Objevte nejlevnější lety

Egypt Marsa Alam

Dovolená Egypt Marsa Alam


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou slunce, krásných pláží a úchvatného podmořského světa, pak je Egypt Marsa Alam tou správnou destinací pro vás. Tato malebná oblast leží na jihovýchodě Egypta, na břehu Rudého moře, a nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky sluníčka, vody a dobrodružství.

Hlavní předností Marsa Alamu je jeho krásná a nedotčená příroda. Zdejší pláže jsou nádherné, s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, která vás vždy přitahuje ke koupání. Mnoho hotelů nabízí vlastní soukromé pláže, na kterých můžete strávit odpoledne opalováním a pozorováním podmořského života při šnorchlování. Pokud jste milovník potápění, Marsa Alam je také skvělou volbou, protože máte možnost objevit úžasný podmořský svět a obdivovat korálové útesy a různé druhy ryb.

Dalším lákadlem této oblasti je nedaleký národní park Wadi El Gamal. Tento park nabízí úchvatnou přírodu, kde můžete objevovat unikátní flóru a faunu, včetně vzácných druhů ptáků a obrovského množství endemických rostlin. Pro milovníky dobrodružství je toto místo rájem, jelikož se můžete vydat na trek či jeepový výlet po poušti, který vám otevře dveře k nádherným scenériím a skrytým oázám.

Marsa Alam je také vynikající destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodlí. Město je stále ještě poměrně nedotčené masovou turistikou, a proto zde najdete mnoho luxusních a klidných resortů, které vám poskytnou veškeré pohodlí a vybavení, které si přejete během dovolené. Mnoho z těchto resortů nabízí nekonečné bazény, wellness centra, golfové hřiště a výbornou kuchyni, abyste si užili dovolenou naplno.

Za kulturou se můžete vydat do blízkého egyptského města Luxoru, kde se nachází úžasné památky, jako je například Údolí králů, chrám Karnak nebo chrám Luxor. Tato místa vám přiblíží bohatou historii a kulturu Egypta.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, krásných pláží a podmořského světa, tak se vydejte do Marsa Alamu v Egyptě. Tato malebná oblast nabízí zážitky pro každého, od milovníků dobrodružství a potápění až po ty, kteří hledají klid a pohodlí. Nezapomeňte se také vydat na výlet do blízkého Luxoru, abyste objevili bohatou egyptskou kulturu. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě Marsa Alam!


Počasí Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam: Když hledáte perfektní dovolenou, Egypt Marsa Alam vás rozhodně nezklame. Toto krásné město leží na jihovýchodě Egypta, přímo u Rudého moře. Proslavilo se svými čistými plážemi, teplým počasím a úžasnou podvodní biodiverzitou koralového útesu. Pokud hledáte odpočinek v luxusním prostředí s krásnými výhledy na moře, Egypt Marsa Alam je pro vás to pravé místo.

Klima v Egypt Marsa Alam

Egypt Marsa Alam je známý svým slunečným počasím a téměř celoročním teplem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 30°C a v horkých letních měsících se může vyšplhat až na 35°C. Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, léto je pro vás nejlepší volbou. Většina dní bude slunce svítit až do večera a mořská voda bude dostatečně teplá k plavání.

Zimní měsíce jsou přibližně o 5°C chladnější než léto, ale teploty stále zůstávají vysoké a slunce je stále silné. Pokud plánujete cestovat do Egypta v zimních měsících, nepotřebujete s sebou spoustu teplého oblečení, ale vezměte si s sebou nehmotné oblečení a ochranné prostředky proti slunečnímu záření.

Co je nejlepší čas na návštěvu Egypt Marsa Alam

Jako turista byste chtěli mít při návštěvě Egypta Marsa Alam nejlepší zážitek, takže byste si měli zvolit správný čas k návštěvě. Nejlepší čas na návštěvu Egypta Marsa Alam jsou měsíce říjen až květen. V tomto období je počasí nejpříjemnější, teploty jsou příznivé a nedochází k vysoké vlhkosti, což znamená, že si užijete své dovolené až do poslední chvíle.

Během léta jsou teploty mnohem vyšší a pravděpodobnost, že budete unaveni a nebudete se tak dobře cítit, je mnohem vyšší. Přesto, pokud nemáte nic proti teplu, slunci a množství turistů, léto může být pro vás skvělou volbou.

V zimních měsících může být počasí trochu nestabilní s krátkými dešťovými stavy, ale ty jsou vzácné. I tak, pokud nevadí vám nízké teploty, můžete si vychutnat klidnou a relaxační dovolenou bez davů turistů.

Závěr

Egypt Marsa Alam je jedním z nejlepších míst na světě pro odpočinek, plážov i podmořský průzkum. S slunečným počasím a celoroční teplotou přesahující 30°C, můžete si být jisti, že si užijete u Rudého moře nádhernou dovolenou. Pokud hledáte nejlepší čas na návštěvu, měsíce říjen až květen jsou pro vás nejlepší volbou. Užijte si krásné vody Rudého moře, bílé pláže a barevný koralový útes.


Ubytování Egypt Marsa Alam


Egypt je již dlouho oblíbenou turistickou destinací a Marsa Alam, situovaná na jižním pobřeží Egypta, nabízí krásné pláže, neopakovatelné potápěčské zážitky a mnoho dalšího. V následujícím článku se zaměříme na ubytování v Marsa Alam a na to, co tento úchvatný kout Egypta nabízí.

Marsa Alam nabízí množství hotelů a letovisek, které se nacházejí v blízkosti pláže. Většina z nich poskytuje pohodlné a luxusní ubytování pro návštěvníky ze všech koutů světa. Většina letovisek v této oblasti nabízí nejen pokoje, ale i kompletní zážitky a služby.

Mezi populární hotely v oblasti patří třeba Concorde Moreen Beach Resort & Spa, který se pyšní výjimečným komfortem. Tento resort nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře, bazény, vynikající jídlo a mnoho dalších služeb.

Další populární volbou pro návštěvníky Marsa Alam je hotel Hilton Nubian Resort, který má otevřenou pláž a leží přímo u moře. Kromě toho nabízí bazény, sportovní centrum a mnoho dalších aktivit, jako jsou vodní sporty, kasino a další zábavní programy.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v Marsa Alam mimo hlavní proud cestovního ruchu, jsou k dispozici malé pokoje v několika hostelech . Tyto možnosti nabízí menší města Marsa Alam a umožňují vám zažít místní život.

Během pobytu v Marsa Alam nezapomeňte i na neopakovatelné zážitky. Potápění v Rudém moři je naprosto zážitek nejen pro zkušené potápěče, ale i pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet tuto aktivitu poprvé. Stejně tak v těchto oblastech můžete sledovat i delfíny, plavat s rejnoky a sledovat velryby během jejich migrace.

Marsa Alam je tak vynikající volbou pro dovolenou pro ty, kteří hledají jak luxusní ubytování na plážích s dokonalými službami, nebo pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu z jejich vlastního hostelu. Abychom to shrnuli, návštěva této oblasti je pro všechny turisty nezapomenutelnou zkušeností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam


1. Jak se dostat z letiště do Marsa Alam?
Odpověď: Po příletu na letiště Marsa Alam existuje možnost využití taxislužby nebo pronájem auta. Cesta do Marsa Alam trvá přibližně 35-40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Alam?
Odpověď: Nejznámější pláže v Marsa Alam jsou Abu Dabbab, Marsa Mubarak, a El Qulan Rotana Beach.

3. Koho kontaktovat v případě potíží nebo nouze v Marsa Alam?
Odpověď: V případě nouze nebo potřeby řešení problémů v Marsa Alam můžete kontaktovat místní turistickou policii nebo svou hotelovou recepci.

4. Existují nějaké zdravotní předpisy nebo omezení v Marsa Alam?
Odpověď: Při cestě do Marsa Alam není vyžadováno žádné speciální očkování. Nicméně, je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a tetanu v platnosti.

5. Jaké jsou hlavní atrakce nebo aktivity v Marsa Alam?
Odpověď: Hlavní atrakce v Marsa Alam zahrnují potápění a šnorchlování v korálových útesech, safari na poušti, návštěvu historických památek jako je chrám Sobek a Haroeris v Kom Ombo, a relaxaci na krásných plážích.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Marsa Alam?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Marsa Alam je mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemné a teplota vody je ideální pro potápění a šnorchlování.

7. Jaká je místní měna v Marsa Alam?
Odpověď: Místní měna v Egyptě je egyptská libra (EGP). Je doporučeno měnit peníze na letišti nebo ve směnárnách.

8. Mohu platit kreditní kartou v Marsa Alam?
Odpověď: Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Marsa Alam přijímá platby kreditními kartami, zejména Visa a MasterCard.

9. Jaké jsou místní jazyky v Marsa Alam?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Marsa Alam je arabský jazyk. Ale většina lidí v turistických oblastech mluví anglicky.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Marsa Alam?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Marsa Alam minimálně 3 až 4 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolí, plážování a potápění.


Letenka Egypt Marsa Alam


Letenka do Egypta: Objevte krásy a dobrodružství v Marsa Alam

Egypt je zemí s bohatou historií, krásnými plážemi a úžasnou podmořskou faunou. Pokud hledáte ideální dovolenou plnou dobrodružství, odpočinku a objevování, pak byste měli zvážit letenku do města Marsa Alam.

Marsa Alam se nachází na východním pobřeží Egypta, přímo u Rudého moře. Díky své poloze je jedním z nejdůležitějších letovisek a láká návštěvníky na svoje krásné pláže, skvělé podmínky pro potápění a snorkelování a unikátní přírodní scenérie.

Jedním z největších lákadel Marsa Alam je jeho podmořský svět. Rudé moře je známé svou rozmanitostí korálových útesů a bohatými rybími populacemi. Můžete se kdykoliv potopit v této vodě plné života a objevovat úžasné živočichy, jako jsou korály, různobarevné ryby a dokonce i větší mořské živočichy, jako jsou delfíni a rejnoci. Scuba diving a šnorchlování jsou jedny z nejoblíbenějších aktivit mezi návštěvníky Marsa Alam.

Pokud preferujete odpočinek na pláži, pak Marsa Alam toho nabízí také hodně. Bílé písečné pláže s teplou vodou a slunečním svitem jsou ideálním místem k relaxaci. Můžete si lehnout na slunecničník, vzít si koktejl a nechat se hýčkat v tropickém ráji. Pláže jsou dobře udržované a nabízí veškeré potřebné vybavení, jako jsou lehátka, slunečníky a restaurace.

Marsa Alam také nabízí několik zajímavých míst k návštěvě. Pokud se vydáte na výlet do pouště, budete ohromeni krásou skalnatých kopců a nekonečných písečných dun. Můžete také obdivovat historická místa, jako je chrám sv. Faraona Setiho I a hrobky starověkých faraonů. Pokud máte rádi vzrušení, nezapomeňte navštívit Wadi El Gemal National Park, kde můžete pozorovat vzácná zvířata a prozkoumávat divokou přírodu.

Aby byla vaše cesta do Marsa Alam co nejsnadnější, je nejlepší si zakoupit letenku dopředu. Můžete si vybrat z různých leteckých společností a rezervovat si letenku online. Díky tomu máte možnost najít nejlepší nabídku a plánovat vaši dovolenou přesně podle svých požadavků.

Pokud se tedy rozhodnete pro letenku do Egypta a navštívit Marsa Alam, čeká vás dovolená plná krásných pláží, podmořského dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Vítejte v ráji Rudého moře!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky