobilem nebo můžete využít také veřejné dopravy a poté se procházet po území na vlastní pěst.

6. Kolik stojí vstup na Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Obvykle se vybírá malý vstupní poplatek, který pomáhá financovat ochranu opic a území.

7. Jak dlouho trvá návštěva chráněného území?
Doba návštěvy se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech. Někteří turisté stráví zde jen několik hodin, zatímco jiní se rozhodnou zůstat déle a pozorovat opice.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení, která je třeba dodržovat při návštěvě?
Ano, při návštěvě je třeba dodržovat pravidla, která zahrnují nedržení jídla nebo pití při pozorování opic, zákaz krmení opic nebo jakékoliv narušení jejich přirozeného prostředí.

9. Je možné ubytovat se v blízkosti chráněného území?
Ano, k dispozici jsou některé ubytovací možnosti v blízkosti Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jako jsou hotely, penziony nebo kempy.

10. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Celý rok je možné navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, ale nejlepší doba pro pozorování opic je období sucha od prosince do února.


Počasí Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zemí, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je to místo plné krásné přírody, historických památek a jedinečné kultury. Jedním z unikátních míst, které stojí za návštěvu, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se rozkládá ve střední části Ghaně, ve městě Nkoranza. Tento rezervát je jedním z největších a nejstarších rezervátů opic v zemi a byl vyhlášen jako chráněná oblast v roce 1975. Jeho hlavním cílem je ochrana dvou druhů opic - mona opice bílého okruhu a mona opice několikoloké.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je fakt, že opice tady žijí ve volné přírodě a jsou zcela neohrožené. Mají zde svůj vlastní prostor, kde se mohou volně pohybovat a sdružovat se do skupin. Jejich blízký vztah k lidem je snadno patrný, protože místní obyvatelé se o ně starají a chrání je jako součást svého kulturního dědictví.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se tedy stalo cenným zdrojem turistického ruchu pro Ghanu. Milovníci přírody a zvířat sem přicházejí, aby si prohlédli tyto jedinečné opice a jejich přátelský vztah k lidem. Mohou sledovat, jak se opice věnují svým každodenním činnostem, jídlu a hře.

Rezervát je nejen důležitým centrem pro zachování těchto jedinečných opic, ale také pomáhá místnímu obyvatelstvu. Díky turistickému ruchu, který sem přináší, mají místní lidé příležitost získat příjmy z prodeje suvenýrů a zajištěním průvodce. To je zvláště důležité v rozvojové zemi jako Ghana, kde je zaměstnanost místní populace vysoce prioritní.

Pokud se rozhodnete navštívit Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, měli byste se připravit na tropické podnebí. Ghana má horká a vlhká léta, během kterých teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Deštivé období přichází od dubna do října, takže byste se měli připravit na možné lijáky. Doporučuje se tedy vzít s sebou lehké oblečení, ale nezapomeňte také na ochranu proti slunci, například krém na opalování a klobouk.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je zkrátka jedním z nejzajímavějších míst, která Ghana nabízí. Návštěva tohoto rezervace znamená nejen setkání s unikátními opicemi, ale také podporu místní ekonomiky a ochrany přírody. Je to skutečně zážitek, který stojí za to zažít.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary: Když se setkáte s královstvím opic

Afrika je známá svojí rozmanitou a ohromující přírodou, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jedním z míst, které nejsou příliš známé, ale stojí za to navštívit, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary v Ghanské republice. Toto svatostánek se rozprostírá v regionu Brong-Ahafo a je domovem mnoha druhů opic, které jsou pokládány za posvátné.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se vyznačuje svou unikátní povahou. Zahrnuje dvě vesnice, Boabeng a Fiema, které jsou obklopeny hustými lesy a kokosovými háji. Tento svatostánek leží přibližně 150 km severovýchodně od ústředního města Ghaně, Kumasi, a poskytuje domov přibližně 600 opicím. Nejoblíbenějšími druhy opic zde jsou monogumní opice Colobus a Cercopithecus mona, které jsou zde považovány za svaté.

Místní obyvatelé, zejména z vesnice Boabeng, považují tyto opice za své "božské bratry" a jednají s nimi s úctou a respektem. Věří, že ochrana těchto opic je prvním krokem k ochraně celé přírodní oblasti. Lidé z obou vesnic jsou dobrovolnými hlídači tohoto svatostánku a starají se o zdraví a bezpečí opic. Věří se, že tyto opice mají sílu přinášet štěstí a prosperity do jejich komunity.

Návštěvníci mají možnost přijít do Ghany Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary a zažít neuvěřitelný zážitek. Můžete si vychutnat procházku prozkoumáváním lesa a pozorováním těchto nádherných a inteligentních opic. Místní průvodci rádi poskytnou informace o každém druhu a odpoví na vaše otázky. Je však důležité si uvědomit, že tyto opice jsou divoké a měl byste se k nim chovat s ohledem a respektem.

Dalším způsobem, jak se podílet na ochraně tohoto svatostánku, je navštívit Monkey Sanctuary Museum ve vesnici Fiema. Toto malé muzeum poskytuje informace o historii a kultuře místních obyvatel a jejich vztahu k opicím. Zde se můžete dozvědět o důležitosti tohoto místa jako posvátného místa pro obyvatele Boabeng a Fiema.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je nejen úžasné místo pro pozorování divokých opic, ale také symbol ochrany a úcty k přírodě. Je to inspirativní příklad spolupráce mezi člověkem a zvířaty, který bychom si měli brát k srdci. Navštívit toto místo není jen turistickou atrakcí, je to příležitost prohlédnout si, jak jednotlivci a celá komunita mohou společně pracovat na zachování přírodního dědictví.

Takže pokud se vydáte do Ghany, nezapomeňte navštívit Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary a ponořit se do fascinujícího světa opic. Budete uchváceni jejich krásou a moudrostí a zanecháte s vědomím, že jste přispěli k ochraně tohoto vzácného místa.


Ubytování Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je úchvatným cestovním cílem, který je známý svou rozmanitou faunou, především veverkami a opicemi. Tato rezervace se nachází ve střední části Ghany, nedaleko od vesnice Boabeng a Fiema, a je domovem pro více než 2000 zpřátelených opic a veverek.

Rezervace byla založena v roce 1975 a od té doby se stala chráněným územím, které slouží k ochraně a zachování těchto ohrožených druhů. Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je však mnohem více než jen místo, které poskytuje útočiště pro opice a veverky. Je to místo, které propojuje lidi s přírodou a umožňuje jim prozkoumat a plně ocenit bohatství ghanské přírody.

Rezervace nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Jako turista zde můžete pozorovat opice ve volné přírodě, jak se přibližují a klidně žijí mezi námi. Tyto opice jsou velmi přátelské a zvyklé na přítomnost lidí, což zajišťuje unikátní interakci mezi lidmi a zvířaty. Můžete se těšit na jejich hravý a zvědavý přístup, a dokonce se s vámi nechají pohladit.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary také nabízí návštěvníkům další možnosti, jak se seznámit s místními tradicemi a kulturou. Zdejší lidé mají hluboký respekt k opicím a veverkám a považují je za posvátná zvířata. Můžete se dozvědět zajímavé příběhy a pověsti o těchto zvířatech, a dokonce se dozvědět o místních rituálech, které spočívají v jejich uctívání.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a ekoturistiku, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary ideálním místem pro trekking a procházky v přírodě. Rezervace je obklopena hustými lesy a je plná exotické flóry a fauny. Můžete si vychutnat krásné scenérie, obdivovat vzácné druhy rostlin a zvířat a objevovat tajemství ghanské divočiny.

Aby bylo zachováno a chráněno toto unikátní místo, jsou zde stanovená určitá pravidla pro návštěvníky. Je zakázáno krmit nebo obtěžovat zvířata, aby se zajistila jejich pohoda a přežití. Důraz se také klade na udržitelný turismus a odpovědné cestování, aby se minimalizoval vliv návštěvníků na životní prostředí.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvělým příkladem úsilí Ghany o ochranu ohrožených druhů a udržitelný cestovní ruch. Tato rezervace nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, které spojují přírodu, kulturu a ochranu životního prostředí. Pokud plánujete cestu do Ghany, určitě byste neměli vynechat tuto jedinečnou zastávku.


Dovolená Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je africká země bohatá na přírodní krásy a unikátní zvířecí druhy. Jedním z těchto míst je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, které se nachází v centrální části země.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je svatyně, která slouží jako útočiště pro dvě ohrožené druhy opic - Kolumbský gueréza a Samařík dželada. Tato svatyně se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema, které jsou vzdálené přibližně 20 kilometrů od města Nkoranza.

Svatyně leží uprostřed krásného pralesa, a navštívíte ji jako součást turistického výletu do Ghany, určitě nebudete litovat. Při vaší návštěvě se vám naskytne možnost pozorovat tyto fascinující a vzácné druhy opic v jejich přirozeném prostředí.

Kolumbský gueréza je nádherný druh opice s černým srstí a bílým chomáčkem na ocasu. Tyto opice jsou velmi sociální a žijí ve skupinách, které se pohybují po korunách stromů. Mají sklon k létání a jejich pohyby jsou velmi akrobatické a elegantní.

Samařík dželada je největší druh opice v Africe. Mají světle hnědou srst a výrazné červené pruhy na hrudi. Nejvíce se vyskytují ve vlhkých horských lesích a žijí ve velkých skupinách, obvykle až 200 opic. Jsou to velmi přátelské a hravé tvory.

Vesnice Boabeng a Fiema jsou také velmi zajímavé. Můžete se projít po ulicích a zažít autentickou ganskou kulturu. Setkáte se s místními obyvateli a můžete ochutnat jejich tradiční jídla a nápoje. Lidé v těchto vesnicích jsou velmi hrdí na svou svatyni a ochranu ohrožených opic.

Místní obyvatelé věří, že tyto opice jsou posvatné a mají ochraňovaté schopnosti. Jsou pečlivě chráněny a psychicky propojeny s lidmi. Vesnice mají dokonce své obyčejně "opice kněze", který se stará o svatyni a zajišťuje, aby byla udržována v dobrém stavu.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se může pochlubit nejen svými vzácnými zvířaty, ale také krásnou přírodou. Prales je domovem mnoha druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů. Během vaší návštěvy můžete také provést turistickou procházku po přilehlém pralese a objevovat jeho skryté poklady.

Celkově lze říci, že návštěva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je nezapomenutelným zážitkem. Uvidíte vzácné opice žít v jejich přirozeném prostředí a získáte hlubší porozumění jejich ochraně a významu. Navíc si užijete krásu přírody a setkáte se s pohostinnými místními obyvateli.

Pokud plánujete dovolenou v Ghaně, nezapomeňte zařadit návštěvu Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary na seznam míst, která chcete navštívit. Tento unikátní svět opic a přírody vás zcela uchvátí a přinese vám nezapomenutelné zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky