Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Dubrovník

Počasí Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, překrásné město na jihu Chorvatska, je známé nejen svou bohatou historií a památkami, ale také jedinečným klimatem a příjemným počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit Dubrovník, je důležité vědět, jaké počasí tam můžete očekávat.

Dubrovník se nachází na pobřeží Jadranu a má přímořské podnebí. Díky své poloze a přítomnosti hor na západě je město chráněno od studených větrů, což znamená mírné zimy a teplá léta.

Léto je obdobím, kdy je počasí v Dubrovníku nejteplejší. Teploty v červnu a září se pohybují kolem 25 °C až 30 °C, zatímco v červenci a srpnu mohou dosahovat až 35 °C. Slunečního svitu je dostatek a moře je příjemně teplé, což přináší ideální podmínky pro koupání a opalování na nádherných plážích Dubrovníku. Doporučuje se však brát s sebou opalovací krém a chránit se před slunečním zářením.

Podzim v Dubrovníku je stále teplý, ale stále může přinést nějaké srážky. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 20 °C až 25 °C, což je příjemné počasí pro procházky a objevování města. Moře je stále dostatečně teplé na koupání, a tak se můžete těšit na klidné pláže bez davů turistů.

Zima v Dubrovníku je mírná, ale občas může přinést dešťové srážky. Teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C, což je stále relativně příjemné počasí. I přes nižší teploty je Dubrovník stále malebný a plný života. Pokud plánujete navštívit Dubrovník v zimních měsících, nezapomeňte si vzít teplo oblečení a deštník.

Jaro je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Dubrovníku. Teploty se zvyšují na kolem 15 °C až 20 °C a příroda začíná kvést, což dává městu ještě větší kouzlo. Dubrovník je v této době obzvláště krásný a plný života. Můžete se těšit na procházky po malebných uličkách a obdivovat atmosféru města.

Celkově lze říci, že počasí v Dubrovníku je příjemné a vhodné pro návštěvu po celý rok. Nejlepší období pro koupání a plážování je samozřejmě léto, zatímco jaro a podzim nabízejí příjemné teploty pro procházky a poznávání města. Ať už se rozhodnete kdykoli navštívit Dubrovník, budete ohromeni jeho krásou a chladícím vlivem moře na příjemné letní počasí.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Chorvatsku, je Dubrovník jedním z těch míst, které byste rozhodně neměli vynechat. Tato malebná historická města se nachází na pobřeží Jaderského moře a je známá svými úchvatnými památkami, krásnými plážemi a bohatou historií.

Dubrovník je jedním z nejlépe dochovaných středověkých opevněných měst na světě a je zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho historické jádro je obklopeno impozantními hradbami, které jsou ideální pro procházku a nabízejí nádherné výhledy na město a moře. Prozkoumat krásu Dubrovníku můžete po historické promenádě Stradun, která je hlavní třídou města. Zde najdete různé obchody, kavárny a restaurace.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v Dubrovníku je jeho gotický kostel svatého Blažeje. Tento kostel je věnován ochránci města a uchovává relikvii jeho paže. Pokud se zde rozhodnete navštívit pravidelnou bohoslužbu, budete svědkem tradičních chorvatských obřadů.

Dubrovník je také známý svými úchvatnými plážemi, které nabízejí relaxaci a zábavu přímo u moře. Pláže v Dubrovníku jsou čisté a s jemným pískem nebo oblázky. Nejznámější z nich je pláž Banje, která se nachází poblíž historického jádra města. Tato pláž je vybavena lehátky, slunečníky a nabízí také možnost vodních sportů.

Pokud jste fanoušci Game of Thrones, jistě oceníte návštěvu míst, kde byla tato populární série natáčena. V Dubrovníku byla převážná část King's Landing, což je hlavní fiktivní město z této série, natáčena. Můžete si prohlédnout známé lokace, jako je Pile Gate nebo Lovrjenac Fortress a prožít tak přímou atmosféru hry o trůny.

Pokud máte rádi gastronomii, v Dubrovníku si přijdete na své. Město je plné tradičních restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi nejznámější patří brodet, který je dušený směsí mořských ryb a marinády, a rozata, tradiční chorvatský pudink.

Dovolená v Dubrovníku v Chorvatsku je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Město nabízí kombinaci malebné krásy, bohaté historie, úchvatných pláží a skvělé gastronomie. Nezapomeňte si také přibalit plavky, opalovací krém a fotoaparát a připravte se na dovolenou, která vás zcela pohltí.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Chorvatska. Jakmile dorazíte do Dubrovníku, okouzleni budete kouzlem tohoto nádherného města. Pokud si plánujete zájezd do Dubrovníku, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit, je volba vhodného ubytování.

Dubrovník nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky ve všech cenových kategoriích a kategoriích stylu. Závisí to jen na vašem rozpočtu a vašich plánech. Ubytování v Dubrovníku zahrnuje hotely, apartmány, penziony a hostely.

V Dubrovníku najdete většinou ubytování ve vzdálenosti od centra města. Pokud si chcete užít život v centru města, určitě si vyberte hotel nebo apartmán v blízkosti Starého města. Tyto hotely vám umožní snadnější přístup k všem hlavním turistickým atrakcím v městě. Ale bohužel ubytování v centru města může být drahé. Pokud hledáte levné ubytování, musíte se spokojit se vzdálenější lokalitou.

Pokud chcete strávit svůj pobyt v luxusním ubytování, Dubrovník má spoustu možností. Luxusní hotely v blízkosti Starého města nabízejí extrémní pohodlí, elegantní a moderní vybavení a nádherný výhled na moře. Pokud si chcete užít slunných dnů na pláži, pobyt v luxusním hotelu s vlastní pláží je ideální volbou.

Pokud chcete ušetřit náklady na ubytování, Dubrovník má mnoho možností pro budget cestovatele. Mnnoho apartmánů, penzionů a hotelových pokojů jsou k dispozici za rozumné ceny, těsně mimo centrum města.

V posledních letech se stávají populárními apartmány v soukromých domech. Tyto apartmány jsou velmi dobrým řešením pro návštěvníky, kteří chtějí nezávislost a soukromí.

Dubrovník nabízí nejen skvělou kulturu a nádherné památky, ale také skvělé ubytování pro každého, bez ohledu na rozpočet. Při výběru ubytování je důležité zvážit své potřeby a priorit. Pokud chcete strávit svůj čas v Dubrovníku v maximálním pohodlí a luxusu, určitě si zvolte luxusní hotel poblíž centra města. Pokud však hledáte levné ubytování, zvolte apartmán nebo penzion vzdálenější od centra města. V každém případě vám Dubrovník nabídne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky na celý život.


Letenka Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko Dubrovník je jedním z nejkrásnějších regionů, které Chorvatsko nabízí. Dubrovník, nazývaný také "perla Jadranu", je malebné město na pobřeží Jaderského moře, které vás okouzlí svojí historií a architekturou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Dubrovníku, určitě si nezapomeňte vyřídit letenku včas. Letenka na Chorvatsko Dubrovník se může lišit podle sezóny a přepravce. Nejlevnější letenky jsou obvykle v době mimo sezónu, tedy od listopadu do března. Vrchol sezóny je od června do září, kdy jsou ceny letenek výrazně vyšší.

Chorvatská národní letecká společnost Croatia Airlines a další mezinárodní letečtí přepravci nabízejí lety na Dubrovník z hlavních evropských letišť, jako je Frankfurt, Mnichov, Londýn, Paříž nebo Řím. Let trvá obvykle dvě až tři hodiny.

Jednou z možností, jak se dostat z letiště do Dubrovníku, je autobusová doprava přímo z letiště. Autobusová zastávka se nachází hned před letištní halou. Pokud cestujete s větším zavazadlem, můžete využít službu taxi. Asi nejlepší je však pronajmout si auto, které vám umožní cestovat po Dubrovníku i okolí podle vašich přání.

Dubrovník je známý svými památkami a městem, které se může pochlubit skvěle zachovalým středověkým opevněním. Můžete navštívit Dubrovnickou katedrálu, klášter sv. Františka, palác Sponza nebo nejznámější městské opevnění. Pokud máte rádi moře a slunce, nezapomeňte si užít pláže v místech jako je Banje nebo Lapad.

Celkově je návštěva Dubrovníku opravdovým zážitkem. Město nabízí mnoho památek, krásné přírodní scenérie, skvělou kuchyni, ale také mnoho možností zábavy a sportovních aktivit. Nedivte se tedy tomu, že se Dubrovník stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Dubrovníku v Chorvatsku jsou:

1. Jak se dostat do Dubrovníku?

Dubrovník má mezinárodní letiště, kam lze přiletět přímo z mnoha evropských destinací. Je také možné přijet do Dubrovníku trajektem nebo autobusem z jiných částí Chorvatska.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?

Dubrovník nabízí několik krásných pláží. Nejpopulárnější jsou pláže Banje, St. Jacob a Lapad. Většina pláží je oblázkových a mají čistou azurovou vodu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?

Nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku je obvykle během letních měsíců (červenec-srpen), kdy je teplé počasí a možnost koupání. V tuto dobu však bývá také nejvíce turistů. Pokud preferujete klidnější dobu, můžete zvážit návštěvu Dubrovníku na jaře nebo na podzim.

4. Které památky bych neměl při návštěvě Dubrovníku vynechat?

Při návštěvě Dubrovníku byste neměli vynechat procházku po hradbách města, které poskytují úchvatný výhled na staré město a Jadran. Můžete také navštívit historické památky, jako je Dubrovnická katedrála, Klášter sv. Františka a Rektorova paláce.

5. Má Dubrovník dobré nabídky restaurací a obchodů?

Ano, Dubrovník nabízí široký výběr restaurací, které servírují místní speciality i mezinárodní kuchyni. Město také nabízí mnoho obchodů, kde můžete nakupovat suvenýry, oblečení a potraviny.

6. Existují v Dubrovníku outdoorové aktivity?

Ano, v Dubrovníku je možné se věnovat různým outdoorovým aktivitám. Můžete se věnovat potápění, plachtění, kajakování nebo jízdě na kole. Také je možné se vydat na túru do národního parku Mljet, který se nachází nedaleko

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Dubrovníku v Chorvatsku. Samozřejmě je důležité mít na paměti, že tyto informace jsou obecné a mohou se časem měnit. Doporučuje se vždy prověřit aktuální informace před cestou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky