Objevte nejlevnější lety

Bhútán Drukgyel Dzong

Ubytování Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán je malá země nacházející se v Himalájích, známá svou bohatou kulturou a krásnou přírodou. Jedním z nejznámějších historických míst v Bhútánu je Drukgyel Dzong, bývalá pevnost, která se dnes používá jako ubytovací areál pro turisty.

Drukgyel Dzong se nachází v údolí Paro, ve vzdálenosti pouhých 15 kilometrů od mezinárodního letiště Paro. Toto místo je oblíbené mezi návštěvníky, protože nabízí jedinečný pohled na himalájské vrcholky a je zároveň historickou památkou.

Uběhl nějaký ten pátek, odkdy byla Drukgyel Dzong používána jako vojenská pevnost k ochraně Krishnův hranic a před nepřáteli z Tibetu. Ve 17. století byla tato pevnost zničena ohněm, ale i přesto si uchovala svou historickou hodnotu a krásu. Dnes je to oblíbený turistický cíl, který dává návštěvníkům jedinečný vhled do minulosti Bhútánu.

V samotném Drukgyel Dzongu jsou k dispozici pohodlné ubytovací jednotky, které přinášejí moderní vybavení s ohledem na zachování tradičního bhútánského stylu. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, teplou vodu a pohodlná lůžka, která vám umožní odpočinout si po náročném dni.

V okolí Drukgyel Dzongu najdete řadu turistických tras a aktivit. Můžete se vydat na trek po horách a užít si úchvatný výhled na vrcholky jako je Jomolhari, která je jednou z nejvyšších hor v Bhútánu. Nebo můžete navštívit místní vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

Jednou z výhod ubytování v Drukgyel Dzongu je blízkost k mezinárodnímu letišti Paro. To vám umožní pohodlně přijet a odjet z Bhútánu, aniž byste museli trávit hodiny cestováním.

Ceny za ubytování v Drukgyel Dzongu se liší v závislosti na sezóně a typu pokoje. Nicméně je to stále dostupná volba pro turisty se středním rozpočtem, kteří chtějí zažít autentický bhútánský zážitek.

Drukgyel Dzong je tedy ideálním místem pro ty, kteří hledají ubytování v Bhútánu, které je zároveň pohodlné a historické. Tato unikátní lokalita nabízí návštěvníkům příležitost poznat bohatou historii Bhútánu a vychutnat si překrásnou přírodu, kterou tato země nabízí.


Dovolená Bhútán Drukgyel Dzong


Dovolená v Bhútánu: Návštěva Drukgyel Dzong

Bhútán, známý jako "země hory dračího hrobu", je jednou z nejkrásnějších a nejlépe střežených tajemství v Asii. Tato malá země se nachází v Himálaji mezi Indií a Čínou a je považována za poslední ztracený ráj na světě. Jedno ze míst, které stojí za návštěvu, je Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong se nachází ve vesnici Paro v západním Bhútánu. Je to historický klášter a pevnost, který byl vybudován v roce 1649. Původně byl postaven jako opevnění, které mělo chránit zemi před invazemi a útoky ze severu. Dnes je Drukgyel Dzong známý pro svou krásu a historický význam.

Pro turisty je návštěva Drukgyel Dzong jedinečnou možností poznat bohatou historii Bhútánu a prozkoumat jeho architekturu. Klášter je zbudován z kamene a dřeva a tvoří impozantní stavbu s věžemi, zdmi a bránami. Výhledy z pevnosti na okolní hory jsou nádherné a nezapomenutelné.

Při procházení klášterem se turisté mohou pokochat jeho krásou a obdivovat různé umělecké díla, která jsou zde vystavena. Drukgyel Dzong je známý také svými buddhistickými nástěnnými malbami a velkými sochami. Návštěvníci se mohou také připojit k modlitbám a meditacím v klášteře.

Kromě historie a architektury je Drukgyel Dzong také východiskem pro výlety do národního parku Jigme Dorji a na vrchol hory Chomolhari. Tato oblast je ideální pro trekking a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu s údolími, jezery a horskými vrcholy.

Bhútán je známý svou unikátní filozofií "bruttonárodního štěstí", která klade důraz na štěstí a blaho obyvatel. Tato filozofie se odráží i v pohostinnosti a přátelskosti obyvatel Bhútánu vůči turistům. Díky tomu je návštěva Drukgyel Dzong nejenom krásnou a historicky bohatou zkušeností, ale také příležitostí pro setkání s přátelskými místními lidmi.

Chcete-li zažít dovolenou, která je zcela odlišná od běžných turistických tras, navštivte Bhútán a objevte jeho skryté poklady. Návštěva Drukgyel Dzong vám umožní prozkoumat krásu a historii tohoto fascinujícího místa a zalíbit si ho do posledního detailu. Nechte se unést magií Bhútánu a vstupte do světa snů a fantazie.


Letenka Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán je malá země v Himálaji a je jedinou zemí na světě, která se může pyšnit tím, že plně uplatňuje koncept Bruttonárodního štěstí. Tento jedinečný koncept se zaměřuje na to, jak zlepšit životy lidí na základě duchovního, emocionálního a fyzického zdraví.

Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Díky moderním letadlům a dopravním systémům je letecká doprava do Bhútánu snadná a bezpečná, a to i z okolních zemí. Letenka Bhútán Drukgyel Dzong nabízí přímé lety z některých zemí v Asii.

Drukgyel Dzong se nachází v blízkosti hlavního města Bhútánu, Thimpú. Je to starobylá pevnost, která byla vybudována v roce 1649. Nachází se na kopci v Nadregionálním parku Jigme Dorji a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pevnost podstoupila rekonstrukci po požáru v roce 1951 a dnes slouží jako kulturní a historické centrum Bhútánu.

Letecká linka Bhútán Drukgyel Dzong nabízí krásné pohledy na Himálaj, který se zdvihá nad Bhútánem, s výhledem na nejvyšší hory světa, jako je Mount Everest a K2. Kromě toho se můžete těšit na pohostinnost a vřelost bhútánských lidí, kteří jsou známí pro svou jedinečnou kulturu a tradice.

Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, je důležité mít platný pas a vízum. Využijte tuto příležitost k ochutnání lahodné bhútánské kuchyně a k prozkoumání krásné země plné přírodních krás, historických památek a kulturních zážitků.

Letecká linka Bhútán Drukgyel Dzong je ideální volbou pro ty, kteří chtějí navštívit Bhútán v pohodlí a bezpečí. S takovou letenkou si můžete být jisti, že zažijete nádherné výhledy a nezapomenutelnou cestu. Tak neváhejte a vydajte se do Bhútánu s letenkou Bhútán Drukgyel Dzong.


Počasí Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán se nachází v jižní Asii mezi Indií a Čínou. Země je známá svou krásnou přírodou, fascinující kulturou a množstvím tradičních obyčejů. Drukgyel Dzong je malebná vesnice nacházející se na jihozápadě země. Tento region je známý svým divokým počasím. V tomto článku se podíváme na nejčastější meteorologické podmínky v této části Bhútánu.

Drukgyel Dzong se nachází na úpatí Himalájí a díky tomu je zde velmi proměnlivé počasí. Obecně lze říci, že zde panuje subtropické až subtropické horské klima. Většinou bývá tuhé a suché v období od listopadu do května. Teploty se pohybují od -5°C až do 22°C. V noci je zde chladno a často dochází ke vzniku ranní rosy. Od května do října převládá vlhké a teplé podnebí s vysokými srážkami. Teploty se zde pohybují od 20°C až do 28°C. Noci jsou teplé a vlhké.

Srpnové povodně jsou nejzávažnější meteorologickou událostí v této oblasti. V tomto období mohou být silnice a cesty dlouhé týdny neprodyšné a celá oblast se dostává do chaosu. Ve většině případů se ale může jednat i o krátkodobé bouřky nebo zvýšené srážky. Tyto povětrnostní podmínky jsou pro turisty nebezpečné, proto by měli být opatrní a pečlivě sledovat počasí.

V Drukgyel Dzongu se nachází turistické oblasti, jako jsou z něj viditelné Lesy Kila, Buffalo Point nebo Taktsang Monastery. Pro turisty je nejlepší tuto oblast navštěvovat v zimním období, kdy panuje suché a chladné počasí. V létě je delší pobyt zde náročný kvůli vysokému stupni vlhkosti a nepříjemnému počasí.

Ať už se rozhodnete vidět horské vrcholy nebo jít na procházku podél řeky, počasí v Drukgyel Dzongu je klíčovým faktorem. Turisty by měli být vždy připraveni na nečekané výkyvy počasí a v případě nutnosti se okamžitě přizpůsobit novým podmínkám. Díky své fascinující přírodě a kultuře je Bhútán skvělým místem k návštěvě a za pár dní v Drukgyel Dzongu nebudete moci odolat jeho kouzlu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán Drukgyel Dzong je historická pevnost nacházející se v západním Bhútánu. Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi o tomto místě:

Dotaz: Jak se dostanu do Bhútánu Drukgyel Dzong?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bhútánu Drukgyel Dzong, je letecky přistát na mezinárodním letišti v Paro a pak se vydávat po silnici do Drukgyel Dzong.

Dotaz: Co je Drukgyel Dzong?
Odpověď: Drukgyel Dzong je historická pevnost, která byla postavena v roce 1649 jako ochrana proti tibetské invazi. Dnes slouží jako památník bojovníkům Bhútánu a poskytuje úchvatný výhled na pohoří Himálaj.

Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Drukgyel Dzong?
Odpověď: Vstupní poplatky do Drukgyel Dzong jsou 300 ngultrumů (bhútánská měna) pro zahraniční turisty a 50 ngultrumů pro bhútánské občany.

Dotaz: Jak dlouho bych měl strávit v Drukgyel Dzong?
Odpověď: Návštěva Drukgyel Dzong by měla trvat asi 1-2 hodiny, abyste si mohli prohlédnout pevnost a vychutnat si okolní krásnou krajinu.

Dotaz: Existují v okolí Drukgyel Dzong další zajímavá místa k návštěvě?
Odpověď: Ano, v okolí Drukgyel Dzong se nachází několik dalších zajímavých míst, jako je klášter Kyichu Lhakhang a město Paro. Můžete také podniknout trek do hor, jako je legendární trek na Tiger's Nest.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Drukgyel Dzong?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Drukgyel Dzong je během jarního a podzimního období, kdy je počasí mírné a krajinu zdobí kvetoucí květiny nebo pestře zbarvené listí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky