Objevte nejlevnější lety

Egypt Sharm El Sheikh Dahab

Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě díky svým historickým památkám, sluncem zalitým pobřežím Rudého moře a bohatým podvodním světem. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Egyptě je Sharm El Sheikh a nedaleké město Dahab. Tyto dvě lokalit patří mezi nejlepší místa pro dovolenou, kterou budete dlouho pamatovat.

Sharm El Sheikh se nachází na jižním cípu Sinaie a je jedním z nejznámějších letovisek v Egyptě. Toto město je vhodné jak pro rodinnou, tak i párovou dovolenou. Sharm El Sheikh láká návštěvníky svou krásnou, nekonečnou pláží s bílým pískem a průzračně čistým mořem. Pláže jsou obklopeny nádhernou krajinou s vysokými horami, které vytvářejí impozantní scenérie.

Turisté, kteří se rozhodnou strávit dovolenou v Sharm El Sheikh, mají mnoho aktivit na výběr. Můžete se vydat na skvělé potápěčské a šnorchlovací výlety a poznat úžasný podmořský svět Rudého moře. Tato oblast je domovem mnoha druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů. Jejich pozorování v přirozeném prostředí je nezapomenutelným zážitkem. Kromě vodních aktivit můžete vyzkoušet i safari do pouště nebo projížďky na velbloudech. Sharm El Sheikh nabízí také luxusní hotely, obchody s místními výrobky a širokou nabídku restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Kousek od Sharm El Sheikh se nachází město Dahab, které je proslulé svými krásnými plážemi a příznivými podmínkami pro surfování a kiteboarding. V Dahabu najdete uvolněnější atmosféru než v Sharm El Sheikh, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Město je také známé svou bohémovskou a alternativní atmosférou, která přitahuje umělce a cestovatele.

Jednou z nejžádanějších aktivit v Dahabu je potápění a šnorchlování v Modré jámě. Toto neuvěřitelné místo je známo svou úžasnou krásou a patří mezi jednu z nejlepších lokalit pro potápění na světě. Modrá jáma je velmi hluboká ponorná jáma, která nabízí úchvatné pohledy na korálové útesy a pestrobarevné ryby.

Dahab také nabízí spoustu dalších aktivit pro všechny věkové kategorie, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na koni a poznávání místního kulturu a historie. Město je také známé svými tradičními beduínskými večeřemi a místními trhy, kde si můžete koupit suvenýry a místní speciality.

Dovolená v Egyptě ve městech Sharm El Sheikh a Dahab je nezapomenutelným zážitkem. Tyto dvě destinace nabízejí nádherné pláže, pestrobarevný podmořský svět a mnoho aktivit pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete relaxovat na pláži, potápět se nebo objevovat místní kulturu, Egypt vás nikdy nezklame.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, ale také na své teplé a suché klima. Oblasti jako Sharm El Sheikh a Dahab jsou oblíbenými turistickými cíli, především díky svým krásným plážím a teplému, příjemnému počasí.

Sharm El Sheikh, nacházející se na jižním konci Sinajského poloostrova, nabízí svým návštěvníkům nádherné pobřeží Rudého moře a slunečné počasí prakticky po celý rok. Teploty se zde pohybují od příjemných 22°C v zimě až k horkým 38°C v létě. Období od května do září je považováno jako nejteplejší a nejsušší se zaznamenanými teplotami přes 40°C.

Podobné počasí můžete očekávat i v Dahabu, který se nachází asi 80 km severovýchodně od Sharm El Sheikh. Dahab je proslulý svým jedinečným koralovým útesem a jako ideální destinace pro potápění. Turisté se zde setkávají s teplotami mezi 22 a 38°C, podobně jako v Sharm El Sheikh.

Ať již se rozhodnete navštívit Sharm El Sheikh nebo Dahab, můžete si být jisti, že bude místem plným tepla a slunce. Pamatujte, že v letních měsících bude v této oblasti velmi horko a je důležité dbát na dostatečný přísun tekutin a vyhýbat se přímému slunci v nejteplejších hodinách dne. V zimě se pak můžete kochat příjemnými teplotami a teplým mořem, takže pokud plánujete zimní dovolenou, Sharm El Sheikh a Dahab by mohly být ideálním místem pro vás.

Mějte na paměti, že během určitého období mohou být v této oblasti vysoké teploty beglího vítru, které totiž přinášejí písek do oblastí pobřeží. Tento meteorologický jev se nazývá Chamsin a trvá několik dní. Pokud plánujete cestu do této oblasti, měli byste si v období od března do května dát pozor na tyto vysoké teploty a následky, které tyto větry přinášejí.

Kromě toho, že jsou Sharm El Sheikh a Dahab skvělé destinace pro milovníky slunce a moře, nabízejí také řadu historických a kulturních památek. Sharm El Sheikh je například zajímavé pro jeho blízkost ke starověkému městu Faraonů – Gize, kde se nachází Velká pyramidy. Dahab je zase oblíbené pro své úchvatné koralové útesy a nádherné západy slunce.

Celkem lze tedy říci, že cesta do Sharm El Sheikh a Dahabu bude pro každého turistu nezapomenutelným dobrodružstvím plným tepla, písku a překrásného Rudého moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Dahab


1. Jak se dostanu z letiště v Sharm El Sheikh do Dahabu?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat z letiště v Sharm El Sheikh do Dahabu, je taxíkem nebo předem rezervovaným soukromým přepravcem. Trasa je zhruba 90 km dlouhá a trvá asi hodinu a půl.

2. Jaké jsou oblíbené aktivity a atrakce v Dahabu?
Odpověď: V Dahabu si můžete vychutnat potápění či šnorchlování na útesech, navštívit Modrou díru – jednu z nejpopulárnějších potápěčských lokalit na světě, procházet se po promenádě Mubarak Plaza nebo relaxovat na pláži.

3. Kde se ubytovat v Dahabu?
Odpověď: V Dahabu najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů a resortů až po levnější a jednodušší plážové chatky nebo hostely. Například oblíbené hotely jsou Hilton Dahab Resort, Le Meridien Resort Dahab, Coral Coast Hotel a mnoho dalších.

4. Můžu bezpečně cestovat do Dahabu?
Odpověď: Dahab je obecně považován za bezpečné místo pro návštěvu. Nicméně, jako v jakékoli jiné turistické destinaci, je důležité zůstat ostražitý a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dahabu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Dahabu je v průběhu zimního období od listopadu do března, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V letních měsících je velmi horko, takže může být nepohodlné podnikat venkovní aktivity.

6. Jaká je místní měna a jaký je směnný kurz?
Odpověď: Místní měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Směnný kurz se může lišit, proto doporučujeme využít směnárny nebo banky pro směnu peněz.

7. Jak se můžu stravovat v Dahabu?
Odpověď: V Dahabu najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících různé druhy jídel od tradiční egyptské a arabské kuchyně po mezinárodní speciality. Můžete si vybrat z restaurací podél promenády nebo odpočívat v některém z plážových stánků.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt Sharm El Sheikh Dahab je jednou z nejvíce oblíbených destinací pro milovníky pláže, potápění a dobrodružství. Tato oblast se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě a nabízí nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a fantastické korálové útesy. Pokud hledáte letenky na tuto destinaci, jistě nebudete zklamáni.

Letiště Sharm El Sheikh je hlavním letištěm této oblasti a nabízí širokou škálu přímých letů z různých mezinárodních destinací. Letenky do Sharm El Sheikh Dahab jsou obecně velmi cenově dostupné a mohou být zakoupeny předem přes internet nebo na letišti při příletu.

Po příletu na letiště je zajištěna dostupnost různých dopravních prostředků, včetně taxi, které Vás přepraví do vašeho hotelu v Sharm El Sheikh nebo Dahab. Sharm El Sheikh je známý svými luxusními rezorty a nabízí širokou škálu oficiálních hotelů s pěti hvězdičkami a další méně luxusní možnosti ubytování. Drahé nemusí vždy znamenat lepší, proto se doporučuje důkladné vyhledání možností ubytování a porovnání cen a vybavení.

Dahab se nachází zhruba 90 kilometrů severněji od Sharm El Sheikh a je známý jako méně komerční a turisticky vyhledávaná destinace. Zde nalezneme ubytování především v menších hotelích a pobyty v Dahabu jsou obecně cenově dostupnější než v Sharm El Sheikh. Zdejší pláže jsou klidnější a ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci.

Egypt Sharm El Sheikh Dahab je také proslulý svými možnostmi potápění. Obě destinace nabízejí fantastické podvodní scenérie a bohatý život v moři. Množství potápěčských center nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče a také možnost pronájmu potápěčského vybavení. Pro milovníky potápění je tato oblast jednou z nejlepších destinací na světě.

Další atrakcí v této oblasti je útes Ras Mohammed, který je jedním z nejznámějších míst na potápění na světě. Tento útes je domovem mnoha druhů mořských živočichů a korálů a poskytuje neuvěřitelné možnosti pro objevování podmořského světa.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete v této oblasti vyzkoušet také další aktivity, jako je safari na velbloudech, jízda na čtyřkolkách nebo výlety po poušti. V blízkosti Dahabu se nachází také známé místo pro horolezce - hora Sinai, která nabízí nádherné výhledy a nezapomenutelný zážitek.

Egypt Sharm El Sheikh Dahab je ideální destinací pro ty, kteří hledají sluneční pláže, úžasné potápění a dobrodružství. Letenky na tuto oblast jsou cenově dostupné a umožní vám objevit krásy Sinajského poloostrova. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, rozhodně byste neměli opomenout tuto fascinující destinaci.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt Sharm El Sheikh Dahab je oblíbenou destinací mezi cestovateli hledajícími sluneční a plážovou dovolenou. Nachází se v jižním Sinaji, východně od Káhiry, a nabízí návštěvníkům krásné pláže, úchvatné koralové útesy a působivou podvodní faunu a flóru.

Dahab je známý svým relaxačním a neformálním prostředím. Město leží na východním pobřeží poloostrova Sinaj a je obklopeno vysokými horami, což poskytuje ohromující výhledy a ideální podmínky pro horskou turistiku. Mezi nejpopulárnější aktivity patří potápění a šnorchlování.

Pláže v Dahabu jsou známé svou krásou a klidem. Jedna z nejnavštěvovanějších pláží je Lagoona, která nabízí teplou a klidnou vodu vhodnou pro šnorchlování. Další oblíbenou pláží je Mashraba, která je ideální pro odpočinek na slunci nebo pro procházky podél břehu. Pláži se zde také střídají malé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla.

Dahab je také světově proslulý svou podvodní flórou a faunou. Když se potápíte nebo šnorchlujete v Dahabu, budete mít možnost vidět ohromující koralové útesy a mnoho různých druhů ryb. Jedním z nejznámějších míst pro potápění je Modrá díra, jedno z nejnebezpečnějších míst na světě pro potápění, ale také jedno z nejpůsobivějších. Místní potápěčské školy nabízejí kurzy a výlety pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Kromě slunečních koupelí a vodních aktivit nabízí Dahab také bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit starobylá města jako je Káhira a jeho pyramidy, nebo se procházet úzkými uličkami Dahabu a objevovat místní trhy a obchody s tradičním zbožím.

Co se týče ubytování, Dahab nabízí širokou škálu možností, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Najdete zde od luxusních resortů až po přátelské rodinné hotely. Vyzkoušejte například all-inclusive rezorty, které nabízejí širokou škálu zařízení od bazénů až po wellness centra. Pokud hledáte více autentické a levnější možnosti, můžete si vybrat z mnoha malých hotelů a apartmánů v centru města.

Egypt Sharm El Sheikh Dahab je skvělou volbou pro ty, kteří hledají sluneční dovolenou plnou aktivity a relaxace. S krásnými plážemi, úchvatnými koralovými útesy a bohatou kulturou je to destinace, která poskytuje nezapomenutelný zážitek. Ať už jste potápěč, šnorchlující milovník přírody nebo jen hledáte klidné místo na odpočinek, Dahab vám nabídne vše, co potřebujete.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky