Objevte nejlevnější lety

Česko Rožmberk nad Vltavou

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Rožmberk nad Vltavou


1. Kde se nachází Česko Rožmberk nad Vltavou?
- Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází v Jihočeském kraji v České republice, přibližně 165 km jižně od Prahy.

2. Jaké pamětihodnosti se v Česko Rožmberk nad Vltavou nacházejí?
- V Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází hrad Rožmberk, který je jednou z nejvýznamnějších staveb gotického slohu v Česku. Na hradě si můžete prohlédnout expozice s historickým nábytkem, zbraněmi, čiobřimskou a Rožmberskou sbírkou.

3. Jak se dostanu do Česko Rožmberk nad Vltavou?
- Nejbližším městem s železniční zastávkou je Český Krumlov, odkud jezdí autobusové spoje do Česko Rožmberk nad Vltavou. Pokud přijedete autem, je možné využít Hlubokou nad Vltavou nebo Český Krumlov jako orientační body.

4. Jak dlouho trvá prohlídka hradu Rožmberk?
- Prohlídka hradu Rožmberk trvá obvykle kolem jedné hodiny. Návštěvníci si mohou prohlédnout interiér hradu, vstupní bránu, nádvoří a také si vychutnat krásné výhledy na okolí z věže.

5. Jaké aktivity je možné v Česko Rožmberk nad Vltavou podniknout?
- V Česko Rožmberk nad Vltavou je možné si půjčit loď nebo kánoi a projet se po řece Vltavě. Můžete také prozkoumat okolí na kole, projít se po okolních turistických trasách nebo si vychutnat pěší výlety do blízké přírody.

6. Kde se dá v Česko Rožmberk nad Vltavou ubytovat?
- V Česko Rožmberk nad Vltavou se dá ubytovat přímo na hradě Rožmberk, kde se nachází hotel. V okolí je také možnost ubytování v různých penzionech a apartmánech.

7. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Rožmberk?
- Otevírací doba hradu Rožmberk se může lišit v závislosti na sezóně. V obvyklém turistickém období je hrad otevřen každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Doporučuje se však zkontrolovat otevírací dobu předem na oficiálních webových stránkách.

8. Je možné se na hradě Rožmberk oženit?
- Ano, je možné se na hradě Rožmberk oženit. Hrad nabízí romantickou a historickou atmosféru pro svatby a různé oslavy. O přesných podmínkách a rezervacích svateb kontaktujte přímo správu hradu Rožmberk.

9. Jsou v Česko Rožmberk nad Vltavou restaurace nebo kavárny?
- Ano, v Česko Rožmberk nad Vltavou jsou několik restaurací a kaváren, které nabízejí českou i mezinárodní kuchyni. Můžete si tak vychutnat příjemné posezení s výhledem na hrad nebo řeku Vltavu.

10. Jak mohu získat další informace o Česko Rožmberk nad Vltavou?
- Další informace o Česko Rožmberk nad Vltavou můžete získat na oficiálních webových stránkách turistického informačního centra nebo se obrátit na místní turistické organizace.


Ubytování Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: Malebná destinace s půvabným ubytováním

Rožmberk nad Vltavou je malebné městečko nacházející se na břehu řeky Vltavy v jižních Čechách. Své jméno si získalo díky jedné z nejimpozantnějších hradních pevností v České republice, která dominuje nad okolní krajinou. Tato pohádková destinace je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi milovníky historie a přírody.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při plánování cestování je bezesporu ubytování. Rožmberk nad Vltavou nabízí široký rozsah možností, které uspokojí potřeby všech cestovatelů.

Pro ty, kteří si přejí zažít skutečný hradní život, je tu možnost ubytování přímo na hradě Rožmberk. Tato romantická volba nabízí nejen jedinečný pohled na okolní krajinu, ale také možnost prozkoumat historické komnaty a procházet se po hradních zahradách. Hrad Rožmberk je dnes také domovem muzea, které přibližuje navštěvníkům život v minulosti.

Pro ty, kteří preferují klidnější atmosféru, existuje v okolí mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto typy ubytování jsou obklopeny nádhernou přírodou, jako je Šumava nebo Český Krumlov. Místní majitelé přinášejí do těchto penzionů a hotelů osobní přístup a pohostinnost, která zajišťuje příjemný pobyt.

Rožmberk nad Vltavou má také řadu levnějších možností ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Ubytování v soukromí je často cenově dostupnou variantou a zároveň umožňuje získat bližší pohled na místní kulturu a tradice.

Pro milovníky kempování je v okolí také dostatek možností. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a místa pro stanování a karavany. Kempování v přírodě je skvělý způsob, jak si užít okolní prostředí a vychutnat si pohodu pod širým nebem.

Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování přímo na hradě Rožmberk, rodinný penzion, levnější možnost ubytování v soukromí nebo se rozhodnete pro kempování, Rožmberk nad Vltavou vám nabízí širokou škálu možností. Malebné prostředí, plné historie a krásné přírody, spolu s půvabným ubytováním, tvoří perfektní kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou v jihočeském regionu.


Dovolená Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: kouzelná dovolená v srdci Česka

Rožmberk nad Vltavou je malebné město nacházející se v jižních Čechách, které si zaslouží pozornost všech, kteří hledají perfektní místo pro letní dovolenou. Jeho malebné prostředí, historické památky a přírodní krásy jsou nejenom inspirující, ale také dokážou nabídnout bohatý kulturní a aktivní vyžití pro každého návštěvníka.

Rožmberk nad Vltavou je známý svým impozantním hradem, který dominuje nad městem. Tento gotický hrad, který byl postaven v 13. století, patřil po staletí rodu Rožmberků, jedné z nejmocnějších šlechtických rodin v tehdejším Českém království. Prohlídka hradu je nesmírně fascinující a umožňuje návštěvníkům poznat bohatou historii tohoto místa. Kromě toho si mohou prohlédnout i Rožmberské muzeum, které se nachází v bývalých hospodářských budovách hradu. Muzeum nabízí zajímavé exponáty a informace o Rožmberku a jeho slavné historii.

Dalším lákadlem Rožmberka nad Vltavou je malebné historické centrum města. Procházejte se úzkými uličkami, obdivujte historické domy a naléhavě doporučujeme navštívit místní kostel sv. Mikuláše, který stojí na vrcholku kopce. Odtud se naskýtá nádherný výhled na město a okolní krajinu, která je přímo božská během letních měsíců.

Rožmberk nad Vltavou je také ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Nedaleko města se nachází řeka Vltava, která nabízí možnost zapůjčení kajaků či jiných vodních sportů. Pro milovníky turistiky je k dispozici mnoho značených tras, které vás provedou okolní krajinou a do přírodní rezervace Šumava.

Pokud hledáte ubytování, Rožmberk nad Vltavou má několik možností, které uspokojí jak jednotlivce, páry, tak i rodiny s dětmi. Najdete zde penziony, hotely, ale také možnost kempování přímo u řeky. Ať už preferujete luxusní ubytování nebo spíše příjemný venkovský styl, Rožmberk nad Vltavou má pro každého něco.

Letní dovolená v Rožmberku nad Vltavou je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci krásné přírody, kulturních památek a aktivit pro všechny věkové skupiny. Nechte se unést pohádkovou atmosférou tohoto malebného města a zažijte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Rožmberk nad Vltavou vás přivítá s otevřenou náručí.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou - historické město plné nádhery a romantiky

Pokud hledáte malebné místo, které vás ohromí svou krásou a historií, nemusíte hledat daleko. Česko Rožmberk nad Vltavou je malé město, které se nachází v jižních Čechách a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Již při prvním pohledu na Rožmberk nad Vltavou budete okouzleni jeho malebným umístěním na hradní skále. Město se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a je obklopeno malebnou přírodou. První zmínky o Rožmberku pocházejí již z 13. století a od té doby se stalo důležitým centrem šlechtického rodu Rožmberků.

Hlavní dominantou města je rozhodně hrad Rožmberk. Tento impozantní stavební komplex je nejstarším dochovaným hradem v jižních Čechách a patří mezi nejvýznamnější středověké památky v celé zemi. Při prohlídce se můžete projít mnoha historickými místnostmi, jako jsou honosná komnaty, muzea a galerie. Z hradu je také nádherný výhled na okolní krajinu a řeku Vltavu.

Další zajímavou památkou, kterou byste neměli vynechat, je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento barokní kostel se nachází nedaleko hradu a je vynikajícím příkladem šlechtického sakrálního stavitelství. Interiér kostela je bohatě zdoben freskami a sochařskými díly. V kostele se také nachází hrobka rodu Rožmberků.

Pro milovníky umění je v Rožmberku nad Vltavou připraveno mnoho dalších překvapení. Město je známé svými galeriemi a uměleckými sbírkami, které vám ukážou místní kulturní bohatství. Pokud rádi navštěvujete výstavy, určitě navštivte místní muzeum a nechte se unést atmosférou minulých dob.

Rožmberk nad Vltavou není jen o historii a architektuře, ale také o přírodě a outdoorových aktivitách. V okolí města můžete objevovat krásy Šumavy a přírodní rezervace Blanský les. Projděte se po naučné stezce, projet na kole nebo vyzkoušejte vodní sporty na řece Vltavě. Možností je zde opravdu mnoho.

Ať už se přijedete podívat na Rožmberk nad Vltavou na výlet nebo na delší dovolenou, určitě vám tato malebná lokalita zůstane v srdci. Skvělé spojení a dostupnost letenek umožňuje snadný přístup k tomuto kouzelnému místu. Nechte se unést romantikou minulosti a prožijte nezapomenutelný zážitek v Rožmberku nad Vltavou.


Počasí Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: Malebné město s proměnlivým počasím

Rožmberk nad Vltavou je malebné město nacházející se v jižních Čechách v nadmořské výšce 508 metrů nad mořem. Jeho poloha v blízkosti řeky Vltavy a nedaleko Šumavy jej obklopuje přírodou a krásnou krajinou, která je neoddělitelně spjata s nestálým počasím.

Počasí v Rožmberku nad Vltavou bývá velmi proměnlivé po celý rok. Ráno se často vyznačuje ranní mlhou, která dodává městu tajemnou atmosféru. Spolu s východem slunce se mlha postupně rozptyluje a odhaluje nádherné výhledy na historické centrum, které se tyčí nad údolím Vltavy.

Letní měsíce jsou v Rožmberku nad Vltavou obvykle teplé, ačkoli se teploty mohou velmi rychle měnit. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C, avšak mohou dosáhnout až 30 °C. V létě je občas možné zažít i prudké letní bouře, které přinášejí osvěžení a uklidňující vzduch po horkém dni.

Podzim v Rožmberku nad Vltavou je často chladný a vlhký, ale také nádherně barevný. Stromy a rostliny se začínají oblékat do odstínů červené, oranžové a žluté, což vytváří kouzelnou atmosféru. Teploty na podzim se pohybují kolem 15 °C, avšak mohou rychle klesnout až na 5 °C.

Zima v Rožmberku nad Vltavou je převážně chladná a suchá, přičemž teploty klesají pod bod mrazu. Sněhové nadílky přicházejí obvykle v prosinci a pokrývají město bílým pláštěm, což dodává Rožmberku nad Vltavou pohádkový vzhled. Teploty v zimě se pohybují kolem -2 °C, občas však mohou klesnout i na -10 °C.

Jaro je v Rožmberku nad Vltavou období probuzení přírody a nového života. Teploty začínají stoupat kolem 10 °C, ačkoli se ještě občas objevují chladné dny. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá kvetení květin a růstu zeleně kolem města.

Ve všech ročních obdobích bychom však měli být připraveni na neočekávané změny počasí. Vzhledem k poloze Rožmberku nad Vltavou a jeho okolí může být počasí nevyzpytatelné. Proto je vždy dobré přibalit si do kabelky deštník nebo plášť, aby nás nezaskočil nečekaný déšť nebo nepředpovídatelné teplotní výkyvy.

Rožmberk nad Vltavou, sice malé a okouzlující město, ale jeho počasím nabízí rozmanité a proměnlivé zážitky. Ať už jste tam na návštěvě nebo se tam usadíte na delší dobu, buďte připraveni na to, že počasí v Rožmberku nad Vltavou vás vždy dokáže překvapit.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky