Objevte nejlevnější lety

Dominikánská republika Puerto Plata

Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je známá svým nádherným a teplým tropickým počasím. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi je město Puerto Plata, které se nachází na severním pobřeží. Díky své poloze v Karibiku si Puerto Plata užívá celoročního příjemného počasí, které láká návštěvníky z celého světa.

Průměrná teplota vzduchu v Puerto Plata se pohybuje okolo 28 °C po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až k 32 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teplota může klesnout na 24 °C. Vzhledem k tomu, že se Puerto Plata nachází v tropické oblasti, neexistuje zde výrazný rozdíl mezi ročními obdobími.

Dominikánská republika je také známá svou vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná vlhkost na pobřeží se pohybuje mezi 70 % a 90 %. V letních měsících může být vlhkost ještě vyšší. Tuto vysokou vlhkost je třeba vzít v úvahu při plánování vaší dovolené, protože může ovlivnit pocitovou teplotu.

Pokud jde o srážky, Dominikánská republika má období dešťů mezi květnem a listopadem. Nejdeštivějším měsícem je zpravidla květen. Během tohoto období se mohou vyskytnout krátkodobé silné lijáky, které jsou často doprovázené hromy a blesky. Nicméně, i během období dešťů zůstává v Puerto Plata dostatek slunečných dní.

Dominikánská republika je také známá svými tropickými bouřemi a hurikány. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, s vrcholem mezi srpnem a zářím. Turisté by měli být obezřetní a sledovat předpovědi počasí, zejména pokud se nacházejí na severním pobřeží, jako je Puerto Plata.

Vzhledem k celoročně teplému počasí a krásným plážím je Puerto Plata ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci mohou si užít sluneční koupání, potápění a další vodní aktivity. K dispozici je také mnoho golfových hřišť a historických památek, které mohou být prozkoumány.

Je však důležité si zapamatovat, že i při tak příjemném počasí je třeba dodržovat opatření k ochraně před sluncem a hydratovat se. Turisté by si měli vzít dostatečné množství opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, široké klobouky a pitnou vodu, aby se vyhnuli dehydrataci.

Dominikánská republika, včetně města Puerto Plata, nabízí jedinečné počasí a krásy Karibiku. Bez ohledu na roční období, návštěvníci si mohou užít slunce a teplé teploty. Pokud se chystáte na dovolenou v Dominikánské republice, není žádný pochyb o tom, že vám počasí v Puerto Plata přinese nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku a nabízí širokou škálu krásných pláží, zajímavých historických památek a přírodních památek. Jedním z nejoblíbenějších měst v této oblasti, které láká turisty, je Puerto Plata. Toto malebné město se nachází na severním pobřeží a je známé svou bohatou historií a úchvatnou přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Dominikánské republiky a chcete se ubytovat v Puerto Plata, máte na výběr široké spektrum možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, resortů a privátních pronájmů, které splňují potřeby různých cestovatelů.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování a veškeré komforty, je ve městě k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí nádherné pokoje s výhledem na oceán, bazény, restaurace s vynikajícími jídly a širokou škálu dalších možností. Mezi nejpopulárnější hotely v této kategorii patří například Casa Colonial Beach & Spa, které je oceněno pro svou luxusní atmosféru a krásné okolí. Dalšími oblíbenými možnostmi jsou VH Atmosphere Adults Only & Beach Club a Sunscape Puerto Plata.

Pokud hledáte ubytování s příjemnou atmosférou a zároveň přátelskou cenou, můžete se rozhodnout pro menší hotely či penziony. Tyto možnosti nabízejí pokoje s jednoduchým vybavením, ale často s úžasným výhledem na oceán nebo horu. Některé z těchto ubytovacích zařízení mají také venkovní bazény a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Doporučujeme se podívat na hotel Be Live Collection Marien nebo Blue Bay Villas Doradas.

Pokud preferujete větší nezávislost a soukromí, můžete se rozhodnout pro pronájem domu či apartmánu. V Puerto Plata je k dispozici mnoho nabídek privátních pronájmů s různou velikostí a vybavením. Tyto možnosti vám umožní pocítit místní atmosféru a životní styl a poskytnou vám více prostoru pro relaxaci a odpočinek.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si dopředu rezervovat, zejména v období turistické sezóny. Dominikánská republika je oblíbeným cílem pro zimní pobyt a letní dovolenou, a proto je vhodné zajistit si ubytování dopředu.

Po ubytování v Puerto Plata budete mít možnost prozkoumat krásy tohoto úchvatného města a jeho okolí. Můžete navštívit historické památky, jako je pevnost San Felipe, a procházet se malebnými uličkami města. Nezapomeňte si také užít slunečních paprsků na nedotčených plážích, jako je Playa Dorada nebo Sosua Beach. Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se vydat na výlet do přírodní rezervace Damajagua, kde si můžete vychutnat plavání a skákání do přírodních vodopádů.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, pláží a zábavy, je Puerto Plata v Dominikánské republice ideálním cílem. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, malý penzion nebo pronájem, město nabízí mnoho možností pro všechny cestovatele. Příjemnou dovolenou vám přeji!


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Pokud hledáte exotické místo pro svou další dovolenou, nemusíte hledat dál. Dominikánská republika, konkrétně její provincie Puerto Plata, nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a bohatství kulturního dědictví, které Vás zcela jistě okouzlí.

Puerto Plata je provincie nacházející se na severním pobřeží Dominikánské republiky a její hlavní město stejnojmenné město Puerto Plata, je jedním z nejstarších evropských osídlení v Americe. Město je známé svými koloniálními budovami a bohatým kulturním dědictvím, kterého se jeho obyvatelé s hrdostí drží.

Nicméně, možná nejvíce přitažlivou vlastností Puerto Plata je jeho pobřeží. S nekonečnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou Karibiku, je tím pravým rájem pro milovníky slunce a moře. Oblast je také domovem několika úchvatných resortů a hotelů, které nabízejí luxusní ubytování a širokou škálu aktivity a zábavy. Pokud máte rádi vodní sporty, zde si můžete vychutnat potápění, šnorchlování, surfování nebo jízdu na vodním skútru.

Jednou z nejznámějších atrakcí Puerto Platy je také kabelová lanovka Teleférico, která vede na vrchol hory Isabel de Torres. Cesta na vrchol je sama o sobě zážitkem, protože nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Na vrcholu můžete navštívit repliku Christa Spasitele, podobnou té v Rio de Janeiru, který slouží jako symbol města. Odtud si můžete vychutnat nádherný výhled na oceán a okolní krajinu.

Kulturní nadšenci nebudou zklamáni návštěvou Puerto Platy. Město je plné historických památek a muzeí, které vám poskytnou hlubší vhled do dominikánské historie a kultury. Například museo del ámbar (muzeum jantarových kamenů) vám představí jedinečné jantarové dědictví Dominikánské republiky, zatímco Iglesia San Felipe (kostel svatého Filipa) vám ukáže nádhernou koloniální architekturu.

Navštívit Puerto Platu znamená také mít možnost ochutnat vynikající dominikánskou kuchyni. Zde najdete širokou škálu tradičních pokrmů, jako je mangu (omáčka z banánového pyré), tostones (opečené zelené plantainy) a různé ryby a mořské plody. Je také místem, kde můžete ochutnat výborný rum, který je jedním ze symbolů Dominikánské republiky.

Když se rozhlédnete po Puerto Plate, není těžké pochopit, proč se stalo jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Karibiku. Jeho bohatá historie, dechberoucí přírodní krása a pohostinní lidé udělají dojem na každého návštěvníka. Tak proč nevyzkoušet něco nového a strávit svou dovolenou v tomto malebném městě? Určitě nebudete litovat!


Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Pokud plánujete dovolenou v teplých podnebích, Dominikánská republika může být pro vás tou pravou destinací. Konkrétně Puerto Plata, město ležící na severním pobřeží země, je krásným a příjemným místem, kam se můžete vydat bus nebo taksikem po příletu na letiště v San Juanu.

Zatímco Dominikánská republika může být známá pro svá krásná pláže a tropické klima, Puerto Plata nabízí mnohem více než jen tradiční dovolenou u moře. Toto město má historii, kulturu a přírodovědná naleziště, která nabízejí pestrou škálu výletů a objevů pro turisty.

Mezi hlavní atrakce patří historická pevnost Fort San Felipe, která je dominantou severního pobřeží a poskytuje nádherný výhled na město i okolní krajinu. Rovněž stojí za to navštívit Pueblo Viejo, autentické městečko, kde můžete ochutnat místní pochoutky a podívat se na řemeslníky, kteří vyrábějí své zboží v tradičním stylu.

A co se týče přírody, Puerto Plata nabízí nádherné pohledy na oceán a zasněžené vrchy pohoří Cordillera Septentrional. Navštivte třeba vodopády Damajagua, kde si můžete užít skoků ze skal a ochutnat místní kuchyni.

A samozřejmě, pláže Puerto Plata jsou úžasné! Turisté mají na výběr ze široké škály pláží, včetně Playa Dorada, která je velmi oblíbená mezi turisty. Zde se rovněž nachází oblíbené golfové hřiště pro milovníky golfového sportu.

Když už mluvíme o plážích, vyberte si ubytování na místě, které vám nejlépe vyhovuje a stavte se u pláže. Užijte si osvěžující koktejl a relaxujte na pláži, sledujte slunce zapadat za horizont a užívejte si nejlepší z Dominikánské republiky.

Z Prahy do Puerto Plata létá několik leteckých společností, včetně Czech Airlines, Smart Wings či Travel Service. Do ceny letenky se obvykle zahrnují základní služby, jako jsou jídlo a pití během letu. Navíc, pokud máte nějaké speciální požadavky, jako jsou snídaně nebo rekonvalescentní jídla, můžete si je objednat dopředu. V každém případě se můžete těšit na pohodlné sedadlo, klimatizaci a různé zábavné programy během letu.

Pokud proto hledáte výjimečnou dovolenou, která kombinuje pláže, kulturu a přírodu do jednoho balíčku, vyzkoušejte Dominikánskou republiku a její krásné město Puerto Plata. Krásy této destinace váš zážitek udělají nezapomenutelným!


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Puerto Platy?

- Mezi nejlepší pláže v okolí Puerto Platy patří Playa Dorada, Sosúa Beach, Cabarete Beach a Playa Grande.

2. Jaké aktivity jsou v Puerto Platě k dispozici?

- V Puerto Platě si můžete užít různé vodní aktivity, jako jsou šnorchlování, potápění, plavání s delfíny, surfování a windsurfing. Dále jsou k dispozici turistické výlety, návštěva historických památek a golfové hřiště.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky?

- Nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, kdy je sucho a příjemné teploty.

4. Jak mohu získat vízum pro cestu do Dominikánské republiky?

- Čeští občané nepotřebují pro pobyt do 30 dnů vízum. Stačí si jen na letišti vyplnit turistický imigrační formulář a zaplatit turistickou daň.

5. Jaký je místní jazyk a měna v Dominikánské republice?

- Místním jazykem je španělština a měna je dominikánské peso (DOP). V turistických oblastech se však často platí i americkými dolary.

6. Jaké jsou bezpečnostní pravidla v Dominikánské republice?

- Stejně jako v jiných turistických oblastech je nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Nepokoušejte se chodit v noci sami po méně frekventovaných ulicích a vyhýbejte se podezřelým situacím. Obecně platí, že turistické oblasti jsou bezpečné a pod dohledem policie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky