Objevte nejlevnější lety

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii. A mezi mnoha krásnými ostrovy toho není žádný inzerát.
Na Filipínách se nachází několik střeží Karibik a El Nido, Coron a Puerto Princesa na ostrově Palawan jsou jistě mezi nejvíce vynikajícími.

Po přistání v hlavním městě provincie Palawan, Puerto Princesa, se začíná vaše dobrodružství. Puerto Princesa je známý svou krásnou přírodou a ekoturismem. Zde si můžete užít krásné pláže a průzračné vody. Najdete zde také mnoho zajímavých míst ke šnorchlování a potápění, včetně oblasti Tubbataha Reefs Natural Park, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V Puerto Princesa můžete také navštívit podzemní řeku, která je jednou z nejdelších podzemních řek na světě. Toto místo je považováno za jeden z nejúžasnějších přírodních zázraků na Filipínách.

Poté se přemístěte do města El Nido, které se nachází na severu ostrova Palawan. El Nido je obklopeno malebnými plážemi, průzračnými vodami a korálovými útesy. Je to ráj pro milovníky potápění a šnorchlování, kde se můžete setkat s rozmanitým podmořským životem. Existuje také mnoho ostrovů, které si můžete objednat a navštívit v okolí El Nida, jako je ostrov Pangulasian, který je známý svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovými vodami, a ostrov Shimizu, který je vyhlášený pro své pozoruhodné korály a pestrou faunu a flóru.

Další zastávkou na vaší cestě po ostrově Palawan je Coron. Coron, známý také jako "filipínský Maldivy", je domovem mnoha neuvěřitelně krásných lagun, tajemných jezer a potopených vraků, které lákají potápěče z celého světa. Můžete si pronajmout loď a vydat se na objevování okolních ostrovů a vod. Nenechte si ujít návštěvu slavného jezera Kayangan, které je považováno za nejčistší jezero v zemi. Když na toto krásné místo budete pohlížet z vyhlídkového místa, budete ohromeni krásou a malebností této oblasti.

Ostrov Palawan a jeho okolní ostrovy nabízejí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek. Každý z těchto míst má své vlastní unikátní kouzlo. Od pláží až po korálové útesy, od potápění po procházky v přírodě, je zde něco pro každého cestovatele. Než se však odpravíte na svou cestu do této ráje na zemi, nezapomeňte se předem informovat o nejlepší letence Filipíny Palawan, abyste měli skvělý start svého dobrodružství.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou unikátním exotickým rájem, který je plný nezapomenutelných momentů a krásných památek. Jedním z nejlepších míst k návštěvě na Filipínách je Palawan, který se pyšní krásnými bílými plážemi, klidnými vodami a skvělým potápěčským centrem. Palawan obklopuje mnoho menších ostrovů, z nichž některé nabízejí luxusní plážové či potápěčské zážitky. Nejpopulárnějšími místy na Palawanu jsou El Nido, Coron a Puerto Princesa. Tyto města nabízejí pestrou nabídku ubytování, které uspokojí každého cestovatele.

El Nido je populárním turistickým místem na Palawanu, které se pyšní množstvím aktivit pro návštěvníky. V El Nido najdete širokou škálu ubytování, od levných hostelů až po luxusní hotely a resorty. Pokud se rozhodnete pro hostel, můžete se těšit na zážitek, kdy můžete poznat další cestovatele z celého světa. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s vlastními nebo společnými koupelnami. Pokud preferujete více soukromí, můžete si vybrat mezi mnoha hotely, apartmány nebo luštěniny. Tyto možnosti nabízejí klimatizované pokoje, koupelny a většinou i vlastní terasu, kde si můžete užít rozhled na pláž nebo na okolní horu.

Coron City je ještě menší město než El Nido, ale nabízí podobně širokou škálu ubytování. V Coron najdete hlavně hotely a resorty, které jsou levnější než v El Nido, protože Coron není tak populární turistické místo. Tyto hotely jsou menší a méně luxusní než ty v El Nido, ale stále nabízejí veškeré pohodlí, které potřebujete pro příjemný pobyt. Pokud chcete něco více luxusního, můžete se ubytovat v některém z resortů, které nabízejí klimatizované pokoje, vlastní pláže a restaurace.

Puerto Princesa je největší město na Palawanu, což znamená, že nabízí nejvíce možností k ubytování. Puerto Princesa se nachází v těsné blízkosti mezinárodního letiště, což znamená, že je to výborný výchozí bod pro cestování po Palawanu. Zde najdete širokou řadu ubytování, včetně hostelu, hotelů a resortů. Mnoho těchto možností nabízí výhled na moře, bazény, restaurace a další služby.

Celkově lze na Palawanu najít ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete. Zdejší hotely, apartmány nebo luxusní resorty nabízejí pohodlné, čisté a dobře zařízené místnosti. Pokud chcete snížit náklady na ubytování, můžete se rozhodnout pro hostel nebo levnější hotel. Bez ohledu na váš výběr, můžete se těšit na krásné a nezapomenutelné dovolené na Filipínách.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou a ostrovy Palawan nejsou výjimkou. Tento malebný kus země, který se nachází na západě Filipín, nabízí nádherné bílé pláže, tyrkysovou vodu a ohromující horizonty. Abyste si ale mohli opravdu užít svou dovolenou, musíte se obeznámit s tamním počasím.

Nezáleží na tom, zda váš cíl bude El Nido, Coron nebo Puerto Princesa, všechny tyto oblasti Palawanu mají podobné počasí. Většinou je to tropické klima, což znamená, že teploty se přes celý rok drží vysoko a srážky jsou časté.

Jako obvykle na Filipínách, je období tajfunů v období července až září. To neznamená, že byste nemohli cestovat do Palawanu během tohoto období, ale měli byste být připraveni na pravidelné bouřky a změny v programu. Pokud plánujete cestu na konci roku a na začátku příštího roku, mějte na paměti, že od listopadu do ledna může být oblast postižena chladnějším větrem, což vytváří měnící se podmínky na moři.

Nejlepší období pro cestování na Palawanu jsou měsíce únor až květen. Během tohoto období jsou srážky nižší a teploty jsou mírnější. V noci se teploty pohybují kolem 24°C a během dne jsou kolem 32°C. Voda je stále teplá a umožňuje vám užít si plavání v oceánu a potápění bez problému.

Zvažte fakt, že každý kout Filipín má svá specifika. V El Nidu je možné zažít bouřky bez ohledu na roční období, ačkoliv běžně období dešťů začínají v červenci. V Coronu může být nejpříjemnější počasí od března do května, kdy je nejméně srážek a také příznivější podmínky pro potápění. V Puerto Princesa je nejdeštivější měsíc červenec a srpen, takže pokud se vám nelíbí bláto na silnicích, raději toto období vynechte.

Celkově platí, že Palawan je krásná destinace a většinu času jsou podmínky pro pohyb bez problémů. Však nejlepší způsob, jak se připravit na počasí, je také vždy nejaktuálnější konzultace s místními odborníky a sledování předpovědi počasí. Ať už se rozhodnete pro kterékoliv období, pravděpodobně si na Palawanu užijete krásné zážitky.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou malebnou krásou, nádhernými plážemi a úchvatnými přírodními scenériemi. Mezi nejpopulárnější a nejúchvatnější destinace na Filipínách patří ostrov Palawan, který nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Navštěvují ho milovníci přírody, pláže, potápění a dobrodružství z celého světa.

El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou tři hlavní oblasti na Palawanu, které stojí za návštěvu.

El Nido je malá obec na severu ostrova, která je obklopena nádhernými vápencovými útesy a azurovým mořem. Tento region je známý svými lagunami, zálivy a nedotčenými plážemi. Turisté mohou prozkoumat ostrovy a jeskyně, relaxovat na pláži, vychutnávat si opalování a prozkoumávat podmořské světy potápěním nebo šnorchlováním. V El Nido je také možné si pronajmout malý loďku a vydat se na objevování skrytých pláží a opuštěných ostrovů v blízkém okolí.

Coron je další fantastické místo na Palawanu, které nelze vynechat. Toto město se nachází na severozápadě ostrova a je známé svými nádhernými korálovými útesy, potopenými vraky a kristálově čistou vodou. Pokud jste fanoušky potápění, určitě si v Coronu přijdete na své. Objevíte tajemné vraky z druhé světové války, které jsou zatopené v hlubinách oceánu a obklopené bohatým mořským životem. Pro ty, kteří nemají rádi potápění, je zde také možnost šnorchlování nebo si jen tak užívat malebné prostředí.

Poslední, ale ne zanedbatelné město na Palawanu je Puerto Princesa. Město je šestičlenným králem v oblasti, jak se říká, jedním z nejčistších a nejvíce etnických měst na Filipínách. Nachází se zde také jeden z nověji zvolených sedmi přírodních divů světa, podzemní řeka Puerto Princesa. Tato řeka se vine podzemím a její čistá voda je domovem mnoha ryb a vápencových útvarů. Turisté mohou podniknout prohlídku řeky v kánoích, kde budou obklopeni nádhernými vápencovými stěnami a úžasnými krápníky.

Kromě těchto tří hlavních oblastí můžete na Palawanu také navštívit mnoho dalších menších ostrůvků a pláží, které nabízejí skvělé možnosti relaxace a dobrodružství. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní vůči turistům a ochotně vám pomohou s plánováním vaší dovolené na Palawanu.

Ostrov Palawan je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, dobrodružství a odpočinek na pláži. El Nido, Coron a Puerto Princesa nabízejí nádherné moře, úchvatné vyhlídky a mnoho aktivit pro vychutnání si vašeho pobytu, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zahrnout Palawan do svého itineráře a objevte skryté poklady této nádherné ostrovní destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Q: Jak se dostanu na Filipíny Palawan?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat na Filipíny Palawan, je letecky. Existují přímé lety z Mnila a Cebu do Puerto Princesa, El Nido a Coron.

Q: Jak mohu zajistit transfer z letiště do mého ubytování?
A: Většina ubytování v El Nido a Coron nabízí zdarma přepravu z letiště. Pokud to není možné, můžete zajistit přepravu pomocí služby taxi nebo se vydat na trh na tradiční tricyle.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Palawanu?
A: Nejlepší období pro návštěvu Palawanu je od listopadu do května, kdy jsou deštivé dny méně časté a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu bývá častější déšť a riziko tropické bouře.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v El Nido?
A: Nejlepšími turistickými atrakcemi v El Nido jsou ostrově hopping v Bacuit Bay, Nacpan Beach, Taraw Cliff a snorklování v Twin Lagoon.

Q: Co navštívit v Coron?
A: Coron je nejznámější svými vraky z druhé světové války, které jsou skvělým cílem pro potápěčský výlet. Další turistické atrakce zahrnují Kayangan Lake, Twin Lagoon, a Siete Pecados Coral Reef.

Q: Co dělat v Puerto Princesa?
A: V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku nebo prozkoumat čistou přírodu v Sabang. Můžete si také prohlédnout místní trhy nebo si vychutnat plážový den v Honday Bay nebo Napsan Beach.

Q: Jaká je nejlepší potrava na Filipínách a Co očekávat na Palawanu?
A: Na Filipínách najdete mnoho chutných jídel, jako jsou adobo, sinigang, lechon a mnoho dalších. Na Palawanu se najde spousta rybích a mořských plodů, jako je například "kinilaw" nebo zapečené "Adobong pusit". Také jsou zde mnoho imigrantských restaurací s jídlem z celého světa.

Q: Je snadné najít levné ubytování?
A: Na Palawanu můžete najít mnoho levných ubytování, jako hostely nebo pokojíky. Také je možné najít několik luxusních ubytování v období mimo sezónu za sníženou cenu.

Q: Jaká je doprava mezi ostrovy El Nido a Coron?
A: Existují trajekty přibližně 4x týdně, které zajišťují přepravu mezi ostrovy El Nido a Coron. Můžete také najmout soukromou loď pro vlastní trasu.

Q: Potřebuji vízum na návštěvu Filipín?
A: Na návštěvu Filipín není potřeba víza v případě, že plánujete pobyt kratší než 30 dní. Pokud plánujete pobýt déle, pak budete muset žádat o vízum předem.

Q: Je bezpečné cestovat do Palawanu?
A: Ano, cestování na Palawanu obecně považováno za bezpečné. Nicméně, stejně jako v jiných turistických destinacích, je důležité být opatrný s cennostmi a dodržovat bezpečnostní pokyny zaručené místními.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky