Objevte nejlevnější lety

Beliz Belize Zoo

Dovolená Beliz Belize Zoo


Belizská ZOO: Unikátní dovolená v srdci přírody

Belizská ZOO je jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí v Belize. Nachází se v srdci přírody a nabízí návštěvníkům nejen možnost vidět zvířata, která se v této oblasti vyskytují, ale také se blíže seznámit s jejich příběhy a ochranou přírody.

Tato ZOO vznikla v roce 1983 jako útočiště pro zraněná, osiřelá nebo zneužívaná zvířata a postupem času se vyvinula v jedno z nejlepších zařízení svého druhu v celé Střední Americe. Dnes zde žije více než 150 druhů zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů jako jaguár/nebo druhá volba např. monitoři obecní/.

Belizská ZOO se zaměřuje na ochranu a vzdělávání. Jejím hlavním cílem je představit návštěvníkům místní druhy zvířat a zároveň vyvolat v nich povědomí o důležitosti zachování biologické rozmanitosti. ZOO se také snaží pomáhat při znovuosídlování ohrožených druhů a spolupracuje se vědeckými programy a ochrannými organizacemi.

Návštěvníci belizské ZOO mají jedinečnou příležitost vidět zvířata, která by jinak byla těžko dostupná. Mezi hlavní atrakce patří například jaguáři, pumy, ocelotové, tukano indiánský, papoušek ara nebo podivný hipokotil. ZOO také nabízí možnost setkat se s odborníky, kteří poskytují informace o chráněných druzích a věnují se jejich výchově a léčení.

Kromě prohlídek a setkání se zvířaty má belizská ZOO také další zajímavé aktivity. Můžete si například objednat noční výlet, při kterém budete mít možnost vidět zvířata, která jsou aktivní během noci. Chůze po nočním pralese v doprovodu odborníka je nezapomenutelným zážitkem.

Belizská ZOO je také zapojena do vzdělávacích programů. Místní školy a dětské kluby jsou vítány k návštěvě ZOO a mohou se zúčastnit různých vzdělávacích aktivit, jako je přednáška o ekosystémech, setkání se zvířaty nebo workshopy věnované ochraně přírody.

Pokud tedy hledáte unikátní dovolenou ve spojení s ochranou přírody a vzděláváním, navštívit belizskou ZOO by mohla být skvělá volba. Nejenže si budete moci užít setkání se zvířaty, ale také se dozvíte více o jejich ochraně a důležitosti biologické rozmanitosti. Každá návštěva této ZOO přispívá k ochraně ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Belize Zoo


Dotazy:
1. Jaké jsou otevírací hodiny Belize Zoo?
2. Kolik stojí vstupné do Belize Zoo?
3. Kde se nachází Belize Zoo?
4. Jak se dostanu do Belize Zoo, pokud nemám vlastní dopravu?
5. Jsou povoleny domácí mazlíčky v Belize Zoo?
6. Kolik času bude návštěva zoo trvat?
7. Nabízí Belize Zoo prohlídky s průvodcem?
8. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Belize Zoo?
9. Jsou k dispozici občerstvení a toalety v Belize Zoo?
10. Jaké aktivity jsou k dispozici pro děti v Belize Zoo?

Odpovědi:
1. Otevírací hodiny Belize Zoo jsou od pondělí do neděle od 9:00 do 16:30 hodin.
2. Vstupné do Belize Zoo stojí 15 USD pro dospělé a 5 USD pro děti do 12 let.
3. Belize Zoo se nachází asi 31 kilometrů západně od Belize City v districtu Cayo.
4. Pokud nemáte vlastní dopravu, můžete využít veřejné autobusy, které jezdí do Belize Zoo. Je také možné si objednat dopravu taxíkem.
5. Domácí mazlíčky není povoleno přivádět do Belize Zoo.
6. Návštěva Belize Zoo obvykle trvá asi 2 až 3 hodiny, ale délka závisí na vás a vašem zájmu o zvířata.
7. Ano, Belize Zoo nabízí prohlídky s průvodcem. Průvodce vám poskytne podrobné informace o zvířatech a odpoví na vaše otázky.
8. V Belize Zoo můžete vidět širokou škálu místních druhů zvířat, včetně jaguárů, opic, kajmanů, ptáků a mnoho dalšího.
9. V Belize Zoo jsou k dispozici občerstvení a toalety pro návštěvníky.
10. Pro děti jsou k dispozici různé aktivity v Belize Zoo, včetně kvízů, naučných tabulí a interaktivních her, které zdůrazňují ochranu životního prostředí a zvířat.


Letenka Beliz Belize Zoo


Letenka Beliz Belize Zoo - objevujte krásy národních parků Belize!

Belize, malá země v Střední Americe, se pyšní ohromnou biodiverzitou a národními parky, které přitahují turisty z celého světa. Mezi nejvýznamnější outdoorové zážitky patří návštěva Belize Zoo, kde se setkáte se vzácnými druhy zvířat v autentickém prostředí.

Pokud si chcete užít unikátní zážitek v Belize Zoo, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přes letiště v Belize City. Zde se nachází mezinárodní letiště, které je vzdálené pouhých 29 kilometrů od zahrady. K dispozici jsou různé lety přímé i s přestupem z velkých měst v Severní Americe, Karibiku a Jižní Americe.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na vaší destinaci. Pokud hledáte nejlevnější možnou letenku, můžete se pokusit o last minute nabídky nebo si můžete rezervovat letenky na letové sítě s nízkými náklady. Pokud chcete letět s většími aerolinkami, cena se může pohybovat okolo 300-500 USD.

Když jednou přiletíte do Belize City, můžete si pronajmout auto nebo využít taxislužby, která vás doveze do zahrady za přibližně 60-80 USD. Alternativně můžete využít autobusovou dopravu, která je levnější, ale pomalejší.

Belizská zoo má celkovou výměru 45 akrů, na kterých se nachází kolem 120 žijících druhů zvířat. V zoo se snadno pohybujete po asfaltových stezkách, které vedou kolem celé oblasti. Zvířata se zde pohybují v prostředí, které co nejvíce napodobuje jejich původní domovinu.

Zoo byla založena v roce 1983, kdy se zahrada snažila zachránit a vypustit zvířata, která byla v zajetí nebo byla oběťmi nelegálního obchodu se zvířaty. Dnes je Belize Zoo významným místem pro ochranu přírody a vzdělávání, kde se setkávají experti na ochranu přírody a turisté z celého světa.

Belize Zoo je domovem široké škály druhů zvířat, od jaguára, pumy, ocelota až po krokodýly, vačice, aruaky a ptáky nejrůznějších druhů. Setkáte se s vynikajícími informačními panely, které vám vysvětlí, jak je každý jeden druh zvířete napojen na své přírodní prostředí, a pokud budete mít štěstí, budete moci vidět i některá z feedingu.

Závěrem si z tohoto výletu odnesete nespočet krásných vzpomínek na krásnou krajinu a její obyvatele. Nezapomeňte si pořídit spoustu fotografií, abyste mohli vzpomínat na tento unikátní zážitek po celý život. Tak co tedy ještě čekáte? Rezervujte si letenku do Belize a vydávejte se poznávat krásy tohoto krásného koutu Střední Ameriky.


Počasí Beliz Belize Zoo


Belizský Belize Zoo se nachází v krásném prostředí deštného pralesa a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Tato zvířecí rezervace je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi. A jaké je počasí v Belize Zoo?

Belizské klima je tropické, což znamená, že má vysoké teploty a vysokou vlhkost po většinu roku. To platí i pro oblast, kde se nachází Belize Zoo. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C až 32 °C během dne a kolem 20 °C až 24 °C v noci.

Deště jsou v Belize běžným jevem, a to i v okolí Belize Zoo. Nejde však o celodenní lijáky. Místní dešťová sezóna trvá od května do listopadu a v tomto období občas dochází k silným dešťům. Během deštivé sezóny se zde mohou vyskytovat i krátké bouřky.

Pokud navštívíte Belize Zoo, měli byste si vzít s sebou vhodné oblečení pro tropické podnebí. Doporučuje se lehké oblečení, které vám umožní snadnou pohyblivost a zároveň vás ochrání před případnými hmyzem či slunečním zářením. Nepohodlným pohybem vám může způsobit velkou nepohodu.

Přestože počasí v Belize Zoo může být horké a vlhké, určitě to neznamená, že byste se neměli vydat na návštěvu. Naopak, příjemné tropické podnebí poskytuje ideální prostředí pro zvířata i rostliny, které zde žijí. Během návštěvy můžete prozkoumat obrovskou rozmanitost živočichů, které Belize Zoo nabízí, včetně jaguárů, tapírů, krokodýlů a mnoha dalších druhů.

Belize Zoo se nachází v blízkosti hlavního města Belize, Belmopan, což vám umožňuje snadný přístup ze všech hlavních turistických oblastí v zemi. Vzhledem k tomu, že Belize Zoo se nachází v blízkosti deštných pralesů, můžete si být jisti, že poznáte místní tropickou atmosféru během své návštěvy.

Ať už se rozhodnete Belize Zoo navštívit během suché nebo deštivé sezóny, určitě zde zažijete jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost. Toto místo nabízí nejen příležitost poznat mnoho druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí, ale také se dozvědět o tom, jak je důležité chránit a zachovat jejich přírodní habitaty.

Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Belize Zoo, ať už jste nadšenými milovníky zvířat nebo jenom hledáte vzrušující dobrodružství v srdci belizské džungle. Nezapomeňte si však připravit vhodné oblečení a obuv, abyste si tuto zkušenost plně užili.


Ubytování Beliz Belize Zoo


Belize Zoo se nachází v srdci Belize a je domovem mnoha druhů místní fauny. Pokud se chystáte na návštěvu Zoo a hledáte ubytování poblíž, máte několik možností. V tomto článku si představíme některé z nejlepších možností ubytování v této oblasti.

Belize Zoo Tropical Education Center

Tento kemp se nachází přímo u vstupu do Belize Zoo, což znamená, že budete mít přímý přístup k zvířatům a můžete si užívat celodenní zážitek z návštěvy Zoo.

Kemp nabízí různé možnosti ubytování, včetně stanů, chat a větší kabiny. Všechny chaty a kabiny mají vlastní koupelnu a kuchyňský koutek, takže si můžete vařit jídlo. Kemp také má společenskou místnost, kde se můžete setkat s ostatními hosty. Kemp je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit více času v Zoo a podívat se na více zvířat.

Jaguar Creek

Jaguar Creek je malý resort nedaleko Belize Zoo. Resort má různé možnosti ubytování, včetně stanů, chat a domků. Různé chaty a domky mají různé kapacity, takže si můžete vybrat to nejlepší pro vaše potřeby.

Resort nabízí různé aktivity, jako jsou pěší túry, kanoistika a vystoupení mayaských tanečníků. V resortu je také bazén a restaurace, kde se můžete stravovat.

Belize Boutique Resort and Spa

Belize Boutique Resort and Spa je luxusní resort vzdálený pouze 30 minut jízdy od Belize Zoo. Resort se nachází na břehu řeky, což poskytuje krásný výhled z pokojů.

Resort nabízí různé možnosti ubytování, včetně pokojů a apartmánů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a balkon nebo terasu, kde se můžete uvolnit a vychutnat si krásný výhled.

V resortu je také spa, které nabízí různé lázeňské procedury. V restauraci se můžete najíst a ochutnat tradiční belizské pokrmy.

V důsledku své blízkosti k Belize Zoo a různých možností ubytování v této oblasti, můžete strávit celý víkend v Belize Zoo a okolí. Pestrá fauna, krásná příroda a luxusní ubytování vás určitě zanechají s nezapomenutelnými zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky