Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Nin (ostrov Nin)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


1. Kam se v Chorvatsku přesně nachází ostrov Nin?
Ostrov Nin je situován ve Střední Dalmácii, přibližně 15 km severozápadně od města Zadar.

2. Jak se dostanu na ostrov Nin?
Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Nin, je trajektem z přístavu Zadar. Trajekty vyjíždějí pravidelně a cesta trvá přibližně 30 minut.

3. Co mohu vidět a dělat v Ninu?
V Ninu si můžete prohlédnout historické památky, jako je například Kostel Sv. Kříže, nejmenší katedrála na světě. Můžete také navštívit Nin Muzeum, které popisuje historii a kulturu města. Pláže v Ninu jsou také velmi oblíbené a známé pro své léčivé bahno.

4. Je Nin vhodný pro rodiny s dětmi?
Ano, Nin je ideální destinací pro rodiny s dětmi. Díky svým písečným plážím a klidnému moři je Nin velmi bezpečný pro děti.

5. Můžu se vydat na výlety z Ninu do okolí?
Ano, z Ninu si můžete udělat výlety do okolních destinací, jako je Zadar, které je známé pro své historické památky a nádherné pláže. Můžete také navštívit národní parky, například Kornatské ostrovy nebo Krka.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Ninu?
V Ninu se nachází mnoho hotelů, apartmánů a kempů, které nabízí ubytování pro různé cestovatele s různými rozpočty.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ninu?
V Ninu najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční chorvatskou kuchyni, jako je čerstvý mořskými plody a ryby. Některé z nejlepších restaurací v Ninu jsou konoba "Laguna", restaurace "Dupin" a "Ninski Stan".

8. Jaké jsou nejlepší pláže v Ninu?
K nejlepším plážím v Ninu patří Queen's Beach, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Další populární pláže jsou Ždrijac, Zdrijac Juno a Ždrijac Kraljičina plaza.

9. Kdy je nejvhodnější čas na návštěvu Ninu?
Nejlepší čas na návštěvu Ninu je v letních měsících, kdy je teplota vhodná pro koupání a slunečního odpočinku. Měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší, ale také nejrušnější. Když preferujete klidnější atmosféru, můžete navštívit Nin v květnu, červnu nebo září.


Dovolená Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí snem. A není divu – překrásné pobřeží, azurové moře, slunce a množství historických atrakcí. Pokud hledáte místo, kde si můžete užívat všechny tyto výhody, máme pro vás nápad – oblast Nin na ostrově Nin.

Oblast Nin se nachází na malém ostrově v zálivu Pag, blízko města Zadar. Nin je známý svými krásnými plážemi a množstvím historických památek. Ostrov se již po staletí těší oblibě turistů, kteří sem přijíždějí z celého světa.

Jednou z nejvýznamnějších památek je kostel sv. Kříže, který byl postaven v 9. století. Kostel je známý svou vysokou věží a krásným výhledem do okolí. V blízkosti kostela se nachází i biskupský palác, který v minulosti sloužil jako sídlo biskupa, a dnes je zde muzeum.

Další zajímavou památkou je tzv. Kraljičina plaža (Královnina pláž), která se nachází ve vzdálenosti několika minut chůze od Ninu. Pláž je známá svým bílým pískem a azurově modrým mořem, které je ideální pro koupání.

Na pobřeží Ninu se nachází množství dalších krásných pláží, jako třeba Zdrijac, Ždrijacina, Sabunike a další. Ty jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidné a relaxační chvíle a užít si krásné prostředí a slunce.

Přestože je Nin malé město, nabízí celou řadu zábavných aktivit. V okolí Ninu lze najít množství cyklostezek, na kterých si můžete užít krásné výhledy. Oblast je také ideální pro potápění a surfování.

Kromě vodních sportů a historických památek se v Ninu můžete těšit i na vynikající gastronomické zážitky. Místní kuchyně je známá svými čerstvými a výbornými rybími specialitami.

Pokud plánujete svou dovolenou v Chorvatsku, neváhejte navštívit Nin na ostrově Nin. Krásné pláže, historické památky a vynikající zábava – co více si můžete přát?


Ubytování Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších letních destinací pro turisty z celého světa. Toto pobřežní stát nabízí nejen krásné pláže a azurové moře, ale také bohatou historii a kulturu. Jedním z fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je nádherné město Nin na stejnojmenném ostrově.

Nin je jedno z nejstarších měst v Chorvatsku a je známé svou bohatou historií a krásnou architekturou. Město je situováno na ostrově o rozloze pouhých 7,8 km² a je spojeno s pevninou mostem, který tvoří jednu z nejdelších dochovaných staveb svého druhu z římského období.

Při procházce úzkými uličkami Ninu je možné se ponořit do bohaté minulosti a obdivovat historická naleziště. Jedním z nejzajímavějších míst je kostel svatého Kříže, který je považován za nejmenší katedrálu na světě. Tato raně křesťanská stavba pochází z 9. století a je vybudována ve tvaru osmibokého hradu. Dalším významným prvkem Ninu je starověký amfiteátr, který poskytuje návštěvníkům příležitost si představit, jak vypadaly zápasy gladiátorů v dobách minulých.

Pokud hledáte ubytování v této fascinující lokalitě, máte mnoho možností. V Ninu najdete širokou škálu hotelů, resortů, apartmánů a soukromých domů. Nejvíce oblíbená jsou samozřejmě ubytování s výhledem na moře, která nabízí úchvatné scenérie a přístup k blízkým plážím. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete si vybrat ubytování mimo centrum města, ale stále blízko dostupné k historickým památkám.

Mimo zájem o historii a architekturu, Nin je také známý svými úžasnými plážemi. Oblázkové pláže s tyrkysovou vodou jsou ideální pro opalování, plavání a různé vodní aktivity. Mezi nejznámější patří pláž Queen's Beach, která je nazývána nejpísečnější pobřeží na světě. Toto místo je velmi oblíbené mezi rodinami s dětmi díky měkkému a jemnému písku.

Kromě toho, město Nin poskytuje také skvělé možnosti pro sportovní aktivity. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo jachtu a prozkoumávat okolní ostrovy a malebné zátoky. Milovníci surfování si mohou užít skvělé podmínky na pláži Zaton, která je ideální pro tuto adrenalinovou vodní sportovní aktivitu.

Nin je skutečně rájem pro turisty, nabízející kombinaci krásné historie, nádherných pláží a moře. To vše vytváří nezapomenutelnou dovolenou pro všechny věkové skupiny. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte na toto kouzelné město na ostrově Nin.


Letenka Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Ostrov Nin je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Nachází se v Jaderském moři, nedaleko města Zadar. Své jméno získal podle starověkého města Nin, které se nacházelo na ostrově a bylo jedním z nejvýznamnějších sídel v dávné historii.

Pro turisty je ostrov Nin přitažlivý svými nádhernými plážemi, které patří mezi nejhezčí v celém regionu. Jednou z nejznámějších je pláž Kraljičina plaža, která se nachází v blízkosti města Nin. Její písečný břeh se táhne do dálky a její voda je mimořádně čistá a jasně modrá. Pláž je také vhodná pro rodiny s dětmi, protože voda je tu pozvolně se svažující, což umožňuje bezpečné koupání pro ty nejmenší. Další populární pláže na ostrově Nin jsou například pláž Ždrijac, Škrilača, Queen's Beach a Sabunike.

Ostrov Nin nabízí také atraktivní rekreaci a sportovní aktivity. Mnoho turistů se sem vypravuje za účelem surfování, kiteboardingu a windsurfingu. Díky svým větrným podmínkám je ostrov ideální pro tyto vodní sporty. Navíc se zde nachází také golfový klub Zaton, který nabízí možnost hraní golfu s výhledem na moře.

Kromě plážových a sportovních aktivit si turisté mohou také prohlédnout historické památky, které ostrov Nin nabízí. V samotném městě Nin se nachází například románský kostel sv. Anselma, který je považován za nejmenší kostel na světě. Další zajímavostí je biskupský palác, který pochází z 6. století, nebo městské hradby, které kdysi chránily starobylé město.

Pro turisty je dostupnost ostrova Nin zajištěna především leteckou dopravou. Letenky do Chorvatska jsou často k dostání za přijatelné ceny, a to nejen v letních měsících, kdy je sezóna. Nejbližší letiště k Ninu se nachází v Zadaru, odkud lze použít dopravu buď autobusem nebo taxíkem. Letenky do Zadaru jsou často nabízeny od několika leteckých společností a jsou také časově velmi výhodné, protože let z mnoha evropských letišť trvá pouze několik hodin.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Chorvatsku a toužíte po krásných plážích, historických památkách a sportovních aktivitách, ostrov Nin je ideální destinací. Letenka do Chorvatska vás zavede do blízkosti tohoto úžasného místa, kde můžete zažít nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších chorvatských ostrovů.


Počasí Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Chorvatské město Nin se nachází na stejnojmenném ostrově, který je umístěn v Jaderském moři. Toto malebné historické město je oblíbenou turistickou destinací díky své bohaté kulturní dědictví a krásným plážím. A kromě toho, že je známé svými historickými památkami, je také dobře známo pro své příjemné a slunné počasí.

Nin má typické středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými a deštivými zimami. Léta jsou v Ninu velmi teplá a slunečná, s průměrnými teplotami dosahujícími v horkých měsících až 30 stupňů Celsia. Moře má příjemnou teplotu, která se v létě pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

Srpen je nejteplejším měsícem v Ninu, kdy teploty mohou stoupnout až k 35 stupňům Celsia. Nicméně, i přes vysoké teploty, fouká větřík, který zpříjemňuje pobyt venku. Deštivé dny jsou v létě vzácné, s minimálními srážkami. Proto je Nin v létě ideálním místem pro dovolenou u moře.

Pokud preferujete mírnější počasí, pak je nejlepším obdobím k návštěvě Ninu jaro nebo podzim. Teploty jsou stále příjemné a dosahují průměrně 20 až 25 stupňů Celsia. Moře zůstává teplé a vhodné ke koupání a většinou jsou vyšší dny slunečné a bez deště.

Zimy v Ninu jsou chladnější, ale stále poměrně mírné. Teploty klesají na průměrné hodnoty kolem 10 stupňů Celsia, s občasnými dešti. Toto období není nejpříznivější pro plážové aktivity, ale je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidu a poznávání historických památek města.

Celkově vzato, Nin je jedním z nejzajímavějších míst v Chorvatsku, jak kvůli svým historickým památkám, tak kvůli svému příjemnému počasí. Bez ohledu na roční období, mohou návštěvníci očekávat krásné slunečné dny a teplé teploty, které umožňují vychutnat si pláže a okouzlující atmosféru Ninu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky