Objevte nejlevnější lety

Burundi Rusizi National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Burundi Rusizi National Park


Jistě, zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Burundi Rusizi National Park:

1. Kde se nachází Burundi Rusizi National Park?
Burundi Rusizi National Park se nachází v Burundi, v provincii Makamba, na jižním konci země u hranic s Tanzanií.

2. Jak se dostanu do Burundi Rusizi National Parku?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Bujumbu, hlavním městě Burundi. Odtud můžete vzít taxi, autobus nebo pronajmout si auto, abyste se dostali do parku. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Jaká je vstupní cena do Burundi Rusizi National Parku?
Standardní vstupní poplatek je 10 000 burundských franků (asi 5 USD) na osobu.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Nejlepší čas na návštěvu Burundi Rusizi National Parku je v období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do února. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a park je lépe přístupný.

5. Jaká zvířata mohu očekávat vidět v Burundi Rusizi National Parku?
V parku žije řada druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, kámenáků, šelem (jako jsou lvové, levharti a hyeny), antilop (jako jsou pakoři, bukurové a impaly) a mnoha druhů ptáků.

6. Existují v parku ubytovací zařízení?
Ano, v parku se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně lodží a kempů, které poskytují možnost přenocování. Doporučuje se však provést rezervaci předem.

7. Mohu si vzít vlastní jídlo a pití do parku?
Ano, můžete si vzít vlastní jídlo a pití do parku. Nicméně je také možné si objednat jídlo ve vnitřních zařízeních parku.

Doufám, že tyto informace Vám budou užitečné při plánování návštěvy Burundi Rusizi National Parku.


Dovolená Burundi Rusizi National Park


Burundi - Rusizi National Park: Dovolená v srdci přírody

Burundi, malý stát ležící v srdci Afriky, není pro cestovatele příliš známou destinací. Přesto skrývá několik krásných přírodních parků, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Burundi - Rusizi National Park, který nabízí zážitky z divoké přírody a exotickou faunu a flóru.

Rusizi National Park se nachází na břehu jezera Tanganyika, jednoho z nejstarších a nejhlubších jezer na světě. Park zahrnuje rozsáhlou močálovou oblast, která je domovem mnoha druhů ptáků, obojživelníků a savců. Nachází se zde také jedinečné mangrovové lesy, které tvoří důležitý ekosystém pro místní faunu a flóru.

Při cestě po parku si návštěvníci mohou vychutnat nádherné výhledy na jezero Tanganyika a okolní krajinku. Existuje zde také možnost vyjet na lodi a projet se po jezeře, což je skvělý způsob, jak objevovat okolní ostrovy a kouzlo jezera. Je zde také možnost zapůjčit si kajak a prozkoumat blízké ramena řeky Rusizi, která protéká parkem.

Jednou z hlavních atrakcí Rusizi National Parku je jeho pestrost pokojné a divoké zvířeny. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s obřími nilskými krokodýly, hrochy, buvoli, antilopami a vzácnými ptáky, jako je například ibis africký. Park je také domovem ohroženého druhu želvy Pelusios castaneus, která je jedinečná pro oblast jezera Tanganyika.

Pro turisty, kteří si přejí zažít něco více dobrodružného, je k dispozici jednodenní safari pěšky. Skupinka průvodců vás provede parkem a představí vám unikátní rostliny a zvířata. Během této cesty budete mít možnost vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí a nasát atmosféru divočiny.

Rusizi National Park nebyl dlouho uprostřed turistických tras, což znamená, že návštěvníci mají možnost objevovat jedinečnou a nedotčenou krásu přírody. Park je také v blízkosti města Bujumbura, hlavního města Burundi, což usnadňuje cestování a uspořádání výletů do parku.

Při plánování dovolené v Burundi byste neměli Rusizi National Park minout. Tento park nabízí úchvatné scenérie, pestrou faunu a možnost zažít nezapomenutelné přírodní zážitky. Ať už se rozhodnete pro procházku, jízdu na lodi nebo safari pěšky, jistě tu najdete něco pro každého milovníka přírody.


Počasí Burundi Rusizi National Park


Burundi Rusizi National Park je park, který se nachází v západní části Burundi při hranicích s Demokratickou republikou Kongo. Nachází se v nadmořské výšce okolo 800 metrů a má rozlohu 10 000 hektarů. Park je jedinečný díky své vlhké savaně, která je obklopená řekou Rusizi.

Počasí v Burundi Rusizi National Park je typické pro celou oblast střední Afriky. V letních měsících, tedy od října do dubna, zde panuje horké a suché klima s teplotami průměrně kolem 25°C a maximálními teplotami přesahujícími i 30°C. Tyto měsíce jsou ideální pro pozorování zvířat, která se shromažďují kolem řeky Rusizi, aby se zde napila vody.

V období dešťů, které trvá od května do září, se zde vyskytují pravidelné deště, které mohou být velmi silné a trvat i několik dní. Tyto deště způsobují záplavy a v některých oblastech je kvůli nim těžké se dostat kvůli zhoršeným cestám. Teploty v této době klesají a mohou být průměrně kolem 20°C.

Díky své poloze a vysoké vlhkosti se v parku vyskytuje mnoho zvířat, jako jsou sloni, paviáni, antilopy, buvoli, krokodýli a mnoho dalších. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně ohroženého papouška šedobřichého.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Burundi Rusizi National Park, je nejlepší čas k návštěvě v období sucha, tedy od října do dubna. V této době je k dispozici nejvíce aktivit a také je snazší se dostat do parku kvůli lepším silnicím. Nicméně, pokud chcete zažít skutečnou divočinu a přírodu, můžete zkusit návštěvu během období dešťů.

Celkově je Burundi Rusizi National Park jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v západní Africe a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.


Letenka Burundi Rusizi National Park


Rusizi National Park v Burundi: Krásný přírodní ráj, který stojí za návštěvu

Pokud hledáte neobvyklý cestovní cíl plný přírodního bohatství a krásy, pak byste měli zvážit návštěvu Rusizi National Park v Burundi. Tato malebná rezervace je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v zemi a nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a možnosti prozkoumávání.

Rusizi National Park se nachází na březích řeky Rusizi, která tvoří přirozenou hranici mezi Burundi, Rwandou a Tanzanií. Park je známý pro svou rozmanitost ekosystémů, které tvoří mokřady, bažiny a bažinaté oblasti. Tato pestrost prostředí poskytuje útočiště pro množství druhů živočichů a rostlin, včetně několika ohrožených druhů.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Rusizi National Parku je jeho pestrá fauna. Zde můžete nalézt vzácná zvířata jako jsou hroši, krokodýli, buvoli, antilopy a mnoho dalších. Ptáci jsou také hojně zastoupeni, což dělá z parku ráj pro ornitology. Na řece Rusizi také žije populace velkých ryb, jako jsou například sumci, které mohou dosahovat velkých rozměrů a jsou vyhledávanými dravci v této oblasti.

Pro turisty, kteří rádi prozkoumávají přírodu, je park doplněn sítí přírodních stezek, které je možné využít pro pěší i cyklistické výlety. Místní průvodci jsou k dispozici a ochotně vás provedou parkem a ukáží vám jeho poklady. Jednou z nejpopulárnějších tras je stezka vedoucí kolem řeky Rusizi, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu a pozorovat zvířata a ptáky.

Rusizi National Park nabízí i řadu dalších atraktivit, které stojí za zvážení. Můžete se vydat na projížďku po řece na lodi, kde se budete moci těšit z klidného plavby a pozorovat zvířata z jiné perspektivy. Existuje zde také možnost rybolovu a pikniku u jezera nebo v lesních částech parku.

Z pohledu ochrany přírody je Burundi silně angažováno v udržitelném rozvoji Rusizi National Parku. Byly zavedeny opatření na ochranu ohrožených druhů, prevenci nelegálního lovství a záchranných programů pro zvířata. Tato snaha vytváří příznivé podmínky pro přežití a obnovu biodiverzity v této oblasti.

Pokud plánujete návštěvu Burundi a máte zájem o přírodu a zvířata, pak byste neměli minout příležitost navštívit Rusizi National Park. Toto úžasné přírodní odlehlé místo vás ohromí svou krásou a nabídne vám jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Burundi Rusizi National Park


Burundi, malebná země v srdci Afriky, je domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších oblastí je Rusizi National Park. Nachází se na jihozápadě země v provincii Bujumbura Rural a je jedním z nejstarších národních parků v Burundi.

Rusizi National Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou a návštěvníci zde mají možnost objevit bohatství afrického divočáka, antilop, pavoukovce, opic, krokodýlů a mnoho dalších druhů. Je také bohatý na ptáky a je ideálním místem pro pozorování ptactva.

Pro turisty, kteří chtějí strávit více času v této krásné oblasti, je zde možnost ubytování přímo v Rusizi National Park. Park nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty návštěvníků.

Jeden z možných typů ubytování je kempování. Park má speciálně vyhrazené místo pro kempování, kde mohou turisté postavit své vlastní stany a užívat si noc pod africkou oblohou. Je to skvělá volba pro ty, kteří si chtějí přiblížit divokou přírodu a prožít autentický zážitek.

Další možností je ubytování v jednom z mobilhomes nebo chat. Tyto komfortní ubytovací možnosti mají běžně k dispozici elektřinu a vodu a jsou vhodné pro turisty, kteří preferují pohodlnější způsob odpočinku. Chaty i mobilhomes jsou vybaveny základními vybaveními a návštěvníci se mohou těšit na svůj vlastní soukromý prostor.

Pro ty, kteří hledají luxusnější variantu, je k dispozici i soukromá chata nebo bungalov. Tyto ubytovací jednotky nabízejí nadstandardní vybavení, vlastní koupelnu a další služby. Je to skvělá volba pro páry a rodiny, kteří hledají klid a relaxaci uprostřed přírody.

Kromě ubytování nabízí Rusizi National Park také další prvotřídní služby. Je zde možnost objednat si průvodce, který vás provede parkem a sdělí vám zajímavé informace o fauně a flóře oblasti. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je k dispozici i možnost zapůjčení kánoe nebo kajaku a prozkoumání řeky Rusizi.

V Rusizi National Park se návštěvníci mohou těšit na autentický zážitek spojený s bohatstvím africké přírody a živočišného světa. Ubytování v tomto národním parku nabízí různé možnosti, které uspokojí všechny typy návštěvníků. Ať už si vyberete kempování, mobilhomes, chatu nebo luxusnější variantu, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt a zážitek z krás Burundi.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky