Objevte nejlevnější lety

Botswana Kasane

Dovolená Botswana Kasane


Botswana láká mnoho turistů na své překrásné parky, bohatou divokou zvěř a nekonečné savany. Jedno z nejlepších míst, které můžete v Botswaně navštívit, je Kasane. Toto město, které se nachází na severním konci země, je oblíbenou destinací díky své blízkosti ke čtyřem národním parkům: Chobe, Moremi, Makgadikgadi a Okavango Delta.

Chobe National Park je jedním z nejznámějších parků v Botswaně a domovem největší populace slonů na světě. Kasane je úžasnou základnou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento nádherný park. Můžete si pronajmout lodní výlet, který vás po řece Chobe zavede do srdce parku, kde budete mít možnost spatřit slony, hrochy, krokodýly a mnoho dalších divokých zvířat. Pro ty, kteří preferují pevnou půdu pod nohama, jsou k dispozici i safari na souši, které vás zavedou do nejlepších oblastí parku.

Moremi Game Reserve se nachází na okraji Okavango Delta a je považováno za jedno z nejlepších míst pro safari v Africe. I z Kasane jej můžete snadno dosáhnout a zažít pořádnou dávku dobrodružství. Tady můžete vidět lví smečky, gepardy, nosorožce a další vzácná zvířata. Je to skutečný ráj pro milovníky divoké zvěře.

Makgadikgadi Pans jsou jedinečnou atrakcí v Botswaně. Tyto rozsáhlé slané plochy jsou jedinečným biomechanickým divadlem, které je nejlépe vidět z Kasane. Městečko je vzdálené pouhé dvě hodiny jízdy od této přírodní atrakce a můžete se těšit na fotogenické západy slunce a poznání jedinečné fauny a flóry.

Poslední, ale ne zanedbatelné místo, které musíte navštívit, je Okavango Delta. Toto tiché a téměř nedotčené území je domovem bohaté a rozmanité zvěře. Z Kasane se sem dostanete lodním člunem nebo letecky. Během vaší návštěvy Okavango Delta můžete zažít jedinečnou jízdu na mokrém safari, přičemž se budete plavit po vodních cestách mezi rákosovými močály a pozorovat africké zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kasane je vynikajícím místem pro vaši dovolenou v Botswaně. Kromě toho, že je skvělým výchozím bodem pro návštěvu těchto národních parků, můžete se těšit i na místní kulturu a tradice. Je zde spousta ubytovacích možností, od luxusních resortů až po kempování v přírodě. Město je také bohaté na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční botswanskou kuchyni.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodní krásy a neuvěřitelných divokých zvířat, pak je Kasane v Botswaně tím pravým místem pro vás. Vydejte se na safari, prozkoumejte nádherné národní parky a zažijte dobrodružství svého života.


Ubytování Botswana Kasane


Botswana je fascinující zemí, která se nachází v jižní Africe. Je známá svými národními parky a překrásnou divočinou, která ji obklopuje. Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Botswaně je Kasane, malé město ležící na severovýchodě země. Kasane je významným turistickým centrem, které nabízí nádherné ubytování a mnoho aktivit pro milovníky přírody.

V Kasane jsou k dispozici různé druhy ubytování, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Můžete si vybrat mezi luxusními safari lodžemi, kempy, hotelovými komplexy a dokonce i možností kempování ve volné přírodě. Jednou z nejvýznamnějších a nejluxusnějších možností je pobyt v safari lodžích, které se nacházejí v blízkosti národních parků. Tyto lodže vám umožní zažít opravdový luxus uprostřed divočiny. Mají moderní vybavení, soukromé terasy s výhledem na řeku nebo savanu a dokonce i vlastní bazény. V takovýchto lodgích je poskytována prvotřídní obsluha a je zde možnost účastnit se soukromých safari výletů se zkušenými průvodci.

Pro ty, kteří preferují menší rozpočet, je k dispozici několik levnějších možností ubytování. V Kasane jsou rozmístěné kempy, kde si můžete postavit stan a zažít autentický kontakt s přírodou. Tyto kempy jsou vybaveny toaletami, sprchami a kuchyňskými zařízeními, takže nebudete mít problém s výživou během svého pobytu. Mnoho z těchto kempů také nabízí organizované výlety do národních parků a možnost sledování zvěře.

Pro ty, kteří upřednostňují tradiční hotelový pobyt, je v Kasane k dispozici různé hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení nabízejí standardní vybavení, jako jsou pokoje s koupelnou, televize, klimatizace a Wi-Fi připojení. Většina z těchto hotelů má také restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Kasane je ideálním výchozím bodem pro objevování neuvěřitelné přírody, která Botswana nabízí. Nachází se na břehu řeky Chobe, která je domovem obrovského množství divokých zvířat, jako jsou sloni, buvoli, lvi, leopardi a krokodýli. Národní park Chobe je jedním z největších a nejdivočejších parků v Africe, a je tedy místem, které byste neměli při návštěvě Kasane vynechat.

Další zajímavou atrakcí v Kasane je Delta Okavango, která se nachází asi dvě hodiny jízdy odtud. Okavango je největší vnitrozemská deltaplán na světě a skýtá nádherné scenérie a bohatou divočinu. Můžete se projíždět na místních mokřadech v kanoe, pozorovat vzácné druhy ptáků a dokonce i přespávat na malých ostrůvcích v srdci delty.

Kasane je tedy skvělým místem k ubytování při návštěvě Botswany. Jeho centrální poloha a dostupnost přírodních krás dělají z Kasane ideální základnu pro objevování tohoto úchvatného regionu. Ať už zvolíte luxusní safari lodže, kempování nebo tradiční hotel, váš pobyt v Kasane bude nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Kasane


1. Jaký je nejbližší letiště k městu Kasane v Botswaně?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kasane je letiště Kasane, které se nachází přímo v městě.

2. Jak se dostat z letiště do centra města Kasane?
Odpověď: Z letiště Kasane je možné se dostat do centra města taxíkem nebo pronájem auta. Existují také autobusové služby, které jezdí mezi letištěm a centrem města.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v okolí Kasane?
Odpověď: V okolí Kasane se nachází mnoho zajímavých aktivit a atrakcí, jako je například národní park Chobe, plavba po řece Chobe, safari, rybaření nebo návštěva vesnic místních obyvatel.

4. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Kasane?
Odpověď: V Kasane existuje mnoho různých ubytovacích možností pro různé rozpočty. Patří sem luxusní hotely, ubytovny, kempy a lodě pro ubytování na řece.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Kasane?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kasane je v období sucha, které trvá od května do září. Během této doby je počasí teplejší a neprší tolik. Je to také ideální doba pro pozorování zvířat v národním parku Chobe.

6. Jak se dostat z Kasane do Vic Falls?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat z Kasane do Victoria Falls. Nejběžnější je cesta autem nebo taxi přes hraniční přechod Kazungula, která obvykle trvá přibližně hodinu. Alternativou je také lodička po řece Zambezi.

7. Kde nakoupit suvenýry v Kasane?
Odpověď: V Kasane existuje několik obchodů a tržišť, kde lze zakoupit suvenýry. Mezi nejpopulárnější patří tržiště v centru města nebo různé obchůdky s tradičními řemesly a výrobky.

8. Jaké jsou platné měny v Kasane?
Odpověď: V Kasane se nejpoužívanější měnou je botswanská pula (BWP). Nicméně, některé hotely nebo restaurace také přijímají americké dolary nebo jihoafrické randy.

9. Je nutné mít vízum k návštěvě Kasane?
Odpověď: Občané většiny zemí nevyžadují vízum k návštěvě Kasane a mohou získat bezvízový pobyt po dobu 90 dnů. Je však vždy dobré se předem informovat o aktuálních podmínkách vstupu a pobytu.

10. Jaký je časový posun v Kasane?
Odpověď: Kasane se nachází v časové zóně Botswany, která je ve středoafrickém čase (CAT, Central Africa Time) +2. To znamená, že místní čas je o 2 hodiny před standardním středoevropským časem (CET) a o 1 hodinu před středoevropským letním časem (CEST).


Počasí Botswana Kasane


Botswana je malá země v jižní Africe, která leží na východním okraji Kalaharijské pouště. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Kasane, které je obklopené národními parky. Nejznámějším z nich je Chobe National Park, který je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, zebry a mnoho dalších.

Kasane leží na břehu řeky Chobe, která je hlavní atrakcí města. Mnoho turistů si zde užívá plavby po řece a sledování zvířat, jak se zde koupou nebo stojí na břehu. Kasane a jeho okolí nabízejí i další atrakce, jako jsou procházky po divoké přírodě, safari a poznávání místní kultury a tradic.

Počasí v Kasane se liší v závislosti na ročním období. Kasane je zeměpisně rozdělen do dvou období: suché a deštivé. Během suchého období, které trvá od května do září, je Kasane velmi suchý a horký. Teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia. V noci se však může ochladit až na 10 stupňů Celsia. V tomto období se řeka Chobe snižuje, což umožňuje zvířatům snadnější přístup k vodě, což zase usnadňuje pozorování.

Deštivé období trvá od října do dubna a během něj může Kasane zažít časté silné deště. Teploty jsou v tomto období mírnější a pohybují se mezi 20 až 25 stupni Celsia. Ve srovnání s suchým obdobím je deštivé období mnohem zelenější a řeka Chobe je během něj obvykle plná vody, což umožňuje krásná plavby.

Návštěva Kasane a jeho okolí může být zážitek celoročně. V závislosti na vašich zájmech byste měli zvážit, zda dát přednost suchému nebo deštivému období. Pokud plánujete safari, může být nejlepší období na návštěvu Kasane od května do října, kdy je mnoho zvířat blíže k řece Chobe. Pokud však hledáte zelenější krajinu, rapidní řeku a méně davu turistů, mohlo by pro Vás být lepší navštívit Kasane během deštivého období.

Celkově lze říci, že Kasane nabízí krásnou a na paměť zůstávající podívanou pro každodenní podobenící se zvířatům v nejspíše nejzachovalejším přírodním prostředí, jaké lze v dnešní době najít. Během návštěvy Kasane si určitě užijete pozorování zvířat, krásné krajinu a proniknutí do místní kultury a tradic.


Letenka Botswana Kasane


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, pak by Botswana měla být na vašem seznamu. A kam přesně se vydávat v Botswaně? Co takhle do města Kasane?

Kasane se nachází v severovýchodní části Botswany u řeky Chobe a v blízkosti hranic s Namibií, Zambií a Zimbabwe. Toto městečko je magnetem pro milovníky africké divočiny a nabízí nespočet aktivit - ať už se jedná o safari, rybolov, kanoistiku nebo jen obdivování krásy okolí.

Proč si zarezervovat letenku do Kasane?

Pokud chcete navštívit místní národní park Chobe, který se nachází jen 10 minut jízdy od Kasane, letenka je jistě tou nejlepší volbou. Díky letišti v Kasane, které se nachází jen několik kilometrů od národního parku, můžete být za pár hodin ze svého domova v samém srdci africké divočiny.

Návštěva Národního parku Chobe

Národní park Chobe je jedním z největších a nejkrásnějších parků v Africe. Nachází se na území téměř 12 000 km² a domácí jsou zde jak kopytníci, tak šelmy a ptáci - všechny tyto druhy žijí v majestátní harmonii.

Mezi nejvíce k vidění patří velké hejno slonů, jelící, hyeny, krokodýli, medvědi, levharti, gepardi a řada dalších druhů. Pro místní obyvatele jsou sloni symbolickým zvířetem a jejich výskyt v parku je tedy opravdu mnohokrát oceňován.

Navštivte také Vic Falls

Pokud máte v plánu navštívit Botswanu, přiveste si také doporučení na vodopády Vic Falls. Tyto impozantní vodopády se nacházejí na řece Zambezi, která tvoří hranici mezi Zambií a Zimbabwe.

Vodopády se řadí mezi Sedm divů přírody světa a právem. Jejich výška dosahuje téměř 100 metrů a šířka má více než 1708 metrů. Navíc samotné okolí vodopádů je plné spanilé divočiny, takové, kterou nenajdete nikde jinde.

Závěr

Pokud chcete zažít dobrodružství na vlastní kůži a objevovat skvosty africké divočiny, pak je Botswana tou správnou volbou. A letenka do Kasane je tou nejlepší možností, jak se dostat blízko k Národnímu parku Chobe a Vic Falls. Tak na co ještě čekáte? Vyhledejte si letenku a vydávejte se do tohoto jedinečného místa na zemi!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky