Objevte nejlevnější lety

Čierna Hora Kotor

Ubytování Čierna Hora Kotor


Černá Hora je malá země na Balkáně, kterou mnoho turistů považuje za skrytý klenot Evropy. Tato kouzelná země plná kontrastů a zářivých krajů nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí pro nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Černé Hoře je Kotor, malebné a historické městečko, které láká návštěvníky svým romantickým a pohádkovým kouzlem.

Pokud se rozhodnete Kotor navštívit, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování. Město Kotor nabídne návštěvníkům množství různých typů ubytování, ať už se jedná o hotely, apartmány, penziony nebo hostely. Vybrat si můžete z řady možností, podle vašich potřeb a požadavků.

Jedním z nejlepších hotelů v Kotoru je HUMA Kotor Bay. Tento pětihvězdičkový hotel leží přímo u moře a nabízí kromě luxusního ubytování také bazén, spa a wellness centrum, soukromou pláž, restauraci s výhledem na moře a mnoho dalšího. Pokud hledáte něco ještě exkluzivnějšího, můžete se ubytovat v jedné z několika vil, které se nacházejí přímo u pobřeží a nabízejí úžasný výhled na moře.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat za nižší cenu a preferují spíše menší a příjemné ubytování, jsou zde penziony a soukromé apartmány. Ty nabízejí obvykle jednodušší, ale čisté a pohodlné pokoje a jsou ideálním řešením pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost na hotelovém režimu.

Hostely jsou také populární možností ubytování v Kotoru, zvláště mezi mladými cestovateli, kteří chtějí strávit dovolenou za nižší cenu a zároveň poznat nové lidi. Hostely se nacházejí převážně v centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti a nabízejí obvykle sdílené pokoje, společenskou místnost a kuchyň.

Kotor a Černá Hora obecně jsou stále ještě neobjevenou perla turistického ruchu a nabízí neuvěřitelnou kombinaci nádherné historie, kultury, krásné přírody a skvělého jídla, a to vše za velmi přijatelné ceny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou zemi, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování, které vám zajistí skvělou dovolenou plnou zážitků a nezapomenutelných momentů.

Jak bývá u měst často zvykem, Kotor není prostorný a cítíte se zde mnohem více obklopení historií, než jinde. To se však nevztahuje výhradně na jeho vlastní historii, ale i okolí města. Kotor leží v samotném srdci Kotor Bay, což je jedna z nejkrásnějších zátok na světě, obklopená velkolepými horami, které se zvedají přímo ze dna zátoky.

V Kotoru naleznete mnoho historických památek, jako třeba staré město, které je v současnosti součástí UNESCO světového dědictví. Naleznete zde tisíce let staré hrady, kláštery i mnoho kostelů. V okolí města se pak nachází nádherné přírodní památky jako například národní park Durmitor, které jsou ideální pro turistiku, cykloturistiku či vodní sporty.

Kotor je bezpochyby jedním z nejúchvatnějších turistických cílů Černé Hory i celého Balkánu, a pokud si vezmete tipy ohledně ubytování v tomto krásném městě, můžete si být jisti, že si svou dovolenou užijete na maximum a budete se chtít sem vrátit znovu a znovu.


Dovolená Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je světoznámé přímořské letovisko, které se pyšní krásnými plážemi, podmanivou přírodou a malebnými městečky. Jedním z nich je i Kotor, který má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i těm, kteří se chtějí jen odpočinout a užít si slunce a moře.

Kotor je historické město, které je zároveň i přístavem pro lodě. Jeho středověké centrum se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a není těžké pochopit proč. Malebné uličky, kostely a paláce z období benátské nadvlády vás vtáhnou do svého kouzla a nadchnou svým romantickým nádechem. Držte se místních zvyklostí a procházejte se svažujícími se uličkami, kterými se dostanete až k uvědomělému okolí s výhledem na záliv.

Samozřejmě, nedaleko se nacházejí také krásné pláže. Oblasti okolo Kotoru jsou proslulé svými nádhernými plážemi s možností vodních sportů jako je windsurfing, jachting nebo kitesurfing. Mezi nejkrásnější patří pláž Jaz, kde probíhají v letních měsících koncerty světových hvězd.

Kde se vzít ubytování? Pokud rádi trávíte dovolenou v luxusu, určitě vyzkoušejte být nocovat na malebných ostrovech v blízkosti Kotoru. To je perfektní způsob, jak se dostat do kontaktu s oblíbenou společností, se svými zájmy a mořem. Městečko nabízí také hotely a apartmány v různých cenových kategoriích. Pro romantiky zase existují půvabné penziony a lázeňské hotely. Kteroukoli variantu si zvolíte, vždy se budete cítit jako doma.

Kromě pláží a krás, které se nacházejí v okolí městečka, se zde nachází i spousta dalších atrakcí. Například si můžete zajít na výlet do národního parku Lovcen, kde se nachází masivni útesy s výhledem na záliv. Pro ty, kteří hledají ještě více adrenalinu, je tu také možnost výletu na rafting na řece Tara. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto aktivit, budete mít nevyměnitelný zážitek.

Pokud tedy hledáte pro svou dovolenou místo, kde se můžete ponořit do historie a zároveň si užít plážový a vodní svět, není nad Kotor na Čierné Hoře. Na vás teď jen záleží, zda si tam zajdete na prodloužený víkend, či zda si o víkendech užijete ubytování u pláže. Jakýd pro výběr si také vyberete, budete určitě spokojeni.


Počasí Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je krásná země na pobřeží Jaderského moře, která láká turisty svými malebnými plážemi, horskou krajinou a historickými památkami. Kotor, přístavní město v Černé Hoře, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této zemi.

Počasí v Kotoru je typicky středomořského charakteru. Máme zde mírné zimy a horká léta. Teploty v zimě se pohybují kolem 10 °C a občas je zde možné vidět i sněhovou pokrývku. Léto je však nejlepší dobou pro návštěvu Kotoru, kdy průměrné teploty dosahují až 30 °C. V červenci a srpnu mohou teploty stoupat až ke 40 °C, což je ideální počasí pro koupání a opalování na pláži.

Jelikož Kotor leží při moři, město má ovlivněno i mořskými vlivy. Mořské proudy a větry způsobují mírné změny v počasí. Větry přinášejí osvěžující chládek a mořská bríza je příjemná během horkých letních dní.

Dešťové srážky v Kotoru jsou nejčastější během podzimu a zimy. Největší množství srážek je zaznamenáno v listopadu a prosinci. Nicméně déšť v Kotoru je obvykle krátkodobý a intenzivní, takže neznemožní turistům vychutnat si místní přírodní krásy.

Kromě toho, místní příroda nabízí také nádherné horští krajiny a možnosti pro pěší turistiku. Teploty ve vnitrozemí mohou být mírně chladnější než u pobřeží, takže je dobré vzít si sebou teplé oblečení a déšťo-odolnou bundu, pokud se plánují výlety do hor.

Celkově lze říci, že počasí v Kotoru je velmi příjemné a ideální pro trávení dovolené u moře. Kombinace teplého slunečného počasí a čistého moře činí z tohoto města skvělé místo k odpočinku a relaxaci. Nezapomeňte však na ochranu proti slunci a hydrataci, abyste si užili svůj pobyt v Kotoru naplno.


Letenka Čierna Hora Kotor


Kotor je bezesporu jednou z nejkrásnějších částí Černé Hory a svou návštěvou si získá srdce každého cestovatele. Tato malebná pevnostní města láká turisty svou bohatou historií, pohádkovou atmosférou a úchvatnými výhledy na turisticky atraktivní záliv Boka Kotorska.

Pokud se rozhodnete navštívit Kotor, prvním krokem na vaší cestě bude nalezení vhodné letenky. S oblibou letních destinací Černé Hory, nalezení letenky do Kotoru není problém. Avšak předtím, než si letenkou získáte, je důležité si uvědomit, jakým způsobem se sem dopravíte.

Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Tivat, které se nachází přibližně 7 km od samotného města. Tivatské letiště je moderní a dobře vybavené, proto je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli Černé Hory. Letenky do Tivatu můžete nalézt u několika leteckých společností, které nabízejí pravidelné i sezónní linky.

Další možností je letiště Podgorica, které je hlavním mezinárodním letištěm Černé Hory. Nachází se přibližně 90 km od Kotoru. Toto letiště je zároveň důležitým dopravním uzlem pro celou zemi a přiletět sem můžete mnoha leteckými společnostmi.

Po příletu na letiště Tivat nebo Podgorica existuje několik možností, jak se dostat do samotného města Kotor. Nejoblíbenější variantou je pronajmout si auto, což vám umožní pohodlně cestovat a objevovat i další krásy Černé Hory.

Alternativně můžete využít místní dopravu, která je poměrně dostupná a levná. Autobusové spojení z letiště do Kotoru je hojně využívané a autobusy jezdí pravidelně.

Samotná trasa z letiště do Kotoru je nádherná, protože vás bude provázet až magický výhled na záliv Boka Kotorska. Užijte si tuhle malebnou cestu a nechte se pohltit krásou Černé Hory.

Kotor se nachází na pobřeží a je jedním z nejstarších a nejlépe dochovaných měst v zemi. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky svému archeologickému a historickému významu.

Během procházky po staré části města se ocitnete v úzkých uličkách a představíte si, jaké to bylo žít zde ve středověku. Navštívíte mnoho historických památek, včetně Katedrály svatého Trifuna, která je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných chrámů v Černé Hoře.

Kromě pestrobarevných domů si můžete vychutnat také úžasné výhledy na Kotor z místní pevnosti San Giovanni, která se nachází na kopci nad městem. Cesta na vrchol je trochu náročná, ale pohled na celý záliv stojí za to.

Město Kotor nabízí také různé možnosti vyžití, včetně návštěvy tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, nebo si prohlédnout místní trhy a zakoupit zde suvenýry.

Letenka do Černé Hory a zejména do Kotoru je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, přírodního krásy a jedinečné atmosféry. Kotor je místem, které vás okouzlí svou unikátností a nezapomenutelnou atmosférou. Takže neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím do Černé Hory!


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Kotor


1. Jaká měna se používá v Černé Hoře?
Odpověď: Oficiální měnou Černé Hory je euro.

2. Kde se nachází Kotor?
Odpověď: Kotor je město v jižní části Černé Hory na pobřeží Jaderského moře.

3. Jak se dostat z letiště do Kotoru?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kotoru je letiště Tivat. Z letiště lze do Kotoru jet taxíkem, nebo autobusem.

4. Kde se nachází nejznámější pláže v Černé Hoře?
Odpověď: Nejznámější pláže v Černé Hoře se nacházejí v Budvě, Petrovacu a Herceg Novi.

5. Můžu si pronajmout auto v Černé Hoře?
Odpověď: Ano, v Černé Hoře si lze pronajmout auto u několika autopůjčoven, které se nacházejí například v Tivatu nebo Podgorici.

6. Co stojí za to vidět v Kotoru?
Odpověď: V Kotoru stojí za to vidět staré město a jeho hradby, katedrálu Sv. Tripuna, Muzeum města Kotoru a řadu dalších historických památek.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Černé Hory je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Pro občany zemí Evropské unie a několika dalších států není nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory. Pokud máte nejistotu, před cestou se zkontaktujte s černohorským velvyslanectvím v zemi, kde žijete.

9. Kde se nachází nejvyšší vrchol v Černé Hoře?
Odpověď: Nejvyšší vrchol v Černé Hoře se jmenuje Bobotov Kuk a nachází se v NP Durmitor.

10. Jaká je nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor?
Odpověď: Nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor je z města Zabljak, které se nachází v blízkosti národního parku. Zabljak je dostupný autobusem nebo autem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky