Objevte nejlevnější lety

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je zemí s bohatou historií a fascinující kulturou a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Mezi mnoha zajímavými místy, která stojí za návštěvu, je město Asuán, ležící na jihu Egypta. Asuán je známo svojí malebnou polohou na břehu řeky Nil a mnoha historickými památkami.

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl původně postaven na ostrově Philae, nyní známém jako Agilkia, který se nachází na Nilu. Chrám je zasvěcen bohyni Isis a byl vybudován v období mezi 4. až 3. stoletím před naším letopočtem.

Jedinečnost chrámu spočívá v tom, že byl přesunut na nové místo, aby nedošlo ke zatopení při stavbě přehrady na Nilu. V průběhu let se začal původní ostrov zatápět vodou a chrám byl disassemblován a opětovně sestaven na sousedním ostrově. Díky tomuto jedinečnému úsilí bylo možné zachovat a uchovat tuto historickou památku.

Dalším zajímavým místem v Asuánu je Násoslaví, které se nachází poblíž ústí řeky Nil do Núbie. Je to jedno ze světově nejvýznamnějších archeologických nalezišť a známo je hlavně díky svému obrovskému skalnímu náhrobku označovaném jako Násoslaví.

Násoslaví je známé svými monumentálními sochami, které jsou vytesány přímo ve skále. Nejznámější sochou je socha faraóna Ramsese II., která stojí vysoko nad okolní krajinou. Tato socha je ohromující svou velikostí a dokonalostí provedení a představuje jednu z nejznámějších památek egyptského umění.

Násoslaví je také domovem chrámu Ramesse II., který je jedním z největších chrámů v Egyptě. Chrám je věnován bohu Amonovi a jeho stavba trvala přibližně 20 let. Jeho monumentální sloupy a bohatá výzdoba jsou impozantní a každoročně přitahují tisíce turistů.

Kromě chrámu Philae a Násoslaví nabízí Asuán mnoho dalších zajímavostí a aktivit. Můžete si vychutnat projížďku na traditionální felluce po Nilu, což je malá plachetnice používaná místními. Můžete se vydat na výlet na nedaleký ostrůvek Elephantine, kde naleznete další historické památky a muzea. Nebo si můžete prohlédnout unikátní Asuánskou přehradu, která byla postavena za účelem regulace průtoku Nilu a produkování elektrické energie.

Dovolená v Asuánu je skvělou příležitostí pro objevování bohaté historie a kultury Egypta. Toto malebné město nabízí nejen nádherné památky, ale také úchvatnou scenérii a přátelské obyvatele. Navštěva Asuánu je zážitek na celý život a nezapomenutelnou výpravou do minulosti.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán ležící na jižním konci země je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Egyptě. Jeho bohatá historie a unikátní památky přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Jednou z hlavních atrakcí Asuánu je chrám Philae, který leží na ostrově Agilkia v Nilu.

Chrámy Philae jsou pozůstatky starověkého egyptského bohyně Išidy. Původně se nacházely na ostrově Philae, ale byly přemístěny na současnou lokalitu v důsledku výstavby Asuánské vysoké přehrady v 60. letech minulého století. Při přestěhování chrámů na nové místo byla na ostrově Agilkia vytvořena stejná topografie jako na ostrově Philae, takže turisté nyní mohou prohlédnout tyto úžasné památky v jejich původním stavu.

Chrámy Philae patří k nejlepším ukázkám architektury pozdního starověku. Mezi nejvýznamnější části chrámu patří Velká pylonová brána, nacházející se na severní straně. Tato zděná brána byla postavena faraonem Ptolemaiem II. Na dalším místě můžete spatřit Dvojitý chrám, který je zasvěcen bohům Horovi a Sobkovi. Zde se kromě chrámových prostor nachází i bohatě zdobený sloupový sál.

Dalším zajímavým místem v Asuánu je Násoslaví. Násoslaví je jedno z nejstarších měst v Egyptě a bylo kdysi hlavním městem Núbie. V současné době je Násoslaví známé především díky Unesco, které zařadilo zdejší památky na seznam světového dědictví. Mezi nejznámější památky v Násoslaví patří chrám Ramesse II., který byl postaven faraonem Ramessesem II. V tomto chrámu se nachází čtyři sochy faraona, které jsou vysoké asi 20 metrů.

Další zajímavou památkou je hrabství Núbie, což je obrovský komplex starověkých hrobek a chrámů, které se nacházejí v údolí Núbie. Obzvláště působivé jsou hrobky válečníků z Dášuru, které byly postaveny během vlády faraona Sethiho I. Jde o jednu z nejvíce dekorovaných hrobek v Egyptě s bohatými reliéfy a malbami.

Cestování do Asuánu je velmi pohodlné a snadné, protože město má vlastní letiště. Egypt Air nabízí pravidelné lety z hlavního města Káhiry a dalších egyptských měst. Letenky na vnitrostátní lety jsou relativně cenově dostupné a mohou být zakoupeny online nebo prostřednictvím cestovní agentury.

Při návštěvě Asuánu byste měli také využít příležitosti k prohlídce blízké přehrady Asuán. Tato impozantní stavba je největší přehradou na Nilu a slouží k regulaci toku řeky a zajištění dostatečného množství vody pro zemědělství a obyvatelstvo v Egyptě. Je možné se plavit po jezeře Násir a podívat se na přehradu z blízka.

Asuán je tedy nejen jedním z nejkrásnějších měst v Egyptě, ale také plné historických a kulturních pokladů. Návštěva chrámu Philae a Násoslaví jsou nezapomenutelnými zážitky pro každého, kdo má zájem o starověkou egyptskou kulturu a historii.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1. Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: K ostrovu Philae se dostanete lodí, která je k dispozici u přístavu v Asuánu.

2. Jak dlouho trvá plavba z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: Plavba na ostrov Philae trvá zhruba 15-20 minut.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupenka do chrámu Philae pro dospělého stojí 140 egyptských liber, zatímco pro studenty je zlevněná na 70 egyptských liber.

4. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
Odpověď: Chrám Philae je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Je nutné si zakoupit vstupenku předem nebo lze si ji koupit na místě?
Odpověď: Vstupenky do chrámu Philae lze zakoupit jak předem online, tak i na místě u vstupu.

6. Jak se dostat z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je trajektem. Trajekty jezdí pravidelně mezi Asuánem a Násoslavím.

7. Jak dlouho trvá plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na aktuálních podmínkách.

8. Kolik stojí trajektová jízdenka z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Cena trajektové jízdenky z Asuánu do Násoslaví závisí na typu trajektu a času plavby, avšak je obvykle kolem 100-150 egyptských liber.

9. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Chrám v Násoslaví je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10. Je možné si na místě zakoupit vstupenku do chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Ano, vstupenky do chrámu v Násoslaví lze zakoupit na místě u vstupu.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je nejen jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě, ale také skrývá mnoho historie a kultury. Toto fascinující místo láká turisty ze všech koutů světa, a proto je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít pobyt v Asuánu.

Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám, který je zasvěcen bohyni Isis, se nachází na ostrově Agilkia a je jedním z nejvýznamnějších památek v Egyptě. K ubytování v blízkosti chrámu Philae si můžete vybrat z několika luxusních hotelů, které nabízejí nejen skvělé vybavení, ale také nádherný výhled na Nil a přístup k řece. Některé z těchto hotelů mají i vlastní soukromé pláže, kde si můžete odpočinout a osvěžit se v horkém egyptském slunci.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Asuánu, je Násosejl. Jedná se o oblast, kde byla postavena vodní elektrárna, která zásobuje Elektrárenský svaz Asuán. Pro turisty je však důležité, že se zde nachází i impozantní Násosejská přehrada, která tvoří druhou největší přehradu na světě. Místní hotely nabízejí úžasné výhledy na tuto stavbu a můžete si zde pronajmout lodě, které vás provedou kolem přehrady a přenášejí vás na malebné ostrovy.

Při výběru ubytování v Asuánu je důležité také zohlednit polohu hotelu vůči dalším zajímavým místům, která chcete navštívit. Například hotely ve středu města vám umožní prozkoumat tradiční egyptské trhy a obchody se suvenýry. Tato oblast je také bohatá na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se rozhodnout pro hotel na okraji města, který vám poskytne klid a pohodu.

Díky své poloze na břehu Nilu můžete očekávat, že mnoho hotelů v Asuánu nabízí pohodlný přístup k této malebné řece. Některé hotely mají dokonce své vlastní pěkně upravené zahrady, které přímo sousedí s řekou, což vám poskytne skvělý výhled a relaxační atmosféru.

Výběr správného ubytování je klíčovým faktorem, který ovlivní váš celkový zážitek z Asuánu. Proto je důležité předem věnovat dostatečný čas a prostředky na vyhledání zhotoveteblného hotelu, který splní všechny vaše potřeby. V Asuánu máte mnoho možností, ať už preferujete luxusní hotely s bohatým vybavením, nebo rodinné hotely s vřelou atmosférou. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, váš pobyt v Asuánu bude zaručeně nezapomenutelný.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky