Objevte nejlevnější lety

Brazílie Ilhabela

Ubytování Brazílie Ilhabela


Ilhabela, často nazývána "krásný ostrov", je magickým ostrovem ležícím přímo na pobřeží Brazílie. Svojí divokou přírodou, malebnými plážemi a úchvatnými výhledy přitahuje návštěvníky z celého světa.

Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování cesty do Ilhabely je nalezení vhodného ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každého cestovatele, bez ohledu na jeho rozpočet nebo preference.

Pokud hledáte luxusní zážitek, Ilhabela nabízí několik luxusních resortů a boutique hotelů. Tyto zařízení mají moderní vybavení, klimatizované pokoje, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a často i vlastní pláže. Zde si můžete užít pohodlí, klid a soukromí, zatímco si užíváte krás ostrova.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří preferují více autentický zážitek je zde mnoho možností pronájmu apartmánů nebo domů. Tyto nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování s vlastními kuchyněmi a obývacími prostory, což vám umožní cítit se jako doma během vaší dovolené. Tento typ ubytování je také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, protože často nabízí více ložnic a více prostoru pro odpočinek a relaxaci.

Další neobvyklou možností je ubytování v tzv. "pousadas", což jsou tradiční brazilské modré domy se slunečními terasami a výhledem na oceán. Tyto zařízení vytvářejí přátelskou a relaxační atmosféru a poskytují svým hostům nejen pohodlí, ale také autentický kontakt s místní kulturou a tradicemi.

Kromě toho Ilhabela má také mnoho kempů a ubytování ve stanech. To je ideální volba pro ty, kteří chtějí těžit z bohaté přírody ostrova a prozkoumat jeho národní parky a pláže. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a grilovací místa, a poskytují zároveň bezprostřední kontakt s přírodou.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, nezapomeňte si užít krásy Ilhabely. Ostrov je známý svými překrásnými plážemi, křišťálově čistým oceánem a tropickou zvěří. Vedle plážových aktivit, jako jsou opalování a plavání, si můžete také vyzkoušet potápění, surfování, kajakování nebo prozkoumávání rybářských vesnic.

Ilhabela je nejen oázou krásy a přírodních divů, ale také nabízí svým návštěvníkům širokou škálu ubytování, která uspokojí všechny požadavky. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort, útulný dům, tradiční modrý dům nebo kemp, vaše cesta na Ilhabelu bude plná nezapomenutelných zážitků a krásy Brazílie.


Dovolená Brazílie Ilhabela


Ilhabela: Nejkrásnější dovolená v Brazílii

Brazílie je jednou z nejatraktivnějších destinací na světě, když jde o dovolenou. A jedním z nejkrásnějších míst v Brazílii je ostrov Ilhabela. Nachází se ve státě São Paulo a je znám svými nádhernými plážemi, tropickými deštnými lesy a okouzlujícími vodopády. Pro ty, kdo hledají dovolenou plnou přírody a relaxace, je Ilhabela tím pravým místem.

Hlavním lákadlem ostrova jsou jeho pláže. Ilhabela má více než 40 pláží, takže je na výběr pro každého. Od živých a rušných pláží, jako je Curral, Feiticeira a Perequê, po klidné a odlehlé zálivy jako Bonete a Castelhanos, je zde skutečně pro každého něco. Pláže na ostrově jsou známé svou krásnou bílou pískem, průzračnou vodou a úchvatným výhledem na okolní hory.

Nejenže Ilhabela nabízí skvělé pláže, ale je také domovem pro několik přírodních památek. Ostrov patří k národnímu parku, který zahrnuje rozsáhlý deštný les a mnoho turistických stezek. Procházky po těchto stezkách vás zavedou do srdce tropického pralesa, kde můžete objevovat tropickou flóru a faunu. Nezapomeňte si s sebou vzít foťák a zachytit krásné rostliny a zvířata, která zde žijí.

Další významnou atrakcí Ilhabely jsou její vodopády. V blízkosti města São Sebastião se nachází několik vodopádů, které jsou ideální pro osvěžení v teplých letních dnech. Jeden z nejslavnějších vodopádů je Cachoeira dos Três Tombos, který nabízí nádherný výhled a chladnou vodu, ve které se můžete osvěžit po namáhavé procházce.

Ilhabela také nabízí bohatý kulturní život. V historickém centru města najdete malebné uličky s tradičními bílými domy zdobenými barevnými květinami. Zde se nachází také několik muzeí a galerií, které představují historii a kulturu ostrova.

Jedním z vrcholů návštěvy Ilhabely je její gastronomie. S bohatstvím mořských plodů nabízí ostrov mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a plody moře. Stejně tak zde najdete širokou škálu tradiční brazilské kuchyně a exotických plodů, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Brazílii, není lepším místem než Ilhabela. S jeho nádhernými plážemi, přírodními památkami a bohatou kulturou vás ostrov zaručeně nadchne. Ať už si vyberete dovolenou plnou relaxace na pláži, dobrodružství v tropickém pralese nebo objevování kulturních pokladů, Ilhabela vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek v Brazílii.


Počasí Brazílie Ilhabela


Ilhabela je ostrovové město nacházející se v Brazílii. Toto území patří do oblasti zvané Sāo Paulo a leží v Atlantickém oceánu, zhruba 200 kilometrů od hlavního města Săo Paula. Ilhabela má tropické klima a je obklopena velkým množstvím ostrovů. Nejbližší pevninské město je město Caraguatatuba, které se nachází pouze 20 kilometrů od ostrova.

Jaké je počasí v Ilhabele?

V Ilhabele panuje celoročně tropické klima, díky kterému se zde můžete kochat výjimečnou přírodou a krásným okolím. Teploty zpravidla dosahují průměrně 24 stupňů Celsia. V létě se však mohou teploty místy kumulovat až na 30 stupňů Celsia. Večery bývají dostatečně chladné na to, abyste si užili příjemnou procházku po ostrově.

V období dešťů, které trvají od října do března, se v regionu vyskytují bouřky a silné deště. Ty však nebývají tak časté, jako v ostatních částech Brazílie, takže návštěvníci se do krajiny již od léta mohou těšit na slunné dny.

Kdy jet do Ilhabely

Ilhabela oplývá přírodními krásami, které mohou být pro návštěvníky velmi zajímavé. Navštívit se hodí v jakémkoliv období roku, nicméně, nejvhodnější období pro dovolenou je mezi listopadem a lednem, kdy se zde konají různé festivaly a akce.

Pokud plánujete dovolenou v Ilhabele, je doporučeno si dopředu zarezervovat právě kvůli této velké oblibě a počtu návštěvníků celou dobu trvajícího turistického období. Rezervaci ubytování v Ilhabele zvládnete jednoduše a rychle přes internet.

Co dělat a vidět v Ilhabele

Ilhabela není jen klasické turistické město. Na ostrově se nachází několik turistických atrakcí a aktivit, které byste si neměli nechat ujít. Mezi nejoblíbenější atrakce patří:

- Záchranný dům Tamar, kde se můžete seznámit s různými želvami

- Pláž Gato, nejstarší pláž v Ilhabele a nabízí krásné výhledy na město a okolí.

- Vodopád Três Tombos, největší vodopád na ostrově a velmi populární pro turistické výlety.

Kromě těchto atrakcí nabízí Ilhabela různé rekreační aktivity jako potápění, surfování, rybaření, nebo jachtu. Podívejte se na zachycení ohromující přírody a okolí ostrova.


Letenka Brazílie Ilhabela


Článek o letence do Brazílie na ostrov Ilhabela

Jestliže plánujete cestu do Brazílie a toužíte po tropickém ráji s úchvatnou přírodou, pak ostrov Ilhabela je pro vás tou pravou destinací. Ilhabela, což v portugalštině znamená "krásný ostrov", se nachází přímo u pobřeží státu São Paulo a nabízí nádherné pláže, horskou krajinu a nezapomenutelnou atmosféru.

Nejbližším letištěm k Ilhabele je mezinárodní letiště Guarulhos v São Paulu. Můžete si vybrat z řady leteckých společností, které nabízejí lety do této destinace. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Latam Airlines, Gol Transportes Aéreos a Azul Brazilian Airlines.

Letenky do Brazílie se často prodávají za rozumné ceny, a tak si můžete vybrat buď přímý let do São Paula nebo s přestupem v některém z evropských nebo amerických měst. Přímé lety jsou obvykle rychlejší a pohodlnější, zatímco lety s přestupem mohou být levnější.

Po příletu na letiště Guarulhos můžete pokračovat na Ilhabelu buď po souši nebo po moři. Pokud se rozhodnete cestovat po souši, můžete najmout auto nebo využít autobusovou dopravu. Cesta z letiště trvá přibližně tři hodiny a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se raději vydejte na Ilhabelu po moři, můžete využít trajektovou dopravu. Trajekt pluje z přístavu São Sebastião na pevninské části a přechod trvá kolem 15 minut. Zažijete tak nádherný pohled na azurové moře a přístav São Sebastião z mořské perspektivy.

Ilhabela je známá svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro opalování, plavání a potápění. Mezi nejpopulárnější pláže patří Praia do Curral, Praia do Jabaquara a Praia de Castelhanos. Na těchto plážích si můžete užít slunce a relaxovat v klidném prostředí. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na turistické trasy po okolních horách a objevovat krásy tropické džungle.

Další zajímavostí Ilhabely je jeho historické centrum, které je plné barokních a koloniálních staveb. Zde můžete zakoupit místní řemeslné výrobky, ochutnat tradiční brazilskou kuchyni a poznat místní kulturu. Ilhabela je také oblíbenou destinací pro surfaře díky svým dobrým vlnám.

V neposlední řadě se na Ilhabelu koná každoroční mezinárodní plachetnický závod - Rolex Ilhabela Sailing Week. Tato akce přitahuje tisíce nadšených návštěvníků a nabízí jedinečnou možnost pozorovat špičkové plachetnice v závodech.

Pokud sníte o tropském ráji, brazílský ostrov Ilhabela je pro vás ideální volbou. Příjemný klima, nádherné pláže, horská dobrodružství a bohatá kultura čekají na vás. Vydejte se na letiště, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek na ostrově Ilhabela.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilhabela


1. Jak se dostat na Ilhabelu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Ilhabelu, je trajektem z přístavu São Sebastião. Existuje několik trajektů denně a cesta trvá přibližně 15 - 20 minut.

2. Kde se dá v Ilhabele ubytovat?
- Na Ilhabele jsou k dispozici různé typy ubytování, od hotelů po hostely a apartmány. Nejlepší je si rezervovat ubytování předem online.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilhabele?
- Ilhabela má mnoho krásných pláží. Mezi nejlepší patří Praia do Curral, Praia da Feiticeira, Praia Grande, Praia do Bonete a Praia do Jabaquara.

4. Co se dá na Ilhabele dělat?
- Na Ilhabele se dá podniknout mnoho aktivit, jako jsou kajak, potápění, pěší túry, šnorchlování a surfování. Pro turisty jsou rovněž k dispozici výlety lodí a plavby v okolí ostrova.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace na Ilhabele?
- Ilhabela nabízí mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi nejoblíbenější patří Ilha Sul, Portinho, Viana a Grani di Pepe.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky