Objevte nejlevnější lety

Dominikánská republika Samaná

Počasí Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je známá svými krásnými plážemi, ale také velmi proměnlivým počasím. Na poloostrově Samaná, který se nachází na severovýchodě země, se můžete setkat s různými klimatickými podmínkami.

V zimě, od listopadu do března, jsou dny teplé a slunečné s minimálním výskytem deště. Teploty se pohybují kolem 25-30°C přes den a klesají na 20-25°C v noci. V této době roku je ideální koupání v moři, protože průměrná teplota vody je příjemných 26°C.

Na jaře a na podzim, od dubna do května a od září do října, je počasí mnohem vlhčí a teplejší. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28°C a v této době může pršet častěji. Výrazné srážky obvykle trvají několik hodin a pak se rychle rozprchají. Tyto deště jsou však krátkodobé a nebrání turistům v plánování svých aktivit.

V létě, od června do srpna, je počasí nejteplejší a nejvlhčí, což může být pro některé turisty obtížné. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 30°C a průměrná teplota vody dosahuje až 29°C. Období dešťů trvá taktéž déle, ale stále nebrání turistům v užívání si nádherných pláží a dalších aktivit.

Při plánování návštěvy Samaná v Dominikánské republice je dobré mít na paměti tato klimatická data. Pokud preferujete slunečné a suché podmínky, nejlepší období pro návštěvu jsou zimní měsíce. Pokud vám nevadí tropické vlhko, pak jsou jaro, podzim a léto stále atraktivní pro relaxaci a nezapomenutelnou dovolenou v destinaci se spoustou krásných pláží a turistických atrakcí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Samaná


1. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Samaná?

Oblast Samaná je plná krásných pláží, jako jsou Playa Rincon, Playa Bonita, Playa Coson, Las Terrenas a mnoho dalších. Záleží na vašich preferencích. Některé jsou lehce přístupné, zatímco jiné jsou dostupné pouze lodí.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Samaná?

Cena taxíku z letiště El Catey do oblasti Samaná se pohybuje mezi 40 a 60 USD v závislosti na vzdálenosti a počtu cestujících.

3. Která je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky?

Nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky je od prosince do dubna, kdy je nejstabilnější počasí a nejnižší vlhkost.

4. Je bezpečné cestovat do Samaná?

Samaná je považována za bezpečnou oblast Dominikánské republiky. Je však nutné dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nedávání pozor na cennosti nebo nechodit osaměle do temných uliček.

5. Může se mluvit anglicky v Samaná?

Ano, angličtina je běžně mluvená v oblasti Samaná, ale místním obyvatelům pomůže, pokud budete mluvit španělsky.

6. Je potřeba očkování pro návštěvu Dominikánské republiky?

Některá očkování jsou doporučena pro návštěvu Dominikánské republiky. Nejlepší je konzultovat to s vaším lékařem před odjezdem.

7. Jaký je místní jídlo v Samaná?

V Samaná je tradiční kuchyně založena na rybách a mořských plodech, ale je zde také mnoho dalších místních specialit, jako jsou Tostones (opečené banány), empanadas (plněné koláče) a mnoho dalších.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity v Samaná?

V Samaná lze podniknout mnoho aktivit, jako jsou potápění, rybolov, surfování, vodopády El Limón, návštěva ostrova Cayo Levantado a mnoho dalších.

9. Jaká je místní měna a kde si mohu vyměnit peníze?

Místní měnou je dominikánský peso (DOP). Je možné si ho vyměnit v místních bankách, směnárnách a v některých hotelových recepcích.

10. Je běžné dávat spropitné?

Spropitné je běžné ve většině restaurací a kaváren a obvykle se pohybuje mezi 10 a 15% z celkové částky. V hotelech se spropitné běžně dává komukoľvek, kdo s vámi pracuje, jako jsou domácí personál, úklidový personál a bagážníci.


Ubytování Dominikánská republika Samaná


Samaná, jedno z nejkrásnějších míst v Dominikánské republice, je považováno za pravý ráj pro milovníky slunce, písku a moře. Tato oblast nabízí nádherné pláže, úchvatné tropické scenérie a přátelskou atmosféru, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud váháte, kam se ubytovat v Samaná, zde je seznam několika možností, které stojí za zvážení.

1. Luxusní hotely: Pokud si přejete vychutnat si maximální komfort a luxus během svého pobytu v Samaná, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z mnoha luxusních hotelů v okolí. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, gastronomické zážitky a soukromé pláže, které jsou ideální pro ty, kdo hledají relaxaci a odpočinek.

2. Boutique hotely: Pokud preferujete intimnější atmosféru a individuální péči, raději si zarezervujte ubytování v jednom z místních boutique hotelů. Tyto hotely často disponují omezeným počtem pokojů a zaměřují se na kvalitu obsluhy a osobní přístup k hostům. Většinou jsou umístěny v malebných a klidných lokalitách a nabízejí jedinečný zážitek z ubytování.

3. All-inclusive hotely: Pro ty, kteří chtějí mít všechno pod jednou střechou a nemuset se starat o organizaci stravy a zábavy, jsou all-inclusive hotely ideální volbou. Tyto hotely nabízejí veškeré potřebné vybavení, jako jsou bazény, restaurace, bary a zábavní programy. Jsou vhodné pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou bez starostí.

4. Domácí pronájmy: Samaná nabízí také možnost pronájmu soukromých domů nebo apartmánů. Pokud preferujete větší prostor a vlastní kuchyňku, můžete si vybrat toto ubytování. Domácí pronájmy jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou ve svém vlastním tempu, vařit si vlastní jídlo a prozkoumávat okolí na vlastní pěst.

5. Ekologické resorty: Pokud dbáte na ochranu životního prostředí a preferujete udržitelný způsob cestování, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z ekologických resortů v Samaná. Tyto resorty jsou postaveny s ohledem na přírodu a nabízejí ekologické aktivity a služby, které poskytují příležitost pro hlubší spojení s okolním prostředím.

V Samaná je široká škála různých druhů ubytování, takže si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v této exotické destinaci, která nabízí krásné pláže, fascinující přírodní scenérie a nepřeberné množství dobrodružství.


Dovolená Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je exotickou destinací, která láká turisty z celého světa svými krásnými plážemi, tropickým klimatem a bohatou kulturou. Jednou z nejatraktivnějších oblastí tohoto karibského ostrova je provincie Samaná, která nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a možnosti pro nezapomenutelnou dovolenou.

Samaná leží na severovýchodě Dominikánské republiky a je známá svou nádhernou přírodní scenérií. Jedním z hlavních lákadel této oblasti jsou nádherné pláže. Pláže v Samaná jsou krásné, s jemným bílým pískem a tyrkysovým mořem. Některé z nejznámějších pláží v této oblasti jsou Playa Rincon, Cayo Levantado a Las Galeras. Tyto pláže jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a rybaření.

Dalším lákadlem Samaná jsou její přírodní rezervace a národní parky. Nejznámější z nich je Los Haitises National Park, který je domovem mnoha druhů ptáků, orchidejí a další unikátní flóry a fauny. Park nabízí také vyhlídky na nádherné skalní útesy a jeskyně, které jsou domovem prehistorických malb a rituálních míst starých domorodých obyvatel. Pro milovníky přírody je Samaná opravdovým rájem.

Mezi další aktivity, které si můžete užít v Samaná, patří výlety za delfíny a velrybami. V těchto vodách se nachází jedno z největších útočišť pro velryby na světě. Každý rok sem migruje tisíce velryb, které sem přicházejí rozmnožovat. Můžete se připojit k výletu lodí a zažít neuvěřitelné okamžiky, kdy vidíte tyto ohromné mořské tvory v přirozeném prostředí.

Samaná je také bohatá na kulturu a historii. Můžete navštívit historické město Santa Bárbara de Samaná, kde si prohlédnete koloniální architekturu a navštívíte muzeum, které vám poví více o historii této oblasti. Místní kultura je rovněž bohatá a unikátní, a můžete si vychutnat tradiční místní jídla a tančit na rytmus merengu, který je typický pro Dominikánskou republiku.

Pro ubytování v Samaná je k dispozici široká škála možností. Můžete si vybrat mezi luxusními rezorty přímo na pláži nebo menšími rodinnými hotely ve vnitrozemí. Bez ohledu na váš rozpočet, určitě najdete ubytování, které splní vaše požadavky.

Pokud plánujete dovolenou v Dominikánské republice, neměli byste vynechat návštěvu Samaná. Tato oblast nabízí úžasné přírodní zázraky, bohatou historii a nezapomenutelné zážitky. Ať už si užíváte slunění na pláži, potápění do korálových útesů nebo objevujete exotickou faunu a flóru, Samaná vás určitě nezklame.


Letenka Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a tropickým klimatem. Mezi nejkrásnější místa této země patří oblast Samaná. Pokud chcete poznat krásy této části Dominikánské republiky, doporučujeme si zarezervovat letenku právě do Samaná.

Samaná se nachází na severovýchodě Dominikánské republiky a nabízí jedinečnou kombinaci bílých písečných pláží, palmových hájů a neuvěřitelného mořského podsvětí. V blízkosti Samaná se také nachází největší přírodní rezervace v Dominikánské republice, Los Haitises, která nabízí tropický prales a krásné jeskyně.

Letenky do Samaná jsou k dispozici z různých destinací po celém světě. Například z Evropy můžete letět s aerolinkami Air Europa, Condor nebo Air France. Z Ameriky létají do této oblasti společnosti JetBlue, American Airlines a Delta.

Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dny v týdnu. Nejlevnější letenky můžete najít v období mimo hlavní turistickou sezónu, tedy v období od května do června a od září do listopadu. Zatímco během hlavní sezóny v období od prosince do března mohou ceny letenek narůst až dvojnásobně.

Pokud hledáte cenově příznivou letenku do Samaná, můžete vyhledávat různé nabídky na srovnávačích letenek nebo využít speciální nabídky od aerolinek, které jsou často nabízeny v období mimo hlavní turistickou sezónu.

Letenka do Samaná vám otevře cestu k nádherným plážím, tropickému klimatu a nezapomenutelným zážitkům. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, užít si krásnou přírodu a zároveň se blíže seznámit s místní kulturou, Samaná je pro vás tou pravou volbou. Zarezervujte si svou letenku hned teď a začněte plánovat svůj výlet do Dominikánské republiky!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky