Objevte nejlevnější lety

Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


1. Jak se dostanu do Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejbližší letiště je v Addis Abebě, odkud je možné cestovat silnicí do parku. Délka trasy závisí na dopravní situaci, ale obvykle trvá asi 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Park je známý pro své slané jezero Abijatta a sladkovodní jezero Shalla. Další atrakce zahrnují různé druhy ptáků, které lze pozorovat, jako jsou plameňáci, pelikáni, ibisi a další. Také je tu možnost vidět divoké zvířectvo, jako jsou zebři, antilopy a hyeny.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je po dešťových sezonách větší množství vody v jezerech. Během této doby se také ptáci vrací z migrace a je možné sledovat jejich hnízdění.

4. Existují možnosti ubytování v parku?
– Ano, v parku jsou dostupné ubytovací zařízení pro turisty. Některé z možností zahrnují kempování, stanice pro pikniky a také hotely a penziony v blízkém okolí parku.

5. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
– Hlavní aktivity zahrnují pozorování ptáků, pěší turistiku, cykloturistiku a safari. K dispozici jsou také průvodci a odborníci na přírodu, kteří mohou turistům poskytnout další informace o fauně a flóře parku.

6. Je možné v parku jíst a pít?
– Ano, některá ubytovací zařízení v parku poskytují restaurace a kavárny, kde je možné se občerstvit. Je však vždy dobré se připravit na pobyt v přírodě vlastními zásobami jídla a pití.

7. Jaká je cena vstupu do parku?
– Cena vstupu do parku se může lišit v závislosti na druhu aktivity a délce pobytu. Obvykle se pohybuje kolem 10 až 25 USD na osobu. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před návštěvou parku.

8. Jaké jsou pravidla a omezení v parku?
– Návštěvníci by se měli řídit pravidly ochrany přírody a dodržovat pokyny průvodců. Zákaz lovu, sběru zvířat či rostlin a veškerých aktivit, které by mohly narušit ekosystém parku.


Letenka Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park se nachází v Etiopii, nedaleko města Ziway. Tato oblast je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi. Park zabírá plochu přibližně 887 čtverečních kilometrů a byl vyhlášen v roce 1970.

Jedním z hlavních lákadel tohoto národního parku jsou jezera Abijatta a Shalla. Jezero Abijatta je mělké slané jezero, které slouží jako přirozené hejno mnoha druhů vodních ptáků. Je známé jako jedno z nejvýznamnějších míst pro hnízdění a migrační zastávku tisíců ptáků. Mezi tyto druhy patří plameňáci, pelikáni, hvízdavky a mnoho dalších. Jezero Shalla je naopak hlubší a sladkovodní. Je obklopeno úchvatnou krajinou a poskytuje útočiště vzácným druhům živočichů, jako jsou krokodýli a hroši.

Další pozoruhodnou částí parku je sopka Fentale. Tato aktivní sopka je považována za jedno z nejšetrnějších míst na světě. Její sopečný kužel dosahuje výšky 2 007 metrů nad mořem a je oblíbeným místem pro milovníky treku. V jejím okolí se nacházejí také lávová pole a kráterová jezera, která dávají parku znepokojivý a tajemný vzhled.

Všechny tyto různé přírodní rysy poskytují domov nejen ptákům, ale také dalším vzácným druhům fauny a flóry. Národní park Lake Abijatta-Shalla je domovem například pro gepardy, gazely, dikobrazy a mnoho dalších endemických druhů, které se někdy splétají s těmito překrásnými jezery.

V oblasti parku je také několik menších osad a tradičních etiopských vesnic. Místní obyvatelé žijí na okraji parku a jejich vytrvalost a schopnost žít v souladu s přírodou jsou skutečně obdivuhodné. Park také nabízí možnosti kempování pro turisty, kteří si přejí zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.

Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park je tedy skvělým příkladem krásy a biodiverzity, kterou tato africká země nabízí. Je ideálním místem pro obdivování přírody, pozorování ptáků a setkání se vzácnými druhy živočichů. Pokud plánujete návštěvu Etiopie, určitě nezapomeňte zahrnout tento národní park do svého itineráře - nebudete litovat!


Dovolená Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park je jeden z nejkrásnějších parků v Etiopii. Nachází se v oblasti Oromia, zhruba 200 km jižně od Addis Abeby, hlavního města Etiopie. Park je domovem mnoha druhů divokých zvířat, ptáků a krásné přírody.

Jezero Abijatta je slané jezero, které se nachází v národním parku. Toto jezero je pravým domovem mnoha druhů ptáků, včetně flamingů, hrálových ptáků a mnoha dalších druhů. Rozhodně stojí za to udělat si výlet lodí po jezeře a pozorovat tyto nádherné ptáky.

Shalla je další jezero, které se nachází v parku. Toto jezero je sladké a má hloubku přes 260 metrů. Nachází se zde mnoho druhů vodních ptáků, ryb a další živočichové, jako jsou buvoli a opice. Můžete si také půjčit loď na jezeře a užít si výhled na okolní krajinu.

V parku se nachází mnoho jiných zajímavých míst k vidění. Například návštěvníci mohou navštívit oblasti s gejzíry a horkými prameny, kde se mohou koupat a relaxovat v teplé vodě. V parku také najdete mnoho tras na pěší turistiku, které vás provedou krásnou přírodou a zajímavými místy.

Lake Abijatta-Shalla National Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít přírodu Etiopie a vidět mnoho zvířat a ptáků v jejich přirozeném prostředí. Můžete se rozhodnout zůstat v místních kempovacích areálech nebo si najmout ubytování v okolí. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, zamilujete si tento nádherný národní park a jeho neuvěřitelnou přírodu.


Ubytování Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je africkou zemí s množstvím krásných přírodních parků, z nichž jeden je Lake Abijatta-Shalla National Park. Tento národní park se nachází na jihu Etiopie, v regionu Oromia, a je domovem mnoha druhů divokých zvířat a rostlin.

Pokud se chystáte navštívit tento park, bude pravděpodobně vaším prvním zájmem najít vhodné ubytování. Naštěstí existuje několik možností, jak se ubytovat ve spoustě zajímavých lokalit.

Jednou z možností je ubytování v blízkosti jezera Abijata v kempu. Kemp se nachází v blízkosti lesů a vodopádů, a nabízí návštěvníkům základní ubytování v jednoduchých stanových městách. Pokud však preferujete pohodlí a komfort, můžete zvolit jinou alternativu.

Další možností ubytování je v kempu u jezera Shalla. Kemp má pěkné instalace v kvalitních stanových stanech a návštěvníci zde mohou spát na nafukovacích matracích. Tento kemp také nabízí návštěvníkům základní potřeby jako kuchyňské zařízení, toalety a sprchy.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete zvolit hotel v blízkosti parku. Existuje několik hotelů, které nabízejí komfortní a moderní ubytování s dobrým servisem.

Při návštěvě Lake Abijatta-Shalla National Park se budete cítit jako v ráji. Navštívíte krásné vodopády, řeky, lesy a jezera. Uvidíte také mnoho divokých zvířat jako jsou sloni, krokodýli, gazely, buvoly a mnoho dalších.

Mějte na paměti, že během vaší cesty mohou nastat různé nepředvídatelné situace, jako jsou povodně nebo silné deště. Proto byste měli vždy mít s sebou nějaké záložní oblečení a potraviny.

Co se týká rozpočtu, ceny za ubytování v kempu jsou poměrně přijatelné, zatímco luxusnější hotely jsou dražší. V každém případě však budete platit za skvělé zážitky, které vám národní park Lake Abijatta-Shalla nabízí.

Vzhledem k tomu, že je Lake Abijatta-Shalla National Park velmi populární, je vhodné si ubytování předem zarezervovat. To vám pro vaši cestu zajistí větší pohodlí a sníží riziko, že se budete muset spokojit s méně kvalitním ubytováním.


Počasí Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park se nachází v Etiopii a je jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi. Park leží na jihovýchodním pobřeží jezera Abijatta a jezera Shalla, a je obklopen sopkou Fike.

Klima v Lake Abijatta-Shalla National Park je typické pro oblast Etiopie, přičemž se výrazně liší mezi dešťovou a suchou sezónou. Suché období trvá obvykle od listopadu do března a je charakterizováno vysokými teplotami a minimálním množstvím srážek. Pravděpodobnost deště v této době je poměrně nízká.

Naopak deštivé období trvá od dubna do října. Srážky jsou obvykle nejintenzivnější v červnu a září. Během těchto měsíců se oblast parku stává zelenou a kvetou zde mnohé druhy rostlin. Teploty se výrazně sníží ve srovnání se suchým obdobím, což je příjemná změna pro návštěvníky parku.

Díky kombinaci dešťové a suché sezóny se park stal útočištěm pro mnoho druhů ptáků. Je zde registrováno více než 400 druhů ptáků, včetně různých druhů plameňáků, pelikánů, volavek a ibisů. Park je tedy rájem pro ornitology a milovníky ptáků.

Není však jen o ptácích. V parku žije také mnoho savců, jako jsou paviáni, zebry, gazely, hyeny a kojoti. Největšími obyvateli parku jsou však zdejší populace žiraf. Jejich přítomnost přitahuje mnoho turistů, kteří mají možnost pozorovat tyto vznešené tvory ve volné přírodě.

Pokud plánujete návštěvu Lake Abijatta-Shalla National Park, je nejlepší čas navštívit park během deštivé sezóny, kdy je zde největší aktivita zvířat a zeleným potěšením rostlin. Chcete-li se vyhnout velkým dávkám turistů, doporučuje se navštívit park mimo hlavní turistickou sezónu.

Celkově je Lake Abijatta-Shalla National Park úchvatným místem, které nabízí nádhernou a rozmanitou přírodu. Od ptáků po savce – zde najdete všechny druhy divokých života. Je to skvělé místo pro přírodní nadšence, fotografy a ty, kteří hledají dobrodružství v srdci Etiopie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky