Objevte nejlevnější lety

Botswana Okavango Delta

Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Okavango Delta


1) Kde se nachází Okavango Delta?
Okavango Delta se nachází v Botswaně, v jihozápadní Africe.

2) Jak se můžu dostat do Okavango Delty?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Okavango Delty, je letecky. Existují lety z hlavního města Gaborone nebo Maun, který je nejbližším větším městem k deltě. Po přistání v Maunu je možné přestoupit na malý letoun nebo se připojit k safari skupině, která vás doveze do deltové oblasti.

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty?
Nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty jsou měsíce července a srpen, kdy je sucho a příležitost na pozorování divokých zvířat je vysoká. Další dobré měsíce jsou květen a červen, kdy začíná období sucha a zvířata migrují do oblasti.

4) Jaké zvířata můžeme v Okavango Deltě spatřit?
V Okavango Delte můžete spatřit širokou škálu divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, žiraf, krokodýlů, nosorožců a mnoha dalších. Delta je domovem také pro řadu vzácných druhů ptáků.

5) Můžu se v Okavango Delte vodit na lodích?
Ano, v Okavango Delte je možné se vodit na místních lodích známých jako mokoro. Mokora je tradiční kanoe vyřezávaná z dřeva a je rozhodně oblíbeným způsobem, jak prozkoumat deltovou oblast a její vodní cesty.

6) Je v Okavango Delte bezpečno na safari?
Okavango Delta je oblast s vysokou úrovní bezpečnosti a safari zde jsou prováděny pod vedením zkušených průvodců. Přesto je vždy důležité dodržovat pokyny průvodců a nepodceňovat divokou přírodu.

7) Existují v Okavango Delte ubytovací možnosti?
Ano, v Okavango Delte jsou dostupné různé ubytovací možnosti, od luxusních safari lodží až po kempování ve volné přírodě. Výběr záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

8) Jak dlouho trvá safari v Okavango Delte?
Délka safari v Okavango Delte se obvykle pohybuje od několika dnů až po týdny. Mnoho lidí si vybere několikadenní safari pro základní prozkoumání oblasti, ale pokud máte čas, můžete si klidně zůstat déle a objevovat různé části delty.

9) Jaká je historie Okavango Deltys
Okavango Delta má bohatou historii, která sahá až 60 000 let zpět. Objevení prvních lidských stálých sídel v okolí delty se datuje do 10. tisíciletí př. n. l. Dědictvím prvních obyvatel bylo rybářství, lov a sběr. Dnes je Delta chráněná přírodní rezervace a turistická atrakce.

10) Je nutné mít očkování před návštěvou Okavango Delty?
Před návštěvou Okavango Delty je vždy doporučeno konzultovat s lékařem a zkontrolovat platnost standardních očkování, jako je žlutá zimnice nebo tetanus. Doporučuje se také preventivní léčba proti malárii, která je běžná v této oblasti.


Počasí Botswana Okavango Delta


Botswana je krásná země ležící v jižní Africe a je známá svým unikátním přírodním bohatstvím. Jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů v Botswaně je Okavango Delta, která je jedním z největších vnitrozemských deltaplanetě. Navzdory své odlehlosti a extrémnímu prostředí je Okavango Delta domovem ohromného množství divokých zvířat a představuje neopakovatelný přírodní zázrak.

Okavango Delta vzniká díky přítoku řeky Okavango, která pramení v Angole a poté se rozlévá do obrovského povodí, které se tvoří uprostřed Botswany. Voda v této deltaplání pochází z dešťových srážek a přináší život do jinak suchého regionu. Roční období a množství srážek ovlivňují podobu delta. Během suchého období se voda stahuje a zanechává za sebou různé vodní kanály, průtočné proudy a osamělé ostrovy. Naopak v dešťovém období se delta rozprostírá do šířky a vytváří rozlehlý systém jezírek spojených sítí kanálů.

Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností Okavanga Deltay je její rozmanitý ekosystém. Delta je domovem mnoha druhů živočichů, včetně slonů, buvolů, lvi, leopardů a gepardů. Zde můžete potkat i vzácné druhy jako je lichokopytník žirafí nebo tuleň africký. Navíc je Okavango Delta centrem pro mnoho druhů ptáků, včetně vzácných ptáků druhu afrodivoch.

Počasí v Okavango Deltě může být extrémní a ovlivňováno obdobím sucha a obdobím dešťů. V období sucha, které převládá většinu roku, jsou teploty vysoké a srážky minimální. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 25-35 stupni Celsia. Nocí teplota klesá, avšak stále se udržuje na příjemných 10-15 stupních Celsia. Tato suchá období jsou často využívána pro safari a pozorování divokých zvířat, jelikož zvířata se shromažďují okolo zdrojů vody.

V dešťovém období, které zhruba trvá od listopadu do března, se počasí v Okavango Deltě změní. Během těchto měsíců se na deltu snese silné deště a voda z angolských hor dosáhne svého vrcholu. Delta je plná vody a téměř všechny vodní kanály a průtoky jsou zaplaveny. Toto období je pro zvířata i turisty výjimečné, protože mnoho zvířat migruje do delty vzhledem k zajištění zdroje vody.

Pro návštěvníky Okavango Deltay je nejlepší čas k návštěvě mírně odlišný v závislosti na preferencích. Pokud jde o safari a pozorování zvířat, období sucha bývá nejlepší. V tomto období je noční viditelnost zvířat díky nižším nárůstům vegetace snazší a také je snazší sledovat zvířata na dálku, protože jsou shromážděna u vodních zdrojů.

Okavango Delta je jednou z nejunikátnějších a biodiverzně nejbohatších oblastí na naší planetě. Je to opravdu jedinečné místo, které stojí za návštěvu. Ať už se vydáte na safari nebo se prostě jen tak necháte unášet krásou této oblasti, Okavango Delta vás nezklame svým spektakulárním přírodním bohatstvím a fascinujícím počasím.


Dovolená Botswana Okavango Delta


Botswana je krásnou africkou zemí, která návštěvníkům nabízí mnoho příležitostí pro dovolenou plnou dobrodružství. Jedním z největších lákadel této země je přírodní rezervace Okavango Delta, která je pro mnoho turistů nejlepším místem na safari v celé Africe.

Okavango Delta je jednou z největších a nejvlhčích deltat na světě, nachází se v severní Botswaně a tvoří jedno z nejkrásnějších přírodních panoramat země. Tato oblast je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin. Zahrnuje 15 000 km² oblast s řekami, bažinami, travnatými pláními a písečnými dunami a v období sucha poskytuje skvělou možnost k pozorování zvířat, jak hledají vodu.

Mezi zvířata, která si zde můžete prohlédnout, patří sloni, lvi, gepardi, leopardi, nosorožci, buvoli, krokodýli a mnoho dalších. V Okavango Deltě také můžete vidět mnoho ohrožených druhů jako jsou psouni, lenochodi, dikobrazy nebo hyeny.

Nejlepší způsob, jak si užít Okavango Delta, je výlet po řece. Řeka Okavango je řekou s tichým proudem, který se plazí skrze deltu. Pořádají se zde různé vodní aktivity, jako je říční safari, rybaření nebo projížďky kanoe, které vám umožní prozkoumat úchvatnou krajinu a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

V Okavango Deltě jsou k dispozici i různé ubytovací možnosti, a to v podobě stanových táborů, lodí a luxusních hotelových resortů. Stanové tábory a lodě jsou většinou umístěny na březích řeky, což umožňuje turistům vychutnat si romantiku afrického západu slunce a noc pod hvězdami. Luxusní hotely umístěné na ostrovech v delte nabízejí návštěvníkům komfortní vybavení i když jsou uprostřed divoké přírody.

Navštívení Okavango Deltou představuje návrat do přírody a odpočinutí od ruchu města. Je to nevšední a nezapomenutelná zkušenost, která jistě zanechá každého návštěvníka plného dojmů a zážitků.


Ubytování Botswana Okavango Delta


Botswana je jednou z nejúžasnějších afrických zemí, které nabízejí neuvěřitelné přírodní krásy. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v této zemi je bezpochyby Okavanga Delta, která je známá jako jedno z posledních nedotčených rájů na naší planetě. Tato oblast je domovem neuvěřitelného množství divokých zvířat a představuje jedno z nejlepších safari destinací na světě.

Okavango Delta je jednou z největších vnitrozemských delt na světě a je zásobárnou vody pro mnoho druhů živočichů během suchých měsíců. Delta se rozkládá na ploše přibližně 15 000 čtverečních kilometrů a je tvořena sítí vodních kanálů, ostrůvků a mokřadů, které přitahují ohromné množství živočichů. Voda do delty proudí ze sousední Angoly a vytváří tak jedinečné prostředí, které přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Pro návštěvníky Okavanga Delty je zde mnoho možností ubytování, které splní jejich očekávání. Od luxusních safari lodží až po stany pod širým nebem, je zde ubytování pro každého. Mnoho lodží nabízí exkluzivní zážitek, kde můžete strávit svou dovolenou v absolutním pohodlí. Tyto lodže nabízejí výborné jídlo, luxusní ubytování a profesionální průvodce, kteří vám umožní objevit zázraky Okavanga Deltu.

Další možností je ubytování v mobilních táborech, které se nachází na různých místech v deltě. Tyto tábory nabízejí jedinečný zážitek a umožňují vám být blíže k přírodě. Při pobytu v těchto táborech se ocitnete uprostřed divoké přírody a můžete vidět zvířata přímo ze svého stanu.

Turisté, kteří chtějí zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, si mohou vybrat také jízdu na mokrých sloních zádech nebo projížďky ve vydlabaných kánoích zvaných mokoroty. Tato nezapomenutelná zkušenost vám umožní vidět divoká zvířata zblízka a objevovat krásu Okavango Deltu z jiné perspektivy.

Okavango Delta je domovem rozmanitého živočišného světa, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvi, leopardů, gepardů a mnoha druhů ptáků. Během safari v této oblasti máte možnost vidět tyto ohromující tvory ve svém přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování. Průvodci a rangery v Okavango Deltě jsou velmi zkušení a mají hluboké znalosti o flora a fauna této oblasti, což zaručuje úspěch vašeho safari.

Okavango Delta je bezesporu jedním z nejlepších míst na světě pro safari. Tato oblast nenabízí pouze úžasnou přírodu a zvířata, ale také neuvěřitelný zážitek a možnost objevit něco mimořádného. Pokud jste příznivcem přírody a dobrodružství, Okavango Delta by měla být na vrcholu vašeho seznamu cestovních cílů.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana se může pochlubit jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na africkém kontinentu - Okavango Delta. Tato rozlehlá oblast, která se rozkládá na ploše přes 15 000 čtverečních kilometrů, je zároveň jednou z nejluxusnějších safari destinací na světě. Vydat se sem na dovolenou je bezpochyby nádherným zážitkem pro každého milovníka divoké přírody.

Jakmile se dostanete do hlavního města Botswany, Gaborone, je nejlepší způsob, jak se dostat do Okavango Delty, vzít letadlo. Okavango Delta je od Gaborone vzdálena přibližně 800 kilometrů, což znamená dlouhou, únavnou cestu autem. Naštěstí jsou zde vybudovány malé letiště, která nabízejí možnost letět přímo do srdce Delta.

Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Okavango Delta. Mezi ty nejpopulárnější z nich patří společnost Makgadikgadi Pans Flying Safari, Air Botswana nebo Safari Air. Tyto společnosti nabízejí komfortní lety, které vám umožní vychutnat si panoramatický pohled na krajinu během přeletu.

Po příletu do Okavango Delta si můžete vybrat z několika možností, jak prozkoumat tuto úchvatnou oblast. Jednou z nejpopulárnějších cest je safari na vodě. Okavango Delta je plná sítě řek a kanálů, které vytváří naprosto unikátní ekosystém. Proplouvání těmito vodními cestami vám umožní objevit bohatství divokého života, který obývá tuto oblast. Můžete se těšit na setkání s slony, krokodýly, buvoly, antilopami a mnoha dalšími živočichy.

Další možností je safari na souši. Místní dovedou turisty k nejlepším místům pro pozorování zvířat a často je také provedou odbornými výklady o flóře a fauně této oblasti. Během safari na souši se můžete těšit na setkání s lvy, leopardy, nosorožci, zebry a dalšími druhy divoké zvěře.

V Okavango Delta je také možné si pronajmout říční člun a proplout se sami po vodách delty. Tato možnost je ideální pro ty, kteří preferují vlastní nezávislost a tichý kontakt s přírodou.

Okavango Delta je také domovem mnoha luxusních safari lodží, které nabízejí ubytování pro náročnější turisty. Tyto lodže se pyšní výjimečným servisem a nabízejí majestátní pohledy na okolní krajinu. Strava je zde také na velmi vysoké úrovni, a to včetně tradičních botswanských specialit.

Vřele doporučuji navštívit Okavango Delta v Botswaně a zažít tuhle jedinečnou přírodní krásu na vlastní kůži. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro safari na vodě, na souši nebo si raději zapůjčíte vlastní člun, budete mít možnost prozkoumat některá z nejzachovalejších ekosystémů v Africe a zároveň se těšit z luxusního ubytování a doprovodných služeb. Okavango Delta je bezesporu jednou z nejlepších destinací pro milovníky zvířat a přírody.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky