Objevte nejlevnější lety

Dánsko Legoland Billund

Ubytování Dánsko Legoland Billund


Pokud plánujete návštěvu Dánska s dětmi, nemůžete minout jedno velké atrakce - Legoland Billund. Toto zábavní park ležící v městečku Billund je hlavní turistickou atrakcí celého kraje Jutsko a navštěvuje ho ročně desítky tisíc turistů. Pokud se také chystáte a hledáte ubytování v okolí tohoto zábavního parku, pak následující informace vám určitě pomohou.

Legoland Billund

Zábavní park Legoland Billund se rozkládá na ploše 14 hektarů a nabízí více než 50 atrakcí všeho druhu pro děti i dospělé. Park se dělí na různé zóny, jako například Adventure Land, Duplo Land, Imagination Zone, Miniland a další. Kromě samotných atrakcí můžete v Legolandu vidět také modely postavené ze stavebnic Lego, a to od malých postaviček až po velké modely zajímavých staveb a monumentů (například Eiffelovy věže, amerického Mount Rushmore nebo paláce z indického Taj Mahalu).

Ubytování v okolí Legolandu

Vzhledem k tomu, že Legoland Billund patří mezi hlavní turistické atrakce Dánska, nabízí se v okolí celá řada ubytovacích zařízení. Ty se liší jak cenou, tak i kvalitou, a můžete si vybrat mezi hotely, penziony, kempy a dalšími formami ubytování.

Jeden z příkladů ubytování v blízkosti Legolandu je hotel Legoland Castle Hotel, který se nachází přímo v areálu zábavního parku. Tento hotel nabízí pokoje a apartmány ve stylu různých prince, princezen a dalších pohádkových postav. Kromě toho tu najdete také restauraci, bazén a hernu pro děti.

Další možností ubytování je hotel Zleep Hotel Billund, který se nachází asi 5 minut jízdy od Legolandu. Tento hotel nabízí pokoje různých velikostí a kvality a je vhodný pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v klidném prostředí.

Pokud preferujete kempování, může být pro vás ideální volbou kemp Legoland Holiday Village, který se nachází přímo vedle zábavního parku. Kemp nabízí různé druhy ubytování, od chat a bungalovů až po stany a karavany. Kromě toho tu najdete například také bazén, fitness centrum a saunu.

Závěr

Legoland Billund je skvělá destinace pro rodiny s dětmi a nabízí spoustu zábavy a adrenalinu pro všechny věkové kategorie. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto zábavního parku, měli byste také zvážit možnosti ubytování v jeho okolí. Ať už preferujete luxusní hotel, cenově dostupné ubytování nebo kempování, v blízkosti Legolandu si určitě najdete to své.


Počasí Dánsko Legoland Billund


Dánsko je známé svou krásnou přírodou a rozmanitým počasím. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí je Legoland Billund, které se nachází v regionu Jutsko. Ať už plánujete návštěvu Legolandu nebo jinou cestu do této oblasti, je důležité být obeznámen s počasím, abyste mohli lépe plánovat svůj program.

Dánsko má oceánské podnebí, takže počasí je nevyzpytatelné a často se mění během dne. Nejlepší dobou pro návštěvu Legolandu Billund je období od května do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou méně časté. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C, ale může dosahovat až 30 °C. V noci teploty klesají na 10-15 °C. Je však důležité si přinést vhodné oblečení na případné zchladnutí večer.

V letním období se také projevuje dlouhý den a mnoho slunečných hodin, což je ideální pro prohlídku venkovského Dánska. Doporučuje se vzít si s sebou ochranný krém na pleť a sluneční brýle, abyste se chránili před silným slunečním zářením.

V zimním období jsou teploty mnohem chladnější. Průměrná teplota v lednu, nejchladnějším měsíci, je kolem 0 °C. Nocí teploty klesají pod bod mrazu. Srážky jsou v zimě také častější a často se vyskytují v podobě sněhu. Pokud plánujete návštěvu v zimě, doporučuje se obléknout se teple a přinést si vhodné boty na sníh.

Před odjezdem je důležité sledovat předpověď počasí, protože v Dánsku se počasí může rychle změnit. Je také užitečné zabalit si do zavazadla pláštěnku nebo deštník, protože srážky jsou časté a mohou přijít kdykoli.

V Legolandu Billund se můžete těšit na mnoho atrakcí a zážitků. Bez ohledu na počasí si zde můžete užít tradiční stavebnice Lego a jejich obří stavby. Park je otevřen převážně v letním období, ale v posledních letech byla část parku otevřena i v zimě.

Ať už se rozhodnete navštívit Dánsko a Legoland Billund kdykoli v roce, počasí má důležitý vliv na váš zážitek. Být připraven a vhodně se obléknout je klíčové pro maximální užitek z vaší dovolené.


Dovolená Dánsko Legoland Billund


Dovolená v Dánsku: Objevte zázraky Legolandu Billund

Dánsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinnou dovolenou v Evropě a jeho vrcholnou atrakcí je bezpochyby Legoland Billund. Tento unikátní tematický park postavený z legendárních stavebnic Lego je snem každého dítěte i dospělého fanouška této zábavné hračky. Ať už se jedná o milovníka adrenalinu, dobrodružství nebo architektury, Legoland Billund poskytuje zábavu pro všechny věkové skupiny.

Legoland Billund se nachází ve stejnojmenném městě v jižní části Dánska. Otevřen byl v roce 1968 jako první tematický park Lego na světě a od té doby se stal ikonickou atrakcí Dánska. Park se rozkládá na ploše více než 140 tisíc čtverečních metrů a nabízí nekonečné množství zábavy pro celou rodinu.

Jednou z největších atrakcí Legolandu Billund je samozřejmě Lego Miniworld. Tento ohromující model světa vyrobený z více než 20 milionů lego kostek v detailním měřítku 1:20 zachycuje nejen světoznámé památky, jako je Eiffelova věž, Velká čínská zeď nebo Tower Bridge, ale také dánské město Billund a jeho okolí. Prohlídka Lego Miniworld je fascinujícím zážitkem pro všechny návštěvníky.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet adrenalinové zážitky, je připravena řada atrakcí. Korunou mezi nimi je bezesporu horská dráha Lego Ninjango, která vás provede napínavým dobrodružstvím s různými efekty a speciálními scénami. Další atrakce zahrnují různé horské dráhy, kolotoče, vodní zábavní park a mnoho dalšího.

Legoland Billund také nabízí řadu interaktivních aktivit, které poskytují příležitost prozkoumat svět Lego a zapojit se do tvorby různých staveb. Návštěvníci mohou navštívit Lego Automobilovou dílnu, kde mohou sestavit vlastní auta a závodit na závodní dráze, nebo se zúčastnit Lego Pirate Challenge a plavit se po vodních kanálech.

Nezapomeňte také navštívit fascinující akvárium Lego Atlantis, kde můžete objevovat podmořský svět s množstvím ryb, žraloků a dalších vodních tvorů.

Dánsko je také známé svými nádhernými plážemi a krásnou přírodou. V okolí Legolandu Billund se nachází například proslulý Národní park Jelling s unikátními starodávnými památkami, jako jsou runové kameny a starobylé kostely. Pro ty, kteří se chtějí odreagovat od rušných ulic Legolandu, je v okolí také mnoho příležitostí k turistice a k prozkoumání malebného venkova.

Dovolená v Dánsku s návštěvou Legolandu Billund je jedinečným zážitkem, který si pamatujete na celý život. Nejenže se budete bavit a vybudujete nespočet zábavných vzpomínek, ale také budete mít možnost objevit svět Lego zblízka a zažít zábavu, která nezná mezí.


Letenka Dánsko Legoland Billund


Ak plánujete dovolenku na severe Európy a hľadáte vhodný cieľ pre celú rodinu, Legoland Billund v Dánsku je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Toto jedinečné tematické parkovisko ponúka zábavu a dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie.

Jednoduchou a pohodlnou možnosťou, ako sa dostať do Billundu, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych destinácií do Billundu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete cestovať z Blízkeho východu, Európy, Ázie alebo Ameriky, vždy existuje možnosť nájsť letenky, ktoré vám vyhovujú.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a výzvy, Legoland Billund je skutočným rajom. Park je postavený okolo nesmierne populárneho stavebného hračkového systému Lego, ktorý je milovaný deťmi i dospelými po celom svete. S viac ako 50 atrakciami, vrátane koliesok, horských dráh, jazdiarov, pretekov a mnoho ďalších, Legoland ponúka nekonečnú zábavu a zážitky. Okrem atrakcií sú k dispozícii aj rôzne divadelné predstavenia, vystúpenia, workshopy a možnosť interaktívnej hry s Lego kockami.

Legoland Billund však nie je iba pre fanúšikov Lego. V rámci parku sa nachádza aj aquapark s množstvom bazénov, tobogánov a ďalšími vodnými atrakciami. Pre tých, ktorí sú viac zameraní na vzdelávanie a kultúru, je tu ľudová zábava v podobe vystúpení a historických prezentácií z rôznych období dánskej histórie. Park je tiež obklopený krásnou prírodou, čo poskytuje ďalšie možnosti na výlety a prechádzky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Legoland Billund, odporúča sa zabezpečiť si letenky najmenej niekoľko mesiacov vopred. To vám umožní získať najlepšie ceny a aj si naplánovať celú dovolenku podľa svojich potrieb a preferencií. Existujú tiež rôzne balíky a vstupenky, ktoré umožňujú prístup k rôznym časťam parku a atrakciám.

Letecká doprava je rýchla a pohodlná možnosť, ako sa dostať do Billundu, a tým začať svoju dovolenku na Legolandu. Po prílete sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelov, ktoré sú dostupné v okolí parku, a naplno si užiť všetky zázraky, ktoré tento tematický park ponúka.

Nezáleží na tom, či ste mladí alebo starí, Legoland Billund je miestom, kde sa dajú prežiť nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu. Letenky do Dánska sú k dispozícii, takže neváhajte a dajte sa na cestu do tejto jedinečnej destinácie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Legoland Billund


1. Jak se dostanu do Legolandu Billund?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Legolandu Billund, je letecky přistát na letišti Billund. Z letiště je pak dostupné autobusové spojení přímo do Legolandu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Legolandu Billund?
Odpověď: Otevírací hodiny Legolandu Billund se mohou lišit v závislosti na ročním období. Obecně je však park otevřen od 10:00 do 16:00 nebo dokonce do 20:00.

3. Jaká je vstupní cena do Legolandu Billund?
Odpověď: Ceny vstupenek se liší v závislosti na věku návštěvníka a délce pobytu. Pro dospělého se pohybuje cena vstupenky okolo 400 DKK (dánská koruna) a pro děti okolo 350 DKK.

4. Jak dlouho trvá návštěva Legolandu Billund?
Odpověď: Délka návštěvy Legolandu Billund závisí na individuálních preferencích, ale obvykle zde strávíte celý den.

5. Je možné si v Legolandu Billund najmout kočárek nebo invalidní vozík?
Odpověď: Ano, v Legolandu Billund je možné si pronajmout kočárek nebo invalidní vozík za poplatek. Je doporučeno si je rezervovat předem online.

6. Můžu si vzít vlastní jídlo a pití do Legolandu Billund?
Odpověď: Ano, je povoleno si vzít vlastní jídlo a pití do Legolandu Billund. Nicméně je zde také dostupná široká nabídka restaurací a stánků s občerstvením.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Legolandu Billund, aby se vyhnuli frontám?
Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu Legolandu Billund bez velkého množství návštěvníků jsou mimo hlavní sezónu a v pracovní dny. Doporučuje se také dorazit brzy ráno před otevřením parku.

8. Mohu si v Legolandu Billund zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, v Legolandu Billund je mnoho obchodů s suvenýry, ve kterých můžete zakoupit různé lego produkty a předměty spojené s parkem.

9. Má Legoland Billund ubytovací možnosti v blízkosti?
Odpověď: Ano, v blízkosti Legolandu Billund se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení. Některé z nich jsou dokonce propojeny s parkem přímo.

10. Můžu si v Legolandu Billund zajistit turné nebo průvodce?
Odpověď: Ano, v Legolandu Billund je možné si zajistit průvodce nebo se připojit k organizovanému turné. Tyto služby je však třeba rezervovat předem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky