Objevte nejlevnější lety

Brazílie Curitiba

Počasí Brazílie Curitiba


Curitiba je město nacházející se na jihu Brazílie ve státě Paraná. Toto město má zajímavé klimatické podmínky a je proslulé svým neobvykle chladným počasím oproti ostatním částem země.

Curitiba leží na vysoké nadmořské výšce, což je jedním z faktorů, který ovlivňuje jeho klima. Město se nachází přibližně 900 metrů nad mořem, což znamená, že zde jsou nižší teploty a jistá míra vlhkosti ve vzduchu.

Vzhledem k tomu, že Curitiba se nachází blízko pobřeží, je ovlivněno přímořskými větry a oceánskými proudy. To znamená, že počasí zde může být velmi proměnlivé a měnit se během krátké doby. Město je také obklopeno horami, které přispívají ke změně teploty a rychlosti větru.

Klima v Curitibě je charakterizováno mírnými lety a mírně chladnými zimami. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 17°C a 20°C. Léta jsou obvykle teplá s průměrnými teplotami okolo 25°C až 28°C. V zimě se teploty pohybují kolem 10°C až 15°C, přičemž někdy mohou klesnout i pod bod mrazu.

Dešťové srážky jsou v Curitibě rovnoměrně rozloženy po celý rok, ale v létě jsou obvykle vyšší. Průměrný roční srážkový úhrn je kolem 1 500 mm. Tyto srážky jsou často spojeny s bouřkami a bouřlivými větry.

Tato zvláštní kombinace klimatických faktorů v Curitibě dává městu jeho charakteristické počasí. Místní obyvatelé si zvykli na proměnlivé podmínky a jsou připraveni na různé typy počasí během jednoho dne.

Curitiba je proslulá svými zelenými a udržitelnými urbanistickými projekty, které se vypořádávají s měnícím se klimatem. Město je například známé pro své kvalitní systémy veřejné dopravy, cyklistické stezky a zelené plochy.

Celkově je Curitiba jedinečným místem s unikátním klimatem. Pokud se světem cestovatelů pohybujete, určitě byste měli navštívit toto fascinující město a zažít jeho jedinečné počasí na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Curitiba


1. Jaká je populace Curitiby v Brazílii?
Odpověď: Podle posledního sčítání lidu v roce 2020 má Curitiba přibližně 1,9 milionu obyvatel.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Curitibě?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Curitibě patří Jardim Botânico (botanická zahrada), Parque Tanguá (park s vodopádem a jezery), historické centrum s katedrálou a starými budovami, a také Santa Felicidade (čtvrť plná italských restaurací a vináren).

3. Jaká je zdejší místní kuchyně?
Odpověď: V Curitibě je možné ochutnat různé druhy brazilské kuchyně, stejně jako místní speciality, jako je barreado (tradiční masová omáčka vařená v hliněné nádobě) nebo pierogi z Santa Felicidade.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Curitibu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Curitiby je v jarních měsících (září a říjen) nebo na podzim (březen a duben), kdy je zde příjemné počasí a méně srážek.

5. Jak se dostat do Curitiby?
Odpověď: Curitiba má mezinárodní letiště, které je přímo spojeno se městy v Brazílii i v zahraničí. Kromě toho je možné se do města dostat také autobusem, vlakem nebo autem po silnicích.

6. Co dělat v Curitibě v případě deště?
Odpověď: V případě deště můžete navštívit některé z místních muzeí, jako je Museu Oscar Niemeyer (známé také jako Museu do Olho) nebo Museu Paranaense (paranámské muzeum). Další možností je prozkoumat místní kavárny nebo restaurace.

7. Kde se nachází fotbalový stadion v Curitibě?
Odpověď: Fotbalový stadion v Curitibě se nazývá Estádio Atlético Paranaense (známý také jako Arena da Baixada) a nachází se ve čtvrti Água Verde.

8. Jaké jsou dopravní možnosti v Curitibě?
Odpověď: Curitiba má dobře rozvinutý systém veřejné dopravy, včetně autobusů a tzv. "tubů" (speciálních autobusových koridorů). Kromě toho je možné použít taxíky nebo půjčovny aut.

9. Existuje v Curitibě nějaká pláž?
Odpověď: Curitiba je vnitrozemské město, takže neleží přímo u moře. Nejbližší pláže se nacházejí většinou ve vzdálenosti přibližně 80-100 kilometrů od města.

10. Mohu použít angličtinu v komunikaci v Curitibě?
Odpověď: Složitost používání angličtiny v komunikaci v Curitibě se může lišit. Ve větších turistických oblastech nebo ve službách pro turisty mohou lidé mluvit anglicky, ale obecně je užitečné se naučit základní portugalštinu pro komunikaci se místními obyvateli.


Ubytování Brazílie Curitiba


Curitiba, hlavní město brazilského státu Paraná, je fascinujícím městem s bohatou historií, úžasnou kulturou a nádhernou přírodou. Pokud se chystáte navštívit tuto destinaci, první věcí, kterou si musíte zajistit, je ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely nebo cenově dostupné možnosti, Curitiba nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, které uspokojí potřeby každého cestovatele.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Curitiba má několik prestižních hotelů, které si získaly dobrou pověst po celém světě. Hotel Four Points by Sheraton je jednou z nejlepších možností ve městě. Nachází se v centru a nabízí moderní a komfortní pokoje s nádherným výhledem na okolní panorama města. Dalším populárním luxusním hotelem je Hotel Deville Curitiba, který se pyšní pěti hvězdičkami. Jeho zařízení je skvostné a nabízí vysoce kvalitní služby pro hosty.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Curitibě k dispozici také levnější možnosti ubytování. Hostel World Curitiba je oblíbenou volbou mezi mladými cestovateli. Tento hostel se nachází v centru města a nabízí levné pokoje se sdílenými sociálními zařízeními. Další cenově dostupnou možností je Curitiba Backpackers Hostel, který se nachází nedaleko hlavních památek města. Nabízí komfortní postele a příjemnou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy přírody v okolí Curitiby, jsou k dispozici také možnosti ubytování mimo město. Hotel Pousada Vó Tina, nacházející se ve městě Morretes, je oblíbený mezi těmi, kteří si přejí zůstat v klidném prostředí obklopeném přírodou. Tento hotel je obklopen pohořím a lesy a nabízí nádherný výhled na okolní scenerii. Další možností je ubytování v Eco Resort Refúgio do Lago, které se nachází ve vesnici Campo Largo. Tento ekologicky šetrný resort nabízí komfortní pokojové vybavení a řadu aktivit v přírodě.

Curitiba je nejen bohatým kulturním centrem, ale také lákadlem pro milovníky přírody. Neváhejte tedy objevit toto fascinující město a poznat tamní kulturu, historii a přírodu. Ať už zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupnější ubytování, budete mít skvělý zážitek z tohoto krásného brazilského města.


Letenka Brazílie Curitiba


Curitiba je brazilské město, které se nachází v jižní části země. Je to jedno z nejvýznamnějších měst Brazílie s bohatou historií a kulturním dědictvím. Pokud plánujete návštěvu této zajímavé destinace, nebudete si přát jiné místo na světě než Curitiba.

Když hledáte letenku do Curitiby, musíte mít na paměti, že město je přezdíváno „Botanická zahrada Brazílie“, protože botanická zahrada je jednou z hlavních turistických atrakcí této oblasti. Botanická zahrada má architektonický styl francouzského renesančního zámku a je známá pro svou rozmanitost rostlinných druhů, včetně exotických druhů orchidejí. Navštívit tuto zahradu je zážitek, který rozhodně nemůžete nechat ujít.

Další zajímavou atrakcí v Curitibě je historická čtvrť Largo da Ordem. Tato čtvrť je plná historických budov a malebných uliček, které vás zavedou zpět v čase. Můžetež tady obdivovat různá architektonická styly, od koloniálních až po německé.

Hlavní náměstí v Curitibě je také velmi zajímavé místo pro návštěvníky. Náměstí se nazývá Praça Tiradentes a je obklopeno státorem Paraná, katedrálou Metropolitního kostela a budovou Panteónu Anděla Strážce. Tato kombinace moderní a historické architektury dává náměstí jedinečný vzhled.

Pokud máte rádi umění, měli byste navštívit pozoruhodnou uměleckou galerii Oscar Niemeyer. Tato moderní stavba na ploše 35 000 metrů čtverečních hostí výstavy a sbírky brazilského a současného umění. Je to skvělé místo pro milovníky umění i pro ty, kteří chtějí objevovat nové tvůrčí směry.

Curitiba je také známá pro svůj efektivní systém veřejné dopravy. Město je jedním z průkopníků v oblasti udržitelné mobilita, s výborně fungujícím systémem autobusů a vlaků. Cestování městem je pohodlné a snadné, aniž byste museli spoléhat na automobil.

Ať už jste zvědaví na kulturu, architekturu nebo přírodu, Curitiba nabízí něco pro každého. Letenka do Brazílie Curitiba je klíčem k objevování tohoto fascinujícího města a jeho okolí. Připravte se na nezapomenutelnou cestu plnou krásy a dobrodružství.


Dovolená Brazílie Curitiba


Brazílie je neuvěřitelně rozmanitá země, nabízející nádherné přírodní scenérie, kulturní bohatství a jedinečnou atmosféru. A pokud hledáte jedno z nejzajímavějších míst v Brazílii k prozkoumání, pak je město Curitiba tím pravým místem pro vás.

Curitiba, hlavní město brazilského státu Paraná, je jedním z nejrozvinutějších a ekologicky nejzodpovědnějších měst v Brazílii. Město je známé svými inovativními řešeními pro udržitelný rozvoj a příkladnou infrastrukturou. Jeho zaměření na ekologii je vidět v několika aspektech města, ať už jde o rozsáhlou parkovou síť, využití obnovitelné energie či integrovanou hromadnou dopravu.

Jedním z nejpozoruhodnějších míst v Curitibě je Jardim Botanico, botanická zahrada s unikátní skleněnou palmovou střechou. Tento nádherný park je oblíbeným místem pro pikniky, procházky a relaxaci. Kromě toho tu najdete i mnoho exotických rostlin a květin, které jsou charakteristické pro Brazílii.

Další zastávkou na vaší dovolené by měl být Ópera de Arame, divadlo postavené z ocelových trámů a skla. Toto neobvyklé divadlo se nachází uprostřed přírodního jezera a nabízí jedinečnou kulisu pro divadelní představení, koncerty a další kulturní události. Navštívit Ópera de Arame je nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je tu také Muzeum Oscar Niemeyera, nazývané také Muzeum Oka. Tohle futuristické muzeum navrhl slavný brazilský architekt Oscar Niemeyer a je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v zemi. S jeho unikátní architekturou a bohatými výstavami moderního a současného umění je návštěva muzea neodmyslitelnou součástí vaší dovolené v Curitibě.

Jestliže jste dobrodružný typ, neměli byste vynechat návštěvu Parque Tanguá. Tento park nabízí krásný výhled na město a je ideálním místem pro procházky, pikniky a cyklistiku. Můžete se procházet kolem jezera a podívat se na vodopády a malebné mosty. Vynikající spojení s přírodou a čistý vzduch zaručují příjemný odpočinek v příjemném prostředí.

Curitiba je také známá svou bohatou gastronomickou scénou. Vychutnejte si místní speciality, jako je barreado (tradiční neformální jídlo), které je charakteristické pro region Paraná, nebo se dostaňte do tradičních brazilských churrascerií, kde si můžete vychutnat vynikající brazilské špagety. Kombinace evropských, afrických a indiánských vlivů ve stravě města zaručuje řadu chutných zážitků.

Curitiba je fantastickým místem pro dovolenou, která nabízí něco pro každého. Od nádherných parků a architektonických skvostů až po bohatou kulturní scénu a jedinečnou gastronomii, toto město v Brazílii vás rozhodně nezklame.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky