Objevte nejlevnější lety

Česko Národní park Podyjí

Letenka Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí se nachází na území České republiky a je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších oblastí této země. Přestože je tato krajinářská jednotka jednou z nejmenších mezi národními parky v Česku, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a bohatou diverzitu přírodního prostředí.

Národní park Podyjí se táhne po západním břehu řeky Dyje a nabízí rozmanité přírodní scenérie. Mezi hlavními přírodními atrakcemi jsou hluboké údolí řeky Dyje, strmé horské svahy porostlé vzácnými rostlinami a zachovalé skalní útvary. Park je také domovem mnoha druhů vzácných živočichů a rostlin, z nichž některé jsou ohrožené vyhynutím.

Pro návštěvníky je nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu Národního parku Podyjí, procházka po jednom z mnoha turistických chodníků. Existuje zde mnoho dobře značených tras, které vedou návštěvníky přes malebné krajiny, kolem skalních útvarů a přes zachovalé lesy. Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na horskou túru nebo zapůjčit kolo a projet se po cyklostezkách, které vedou krajinou parku.

Národní park Podyjí také nabízí řadu zajímavých kulturních památek. Jedním z nejznámějších je Znojemský zámek, který se nachází nedaleko parku. Tento historický hrad se datuje až do 11. století a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat jeho krásné zahrady a expozice věnované bohaté historii oblasti.

Další významnou kulturní památkou v okolí parku je klášter v Louce. Tento klášter pochází z 13. století a je známý svou barokní architekturou a jedinečnou sbírkou uměleckých děl.

Pro milovníky vína je návštěva Národního parku Podyjí také výbornou příležitostí ochutnat místní vinařskou produkci. V oblasti se nachází řada vinic a vinařských podniků, které nabízejí ochutnávky a prohlídky jejich provozu.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Podyjí, doporučuje se plánovat svou cestu s ohledem na roční období. Jaro a podzim jsou obzvláště krásné, protože se můžete těšit na záplavu květů a pestrou barevnou podzimní paletu. Letní měsíce jsou také populární, protože teplé počasí umožňuje pikniky a aktivní venkovní aktivity.

Národní park Podyjí je skutečným skvostem České republiky. Tento malý, ale jedinečný koutek přírody nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, bohatství přírodního krásy a možnost poznat historii a kulturu oblasti. Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek a relaxaci, Národní park Podyjí je ideální volbou.


Ubytování Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí, který se nachází v jihozápadní části České republiky, nedaleko příhraničního města Znojmo, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních území v naší zemi. Jeho rozloha činí téměř 63 kilometrů čtverečních a jeho hlavním cílem je chránit a zachovávat vzácnou přírodu v této oblasti.

Kromě malebné přírody, zahrnující dramatická údolí, strmé skalní srázy, rozlehlé lesy a krásné vinohrady, je Národní park Podyjí také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Můžete zde narazit na různé druhy orchidejí, vzácného vznešeného jeřába nebo dokonce na vlka obecného.

Pokud plánujete navštívit Národní park Podyjí a zůstat zde na několik dní, nabízí se vám několik možností ubytování. Nejbližší město, Znojmo, nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení, které jsou vhodné pro různé druhy turistů a cestovatelů.

Pro ty, kteří preferují pohodlný a luxusní pobyt, jsou k dispozici moderní hotely s veškerými vybaveními. Mnoho z nich se nachází v historickém centru města, což je ideální možnost pro ty, kteří chtějí poznat Znojmo i jeho okolí. Ubytovací kapacity v těchto hotelech obvykle zahrnují komfortní pokoje, restaurace, wellness centra a další služby, které vám zajistí příjemný pobyt.

Pro turisty, kteří preferují přirozenější prostředí a blízkost přírody, jsou k dispozici také penziony a horské chaty. Tyto ubytovací možnosti vám umožní zažít autentickou atmosféru národního parku a mít blízko ke všem jeho malebným místům a trasám. Penziony a chalupy zde často nabízejí také možnost venkovních aktivit, jako je turistika, cyklistika nebo rybaření.

Pro ty, kteří preferují pobyt v přírodě a mají rádi kempování, je v Podyjí také několik kempů a kempovišť. Tyto místa vám poskytují možnost stanování v bezprostřední blízkosti přírody a za příznivou cenu. Většina kempů v této oblasti má veškeré potřebné vybavení, jako jsou sprchy, toalety a místa pro táboření, a některé nabízejí také další zábavu a služby pro hosty.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost ubytování v Národním parku Podyjí, jistě budete ohromeni krásou a pestrostí přírody, kterou tato oblast nabízí. Každé ráno se můžete probudit s vůní lesa a zažít nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších koutů České republiky.


Počasí Česko Národní park Podyjí


Česko je zemí s různorodým klimatem a počasím. Nachází se zde jak horské oblasti s chladným a vlhkým podnebím, tak i nížiny s teplejším a suchším počasím. Národní park Podyjí, který se nachází na jihu Moravy, je také ovlivněn těmito různorodými podnebími.

V létě se v národním parku Podyjí obvykle očekává teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25°C. V noci teploty klesají na příjemných 15°C. Mezi většími městy v okolí parku jsou Mikulov a Znojmo.

Podzim je krásnou dobou, kdy se vzduch ochladí a listnaté stromy v národním parku Podyjí se začnou pomalu převlékat do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Průměrná teplota se během podzimu snižuje na kolem 15°C a v noci klesne i pod 5°C. Deštivé dny mohou často být šedivé a zamračené, ale slunečný den v podzimní krajině je naprosto úchvatný zážitek.

Zima v národním parku Podyjí je obvykle převážně suchá s minimem sněhu. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0°C, ale horké nápoje a teplé oblečení jsou nezbytné pro návštěvu v této době roku. Národní park Podyjí je obklopen řekami a jejich soutoky, což vyžaduje opatrnost v případě sněhové pokrývky na cestách a stezkách.

Jaro v národním parku je plné kvetoucích luk a listnatých lesů. Teploty se pomalu zvyšují a narůstající slunce obvykle přivádí lidí do národního parku Podyjí během jarních prázdnin. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje kolem 10°C a v květnu se teploty zvyšují na 15-20°C.

Celkově je návštěva národního parku Podyjí možná po celý rok, s tím, že každé roční období má své specifické zážitky. Patří sem nádherné horské scenerie, úchvatné výhledy, kulturní památky a překrásné listnaté lesy. Přestože počasí může být nevypočitatelné, návštěva národního parku Podyjí je vždy stojí určitě za to.


Dovolená Česko Národní park Podyjí


Pokud hledáte jedinečné místo pro vaši dovolenou, Česko nabízí mnoho nádherných lokalit a skrytých pokladů k objevení. Jednou z těchto krásných lokalit je Národní park Podyjí, který se nachází na jihozápadě Moravy. Tento národní park je jedním z nejmenších v Česku, ale nabízí návštěvníkům ohromující přírodní scenérie a bohatou biodiverzitu.

Národní park Podyjí leží na soutoku řeky Dyje a Dyjského potoka, těsně u hranic s Rakouskem. Je to jediný národní park v České republice, který je zároveň ochranným pásmem pro sousední rakouský Národní park Thayatal. Díky této mezinárodní spolupráci je zdejší příroda ještě více chráněná a zachovalá.

Národní park Podyjí je domovem pro mnoho vzácných rostlinných druhů, jako jsou orchideje, lilie česká a mnoho dalších. Zvířecí říše je tu také bohatá, a tak můžete spatřit například rysa ostrovida, laň, výra velkého či krásnou přírodní raritu - vydra říční.

Pro milovníky turistiky a pěších výletů je Národní park Podyjí skvělým místem. Existuje zde mnoho stezek, které vás provedou jedinečnými krajinami. Jednou z nejpopulárnějších tras je tzv. Stezka v oblacích, která vede po hranici s Rakouskem a nabízí nádherné výhledy na údolí a okolní vrchoviny. Dalšími zajímavými trasami jsou stezky Skalního města nebo Pohádkové stezky, které vás provedou půvabnými lesy a malebnými skalami.

Pokud preferujete vodní aktivity, můžete si zapůjčit kánoi nebo kajak a prozkoumat řeku Dyje ze své vlastní perspektivy. Řeka je zde klidná a přírodní, takže si můžete vychutnat klid a krásy okolního krajinného parku.

Kromě přírodního bohatství nabízí Národní park Podyjí také mnoho historických památek. V blízkosti se nachází zřícenina Nový hrad a i samotné údolí řeky Dyje je plné skrytých zákoutí s pozůstatky středověkých hradů a zámků. Pro milovníky kultury je také k dispozici město Znojmo s jeho proslulými vinnými sklípky a nádherným historickým centrem.

Národní park Podyjí je skvělou volbou pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, relaxaci a krásná místa k objevení. Zdejší scenérie vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Podyjí


1. Jaké jsou otevírací hodiny národního parku Podyjí?
Otevírací doba se liší podle ročního období. V letní sezóně (květen až říjen) je park otevřen od 9:00 do 20:00 hodin. V zimní sezóně (listopad až duben) jsou otevírací hodiny kratší a park je otevřen jen od 9:00 do 16:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do národního parku Podyjí?
Vstup do parku je bezplatný, nicméně některé lokality parku mohou být placené. Například návštěva podzemních chodeb u přírodní památky Na špičáku stojí 70 Kč za osobu.

3. Můžu v parku kempovat?
V národním parku Podyjí není povoleno kempování mimo vyhrazená místa. V parku jsou dostupné výběrové oblasti pro stanování jako například stanové místo u čarodějnice, které je vybavené sprchami a toaletami.

4. Smím v parku rozdělat oheň?
Rozdělávání ohně v národním parku Podyjí není povoleno kvůli nebezpečí požáru. V některých turistických oblastech v parku jsou k dispozici ohniště určená pro veřejné použití.

5. Lze v parku sportovat?
V parku je povolen sport ve vymezených oblastech, například v Bike park Pohansko nebo na turistických stezkách a cyklostezkách.

6. Jaké jsou nejlepší výhledy v parku?
Z nejlepších výhledů v parku lze nabídnout rozhlednu na Suchý vrch s výhledem do střední Evropy a do nedalekého Rakouska, rozhledna na Čížovské horní kotlině, vyhlídky v okolí hradu Hardegg nebo pohledy z Podyjí na hrad Bítov.

7. Je v parku dostatečná dostupnost pro vozíčkáře?
V parku jsou všechny naučné stezky označené pro vozíčkáře a není tam žádný problém s vozíčkem v terénu. Park nabízí i výuku pro školy a organizované skupiny s handicapem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky