Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Selce

Letenka Chorvatsko Selce


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou na Jadranu. Se svými krásnými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií, láká každý rok tisíce turistů. Jedním z nejznámějších letovisek v Chorvatsku je letovisko Selce. Díky své strategické poloze a půvabné atmosféře je to ideální místo pro letní dovolenou.

Selce se nachází na jihu Chorvatska, v blízkosti známějšího letoviska Crikvenica. Díky své poloze na pobřeží Jaderského moře má Selce krásné pláže s jemným pískem a čistou vodou. V letovisku najdete bohatou nabídku vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění nebo jízda na vodním skútru. Pokud máte rádi adrenalin, můžete si vyzkoušet také paragliding nebo windsurfing.

Jedním z největších lákadel letoviska Selce je jeho krásné přírodní prostředí. V okolí letoviska se rozprostírají malebné kopců, vinice a olivové háje, které lákají k procházkám a cyklistickým výletům. Nezapomeňte si také prohlédnout okolní ostrovy, jako je Krk, Rab nebo Pag. Tyto ostrůvky nabízejí úchvatné výhledy na moře a možnost navštívit malebná historická města.

Selce je také bohaté na kulturní a historické památky. Město má bohatou minulost, která sahá až do středověku. Zajímavým místem k návštěvě je kostel svatého Klementa, který se nachází v samotném centru letoviska. V blízkosti kostela najdete také malebný rybářský přístav, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody a sledovat malebné západy slunce.

Pokud se rozhodnete navštívit letovisko Selce, nezapomeňte také vyzkoušet místní kuchyni. Chorvatská kuchyně je známá pro svou čerstvost a jednoduchost. V Selce najdete mnoho restaurací a konob, které nabízejí tradiční chorvatská jídla, jako jsou grilované ryby, mořské plody a místní sýry.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, rozhodně byste neměli podcenit kouzlo letoviska Selce. S jeho krásnými plážemi, bohatou historií a přátelskou atmosférou si zde jistě užijete nezapomenutelnou dovolenou. Vydejte se na průzkum tohoto malebného města a objevte jeho půvab. Nezapomeňte také předem zarezervovat letenku do Chorvatska Selce - ať už letíte z kterékoli destinace, určitě to bude stát za to!


Dovolená Chorvatsko Selce


Selce je malé přímořské město ležící na chorvatském pobřeží ve Střední Dalmácii. Nachází se v blízkosti známých turistických center, jako jsou Crikvenica a Rijeka. Díky své malebné poloze a nádhernému pobřeží je Selce oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Jedním z největších lákadel Selce jsou jeho krásné pláže. Město nabízí několik písečných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Voda je zde čistá a příjemně teplá, což umožňuje vynikající podmínky pro potápění a další vodní sporty. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet například jízdu na vodním skútru nebo windsurfing.

Selce je také místem bohatým na historické památky. Pokud jste milovníky kultury, rozhodně si nenechte ujít návštěvu kostela svatého Klementa, který je jedním z nejstarších kostelů v této oblasti. Město také nabízí různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty a tradiční folklórní představení, které vám přiblíží chorvatskou kulturu a tradice.

Pro milovníky gastronomie bude Selce příjemným překvapením. Město je bohaté na restaurace a kavárny, které nabízí široký výběr chorvatských specialit. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, grilované ryby nebo tradiční chorvatské pečené jídlo. Samozřejmě, nezapomeňte si pochutnat na místním chorvatském víně, které je proslavené po celém světě.

Další neodolatelnou výhodou je poloha Selce. Město se nachází v blízkosti národního parku Plitvická jezera, který je jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Evropě. Pokud máte rádi horskou turistiku, můžete si užít národního parku v Dinárských horách, který se nachází nedaleko od Selce. Pro milovníky historie a architektury je vzdálenější město Dubrovník naláká dalšími historickými památkami.

Kromě všech těchto atrakcí nabízí Selce také různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, apartmánů nebo soukromých vil. Je zde opravdu něco pro každého.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zařadit Selce do seznamu svých cílů. Toto kouzelné město nabízí vše, co potřebujete pro dokonalý odpočinek na pobřeží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Selce


1. Jak se dostat do Selce?
Odpověď: Selce se nachází na chorvatském pobřeží, asi 40 km od Rijeky. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Rijeky a poté autobusem nebo taxíkem do Selce.

2. Jaká je nejbližší pláž k Selce?
Odpověď: V Selce je několik pláží k výběru. Nejbližší pláž je pláž Slaven, která se nachází přímo ve středu města.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Selce?
Odpověď: V Selce můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, windsurfing nebo jachting. Můžete si také pronajmout kolo a prozkoumat okolní venkov.

4. Kde se dá v Selce dobře najíst?
Odpověď: V Selce najdete řadu restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet čerstvé mořské plody a místní speciality, jako je peka (tradiční chorvatský pokrm).

5. Kde se dá ubytovat v Selce?
Odpověď: V Selce je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Jaké památky stojí za návštěvu v okolí Selce?
Odpověď: Nedaleko Selce se nachází město Crikvenica, které nabízí krásné pláže a historický centrum s kostelem a muzeem. Dále se můžete vydat na výlet do Národního parku Plitvická jezera, který je známý svými kaskádovitými jezery a krásnou přírodou.

7. Jaké je počasí v Selce?
Odpověď: Selce má typické středomořské klima se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 30 °C, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 °C.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Selce?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Selce je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. Můžete si užít krásné pláže a všestranné aktivity venku.

9. Jaké jsou další atrakce v Selce?
Odpověď: Kromě pláží a vodních aktivit můžete navštívit také místní trh se suvenýry a farmářskými produkty. Můžete také prozkoumat okolní vesničky a přírodní rezervace.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Selce?
Odpověď: V Selce se můžete snadno pohybovat pěšky po městě. Můžete také využít místní autobusovou dopravu nebo si pronajmout auto nebo kolo pro výlety do okolí.


Počasí Chorvatsko Selce


Chorvatsko je krásná země obklopená Jadranem a nabízí turistům úchvatné pláže, malebné vesničky a bohatou kulturní historii. Jedním z těchto úžasných míst je i městečko Selce, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Počasí zde je typicky středomořské, s mírnými zimami a horkými lety, což jej činí ideálním místem pro relaxaci a dovolenou.

Během letních měsíců, zejména od července do srpna, je ve městě Selce velmi teplé a slunečné počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 28 °C a slunce zde svítí přes 10 hodin denně. Teplota mořské vody je v těchto měsících příjemná a dosahuje až 25 °C, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

Podzim v Selce přináší mírné ochlazení, ale stále je zde příjemné počasí. Teploty se pohybují kolem 20 °C a slunce stále svítí přibližně 7 hodin denně. Moře se postupně ochlazuje, ale stále je příjemné k plavání. Podzim je také ideálním obdobím pro procházky a objevování okolní krajiny, která je známá svou překrásnou přírodou a turistickými trasami.

Zima v Selce je poměrně mírná, ale stále chladnější než v letních měsících. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a slunce svítí přibližně 5 hodin denně. Moře je příliš studené na koupání, ale i přesto je zde v zimě co dělat. Město nabízí různé kulturní a historické atrakce, jako je například návštěva místního kostela nebo procházka přímořskou promenádou.

Jaro v Selce je obdobím, kdy se počasí opět začíná oteplovat a mnoho turistů se sem vrací. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C a sluneční svit trvá přibližně 6 hodin denně. Mořská voda začíná být znovu příjemnější, ale stále je trochu studená. Jaro je ideálním časem na prozkoumávání místních pláží a relaxaci na slunci.

Celkově vzato, počasí v Selce je typicky středomořské, což značí horká léta a mírné zimy. Každé období má své výhody a nabízí návštěvníkům různé aktivity a atrakce. Ať už se rozhodnete navštívit Selce v létě nebo v zimě, jste si jisti, že zde strávíte krásnou dovolenou plnou slunce a překrásného pobřeží Jaderského moře.


Ubytování Chorvatsko Selce


Selce je malé město v Chorvatsku, které se nachází na jihovýchodním pobřeží Jaderského moře. Pro turisty je Selce populární destinací díky svému půvabnému přístavu, nádherným plážím a kulturnímu dědictví. Pokud se chystáte na dovolenou do Selce, rozhodně se nebudete nudit.

Kde se ubytovat v Selce?

Selce nabízí různé možnosti ubytování. Pro náročnější hosty jsou k dispozici luxusní hotely s plným servisem a wellnes centry. Nicméně, pro ty, kteří chtějí zažít autentickou chorvatskou atmosféru, jsou lepší možnosti v menších rodinných penzionech a apartmánech.

Pro rodinné dovolené je nejlepší ubytování v blízkosti pláže. Mnoho apartmánů a hotelů je situováno tak, že se nachází přímo u pláže. Pokud se však rozhodnete pro ubytování v centru města, budete mít větší možnosti pro zábav a nákupy.

Co dělat ve Selce?

Selce je ideálním místem pro relaxaci a turistiku. Město nabízí nádherné pláže, kde si můžete užívat slunce a vodní sporty. Pokud se chcete projít městem, můžete navštívit kostel sv. Katariny, který se nachází v centru města, nebo se projít po malebné promenádě.

Pokud máte rádi historii, můžete navštívit nedaleké město Crikvenica, kde se nachází římské archeologické naleziště. Na místě najdete zbytky římského fóra, amfiteátru a mnoho dalšího.

Jak se dostat do Selce?

Selce se nachází asi 30 km jižně od Rijeky, největšího města na chorvatském pobřeží. Nejbližší letiště je v Rijece, kde lze pronajmout auto. Pokud si auto nepůjčujete, můžete použít autobusovou dopravu z Rijeky do Selce.

Další možností, jak se dostat do Selce, je přijet trajektem z Itálie nebo ze Slovinska, nebo jet po dálnici z centrální Evropy.

Jak vidíte, Selce nabízí mnoho možností pro dovolenou. Připravte se na krásné pláže, nádherné scenérie, historické památky a skvělé jídlo. Užijte si dovolenou v Chorvatsku a objevte to, co nabízí toto krásné město na pobřeží Jaderského moře.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky