Objevte nejlevnější lety

Česko Kroměříž

Ubytování Česko Kroměříž


Kroměříž, malé město ležící na východě České republiky, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve střední Evropě. Jeho bohaté kulturní dědictví a ohromující architektura přitahují tisíce turistů každý rok. Pokud plánujete návštěvu Kroměříže, je důležité najít vhodné ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování v Kroměříži, které uspokojí různé potřeby a preferencemi návštěvníků. Mezi nejoblíbenější varianty patří hotely, penziony, apartmány a pronájmy domů.

Pokud preferujete pohodlí a plnou obsluhu, pak se můžete rozhodnout pro pobyt v hotelu. V Kroměříži se nacházejí jak menší rodinné hotely, tak i luxusní hotely. Mnohé z nich jsou umístěny v historických budovách a nabízejí nádherný výhled na zámek a zahradu. Tyto hotely obvykle poskytují vysoce kvalitní služby, včetně restaurací, wellness center a dalších vybavení.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, pak by pro vás mohl být vhodný penzion. Kroměříž nabízí několik penzionů s pokoje v různých cenových kategoriích. Tyto penziony jsou obvykle rodinného typu a majitelé se o vás budou starat osobním způsobem. Mnohé z nich nabízejí snídaně přímo v ceně a další možnosti stravování jsou v blízkosti.

Pro ty, kteří si přejí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici i apartmány. V Kroměříži si můžete pronajmout plně vybavené apartmány s vlastní kuchyní a dalšími praktickými zařízeními. To je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny, které preferují vlastní prostor pro odpočinek po objevování města.

Další možností je pronájem domu, což je ideální zejména pro delší pobyty nebo větší skupiny lidí. K dispozici jsou různé domy v okolí Kroměříže, které nabízejí vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu. Tato možnost je oblíbená zejména u lidí, kteří preferují samostatnost a nezávislost.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Kroměříži, město vás zaručeně okouzlí svojí krásou a atmosférou. Zaměňte svůj příští výlet do České republiky a nechte se unést malebným městem Kroměříž s bohatou historií a úchvatnou architekturou.


Počasí Česko Kroměříž


Kroměříž, krásné historické město na východě České republiky, se pyšní svými mnoha kulturními památkami, zahrady a parky. A co se týče počasí, to má Kroměříž také své specifika.

Kroměříž leží ve Zlínském kraji a patří do mírného kontinentálního podnebného pásma. To znamená, že zde pociťujeme výrazné roční teplotní rozdíly. V létě může teplota stoupat až k tropickým hodnotám kolem 35 °C, zatímco v zimě se teploty mohou pohybovat i kolem -15 °C. Průměrná teplota v lednu je okolo -3 °C, v červenci pak příjemných 20 °C.

Kroměříž patří také mezi oblasti s relativně nízkým úhrnem srážek. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 500 mm, což je v porovnání s jinými částmi Česka poměrně málo. Nejvíce srážek můžeme očekávat v letním období, zejména v červenci a srpnu, kdy mohou proudit dešťové přeháňky a bouřky. Naopak v zimě se srážky často mění na sníh.

Oblíbeným ročním obdobím pro návštěvníky Kroměříže je jaro a podzim, kdy teploty jsou příjemné a město se zahaluje do romantické atmosféry. V jarních měsících rozkvétají květiny a zahrady, jako například slavné zahrady Kroměřížského zámku, jsou v plné kráse. Co se týče podzimu, ten se nejčastěji projevuje výraznými teplotními poklesy a listnaté stromy okolo města nabývají různorodých barev.

Ve všech ročních obdobích si mohou návštěvníci užívat příjemné procházky po historickém centru města, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro ty, kteří preferují více aktivní způsob trávení volného času, jsou v okolí Kroměříže také příležitosti pro cyklistiku, pěší turistiku či vodní sporty na nedaleké řece Moravě.

Celkově vzato, počasí v Kroměříži láká návštěvníky v průběhu celého roku. Stačí si jen vybrat, zda preferujete slunečné léto, kvetoucí jaro, rozmanitý podzim nebo romantickou atmosféru zimy. Bez ohledu na roční období tak můžete v Kroměříži seznámit s historií, kulturou a přírodou tohoto malebného města.


Dovolená Česko Kroměříž


Kroměříž je malebné historické město nacházející se v jižní části Moravy v České republice. Je to ideální destinace pro dovolenou, protože nabízí bohatou kulturní a historickou atmosféru, příjemné prostředí a mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

Jedním z nejznámějších památek v Kroměříži je Kroměřížský zámek, který byl postaven v 17. století a slouží jako sídlo arcibiskupů olomoucké diecéze. Tento impozantní barokní zámek je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je skutečně působivý. Můžete si prohlédnout jeho luxusní interiéry, rozsáhlé zahrady a historické sbírky umění.

Další zajímavou atrakcí v Kroměříži je Archiepiskopský zámek a zahrady, které jsou také součástí seznamu UNESCO. Tyto zahrady byly vytvořeny ve stylu anglického parku a jsou velmi krásné a uklidňující. Můžete si zde projít a obdivovat květiny, fontány a umělecká díla. V létě se zde také konají různé hudební a kulturní akce.

Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit také Muzeum Kroměřížska, které se nachází v centru města. Toto muzeum nabízí poutavé výstavy a informace o historii Kroměříže a jejím okolí. Můžete se dozvědět o místní archeologii, folklóru a dalších zajímavostech.

Pokud se rádi vydáváte na procházky přírodou, Kroměříž a okolí nabízí také krásnou krajinu a možnost turistiky. Můžete se projít po Kroměřížské stezce, která vás zavede kolem řeky Moravy a krásného venkovského prostředí. Na trase můžete objevovat přírodní rezervace a památné stromy.

Pokud byste chtěli zažít něco netradičního, můžete se vydat na výlet na Kroměříž, který je nejvyšším vrcholem v okolí. Toto místo nabízí krásný výhled na celé město a okolní krajinu.

V Kroměříži najdete také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a speciality. Mezi nejznámější patří Kavárna Madame Bisquit, která nabízí široký výběr dezertů a kávových nápojů.

Kroměříž je ideálním místem pro klidnou a relaxační dovolenou, kde můžete objevovat bohatou historii a kulturu tohoto malebného města. Zdejší atmosféra a krása vás určitě okouzlí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Letenka Česko Kroměříž


Česko je známé svou bohatou historií, malebnou krajinou a množstvím úchvatných památek. Jedním z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst je město Kroměříž. Pokud se chystáte navštívit toto skvostné místo, letenka je rychlý a pohodlný způsob, jak se tam dostat.

Kroměříž leží ve Zlínském kraji a je jedním z nejvýznamnějších kulturních centrem České republiky. Jeho nejznámější památkou je Kroměřížský zámek, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je obklopen rozsáhlými zahradami, kde lze strávit příjemné odpoledne a prozkoumat některé z jeho mnoha zákoutí.

Další zajímavostí je Kroměřížská archieparchie, která byla založena v roce 1777 a je jedinou archieparchií řeckokatolické církve v České republice. Kostel svatého Cyrila a Metoděje, který se nachází v areálu archieparchie, je jedním z největších řeckokatolických chrámů v Česku.

Kromě toho je Kroměříž také významným střediskem hudby a kultury. Každoročně se zde koná mezinárodní hudební festival "Kroměříž - varhanní koncerty na zámku", který přitahuje návštěvníky z celého světa. Město je také domovem Kroměřížského festivalu, který nabízí bohatý program koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí.

Navštívit Kroměříž je jako cesta do minulosti, ať už z důvodu jeho historických památek, malebné atmosféry nebo fascinujících příběhů, které v sobě ukrývá. Při plánování vaší cesty do tohoto úžasného místa vám letenka nabízí pohodlný a rychlý způsob, jak se tam dostat.

Letenka z Česka do Kroměříže je cenově dostupná a často je možné nalézt výhodné nabídky od různých leteckých společností. Let trvá jen krátkou dobu, čímž si ušetříte čas a energii, které byste jinak strávili cestováním autem nebo vlakem.

Proč si tedy neudělat příjemný výlet do Kroměříže, objevit její krásy a prozkoumat její bohatou historii? Letenka vám umožní snadné a pohodlné cestování, a vy budete mít více času na to, abyste si užili vše, co Kroměříž nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kroměříž


Otázky a odpovědi týkající se města Kroměříž:

1. Jaká je historie Kroměříže?

Kroměříž je starobylé město, které se poprvé připomíná v roce 1110 jako majetek biskupa Olomouce. V průběhu dalších staletí se zde vyvinula významná kultura a nauka. V 17. a 18. století byla Kroměříž centrem umění a kultury díky biskupovi Karelovi II. z Lichtenštejna.

2. Co je v Kroměříži k vidění?

V Kroměříži si můžete prohlédnout mnoho památek, jako je arcibiskupský zámek, zámeckou zahradu a farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Dále se zde nachází také městská muzea, galerie a řada dalších historických budov a památek.

3. Jaká je doprava v Kroměříži?

Kroměříž má dobrou silniční a autobusovou dopravu, která obstarává spojení s okolními městy a vesnicemi. Veřejná doprava je zajištěna autobusovou dopravou a místní kabinovou lanovkou.

4. Jaké jsou sportovní a kulturní akce v Kroměříži?

V průběhu roku se v Kroměříži koná řada sportovních a kulturních akcí, jako jsou třeba festivaly, koncerty, výstavy a sportovní turnaje. Mezi nejvýznamnější patří například Mezinárodní kytarový festival.

5. Kde se dá ubytovat v Kroměříži?

V Kroměříži se nachází řada hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování v různých cenových kategoriích. Většina z těchto ubytovacích zařízení se nachází v centru města, a tedy v blízkosti památek a turistických atrakcí.

6. Jaké jsou možnosti stravování v Kroměříži?

V Kroměříži se nachází mnoho restaurací, kaváren a kaváren s venkovním posezením, které nabízejí tradiční českou kuchyni i jídla mezinárodní kuchyně. Dále se zde nachází řada fastfoodů, bister a snack barů.

7. Jaké jsou možnosti nákupu v Kroměříži?

V Kroměříži najdete několik obchodních center, supermarketů, potravinových obchodů, drogerií, řeznictví a pekáren. Kromě toho se zde nachází také řada specializovaných obchodů, jako například knihkupectví, hudebniny nebo kadeřnictví.

8. Jaké jsou možnosti volnočasového vyžití v Kroměříži?

V Kroměříži si můžete užít různé aktivity v přírodě, jako například procházky zámeckou zahradou, cykloturistiku po okolí nebo koupání v krytém bazénu. Kromě toho zde najdete také řadu sportovních areálů, jako například tennisové kurty, fotbalové hřiště a sportovní haly.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky