Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Vis (ostrov Vis)

Počasí Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko se může pyšnit svými krásnými plážemi, azurovým mořem a nespočtem slunečných dnů. Ostrov Vis je jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů a každý, kdo sem zavítá, si určitě užije nádherného pobytu.

Ostrov Vis leží v Jaderském moři, asi 45 km od pevninského Chorvatska. Ostrov je poměrně malý, ale má mnoho skvělých pláží, historických památek a malebných vesniček. Turisté sem přicházejí, aby si užili letní slunce a vodu, ale také aby objevili kouzlo ostrovního života, dobré jídlo a víno.

Pokud hledáte letovisko s teplým a slunečným počasím, Vis je skvělou volbou. Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejšími měsíci roku. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia a voda je teplá a příjemná k plavání. V těchto měsících může být ostrov Vis velmi rušný, ale stále si můžete najít klidné a tiché místo na pláži.

Od září do listopadu se počasí na Visu mi zlepšuje. Teploty začínají klesat, ale stále je dostatečně teplé na to, aby se mohly plavat v moři a slunit se na pláži. Toto období je ideální pro turisty, kteří hledají klidnější dovolenou a nechtějí trávit svůj čas v davu jiných turistů.

V zimních měsících (prosinec až únor) se teploty mohou pohybovat okolo nuly a vítr může být chladný a vlhký. Toto období není pro turisty vhodné, ale může být zajímavé pro ty, kteří chtějí zažít ostrov bez turistů a objevovat místní kulturu.

Celkově je tedy počasí na ostrově Vis velmi příjemné a ideální pro letní dovolenou. Pokud hledáte klidnější dobu, může být ideální období září a říjen. Pokud ale chcete zažít ostrov v jeho nejživějším období, vyberte si termín od června do srpna. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Vis, budete moci vychutnat krásu ostrova a navždy si vybavovat úžasné zážitky a krásné západy slunce.


Dovolená Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a Vis, ostrov ležící ve Střední Dalmácii, je jedním z jeho nejkrásnějších klenotů. Dovolená na ostrově Vis nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu, tyrkysové moře, malebné pláže a bohatou historii.

Vis je jedním z nejvzdálenějších ostrovů od pobřeží Chorvatska, což dodává tomuto místu zvláštní kouzlo a nedotčený ráz. Ostrov byl dlouhou dobu uzavřený před veřejností kvůli svému strategickému významu. Do nedávné doby byl navštěvován pouze místními obyvateli a několika málo dobrodruhy.

Nyní se Vis stal oblíbeným cílem turistů, kteří sem zavítají, aby se potopili do azurového moře a objevili krásy, které ostrov nabízí. Nejpřitažlivější částí Visu je jeho příroda. Zdejší okouzlující pláže, zátoky a skryté jeskyně vytvářejí idylické scenérie, které vás doslova okouzlí.

Pláže na Visu jsou jedinečné svým charakterem. Středomořské slunce se odráží na čistém písku a křišťálově čisté vodě, což přináší úlevu během teplých letních dnů. Mezi nejoblíbenější pláže patří Stiniva, která je ukrytá v úzké skalnaté zátoce a nabízí klid a soukromí. Modrá jeskyně je další atraktivní destinací, kde můžete prozkoumat podmořský svět a obdivovat neuvěřitelnou modrou barvu vody.

Vis je také domovem bohaté historie a kultury. Můžete navštívit město Vis, které je střediskem ostrova a nabízí nádherné historické budovy a památky. Zajímavou atrakcí je také Komiža, malebné rybářské městečko s úzkými uličkami, kde se zdá, že se čas zastavil. Můžete si prohlédnout místní muzeum, které vám přiblíží historii a tradiční kulturu Visu.

Pokud jde o gastronomii, Vis nezklame. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, tradiční chorvatská jídla a vychutnat si výborné chorvatské víno. Zdejší kuchyně je spojením přímořského stylu a tradičních chutí, což vytváří jedinečné kombinace, které stojí za ochutnání.

Dovolená na ostrově Vis je nejen o oddychu a relaxaci, ale také o dobrodružství a aktivity. Můžete se vydat na pěší túru po ostrově a objevovat jeho skryté kouty, či si pronajmout lod a prozkoumat okolní ostrovy a jejich krásu. Potápění je další populární aktivitou na Visu, díky kterému se můžete ponořit do podmořského světa a obdivovat jeho bohatství.

Dovolená na ostrově Vis je jako skok do azurového ráje. Krásná příroda, bohatá historie, lahodná kuchyně a přátelští místní lidé vytváří nezapomenutelný zážitek. Takže jestliže si chcete užít dovolenou v přírodním ráji, navštivte Vis a objevte jeho kouzlo sami.


Letenka Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro turisty z celé Evropy. Mezi mnoha atraktivními místy, která nabízí, se nachází i malebný ostrov Vis. Ten svým návštěvníkům nabízí mnoho krásných pláží, skvělé podmínky pro potápění a další vodní sporty, stejně jako bohaté kulturní dědictví.

Při plánování cesty na Vis by si cestovatelé měli zkontrolovat lety do této oblasti. Úplně nejlepší volbou je letiště na Brači, kam létá mnoho nízkonákladových společností z různých měst po celé Evropě. Z Brače je pak snadné se dostat na Vis trajektem s výhledem na krásné pobřeží.

Přímé lety na Vis pro turisty stále není k dispozici, ale to neznamená, že se sem nemůžete dostat snadno. Nejlepší způsob, jak se na ostrov Vis dostat, je letět na letiště v Splitu nebo Dubrovníku a odtud si zajistit trajekt na Vis. Cesta trajektem není jen rychlá a jednoduchá, ale také velmi malebná, jelikož nabízí neuvěřitelné výhledy na Jadran.

Již tisíce let je Vis významným místem v oblasti a to se odráží v bohaté kulturní atmosféře a kvalitním jídle. Zemědělská produkce, rybaření a stále přetrvávající tradice dnes znamenají, že zde najdete některé z nejlepších čerstvých pokrmů na celém Jadranu. Vynikající chutě a to, že si zde velká část surovin pochází přímo z ostrova, to vše doplní dokonalou dovolenou.

Vis je také místem s neuvěřitelnými výhledy. Na celém ostrově najdete nádherné pláže, útesy, jeskyně a další krasové útvary. Potápěči z celého světa sem přicházejí, aby poznali podmořskou faunu a flóru bohatou na úžasně barevné korály a obrovské ryby. Na Vis je také vynikající terén pro turisty, kteří hledají adrenalinový sports, nebo třeba možnosti pro mořský člun.

Pokud i vy toužíte po objevování krásného ostrova s nepřeberností kultury, nádherných pláží, dobrého jídla a čerstvého ovzduší, pak je Vis tou pravou destinací. Sice není k dispozici přímý let na Vis, ale trajektové spojení ze Splitu nebo Dubrovníku je rychlé a snadné a cena je více než přijatelná. A když už na ostrově Vis dorazíte, neváhejte se vrhnout do dobrodružství stejně jako mnoho před vámi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


1. Jak se dostat na ostrov Vis?
Na ostrov Vis se dá dostat trajektem nebo katamaránem ze Splitu nebo Sibeniku. Existuje také malé letiště na ostrově, kam létá několik leteckých společností.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Vis?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Vis je od června do září, kdy je teplota příjemná a voda je dostatečně teplá k plavání.

3. Co je nejlepší způsob, jak se pohybovat po ostrově Vis?
Nejlepší způsob, jak se pohybovat po ostrově Vis, je na kole, skútru nebo autě. Vzhledem k tomu, že ostrov má mnoho kopcovitých oblastí, doporučuje se používat větší skútry a auta.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Vis?
Mezi nejlepší pláže na ostrově Vis patří Stiniva, Srebrna a Stončica. Všechny tyto pláže jsou krásné, čisté a obklopené přírodou.

5. Co stojí za návštěvu na ostrově Vis?
Ostrov Vis je plný turistických atrakcí, včetně rozhledny na vrcholu hory Hum, muzea v městečku Vis, Komižského rybářského muzea a památky na osmanskou dobou, jako je například Tvrđava Issa.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově Vis?
Na ostrově Vis se dá najít mnoho různých druhů ubytování. Mezi nejpopulárnější patří penziony, apartmány a hotely.

7. Jaké jsou tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Vis?
Mezi tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Vis patří jídla z čerstvého rybího masa a plodů moře, jako například:

- Černomořská pita s raky
- Žaba s borščem
- Zapečené sardinky
- Brudet s rýží
- Uzený sud v paniertu

8. Co navštívit na výletě z ostrova Vis?
Z ostrova Vis se dá zorganizovat výlet na sousední ostrovy jako Hvar, Brač a Korčula, kde najdete další turistické atrakce a skvělé pláže.


Ubytování Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a ostrov Vis je jedním z nejkrásnějších míst v této zemi. Nachází se v Jaderském moři, přibližně 50 km od pevninského pobřeží a je znám pro své krásné pláže, azurové moře a historické památky. Pokud se tedy chystáte navštívit ostrov Vis, vydejte se na průzkum jeho nejlepších ubytovacích možností.

Vis je oblíbeným turistickým cílem, který nabízí řadu ubytovacích možností pro návštěvníky. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní hotel, pěkný apartmán nebo kempingovou chatku, na Visu najdete všechno, co potřebujete.

Jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak se ubytovat na Visu, jsou apartmány. Nacházejí se po celém ostrově a nabízejí prostorné pokoje a kuchyňské kouty, což umožňuje svobodu při vaření a stravování. Většina apartmánů má také balkony nebo terasy s výhledem na moře, které nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Další možností jsou ubytování v soukromí. To zahrnuje ubytování v rodinných domech, hostelech a penzionech, které jsou ideální pro ty, kteří hledají přístupnější a více upřímné způsoby ubytování. Během pobytu si můžete užít autentickou chorvatskou atmosféru, setkat se s místními lidmi a ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Pro ty, kteří se chtějí setkat s přírodou, jsou k dispozici kempy a campingové chatky. Tyto typy ubytování nabízejí skvělé možnosti pro pozorování zvířat a přímý kontakt s přírodou. Některé kempy mají i vlastní soukromé pláže, toalety a sprchy, a tak nabízí vynikající pohodlí pro návštěvníky.

Kromě ubytování nabízí Vis také řadu atrakcí a aktivit pro turisty. Mezi nejpopulárnější patří prohlídka města Vis, procházka po památkách, jako je kostel sv. Mikuláše, klášter sv. Františka a staré americké vojenské táborisko. K dispozici jsou také vodní sporty, jako jsou potápění, paddleboarding a kajakářství, které umožňují návštěvníkům prozkoumat nádherné pobřeží.

Ostrov Vis je také proslulý svými plážemi. Patří mezi ně oblíbené pláže, jako je pláž Stončica, pláž Stiniva a pláž Srebrna. Ty nabídnou krásné krajiny, klid a azurové vody, což umožňuje návštěvníkům relaxovat a odpočívat během své dovolené na ostrově Vis.

V oblasti Vis je velké množství ubytovacích možností, které návštěvníkům nabízejí možnosti pro dokonalý pobyt na ostrově. Bez ohledu na to, jestli preferujete apartmány, kempy nebo ubytování v soukromí, na ostrově Vis najdete vše, co potřebujete. Přidejte se k tisícům návštěvníků, kteří každoročně navštěvují tento krásný ostrov a vychutnávají si jeho nádherné pláže, vyhlídky a kulturní atrakce.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky