Objevte nejlevnější lety

Belgie Opatství Leffe

Ubytování Belgie Opatství Leffe


Belgie je zemí plnou úžasných historických památek a přírodních krás. Mezi ty nejznámější patří bezesporu opatství Leffe, které se nachází v blízkosti města Dinant v provincii Namur. Toto opatství je známé nejen díky svému původu a historii, ale také díky skvělému pivu, které se zde vyrábí už po mnoho let. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, určitě byste si měli připravit dobrou a pohodlnou základnu pro svůj pobyt. V tom Vám pomůže ubytování v okolí opatství Leffe.

Pro milovníky historie a krásných památek

Opatství Leffe sídlí v unikátním historickém objektu z 12. století, který hojně navštěvují turisté z celého světa. Pokud si chcete vychutnat atmosféru této historické památky a užít si klidný pobyt v tomto malebném prostředí, můžete si zvolit ubytování přímo v opatství. Během svého pobytu tady budete mít příležitost prozkoumat každý kout této historické budovy, seznámit se s místním pivem a ochutnat tradiční belgickou kuchyni.

Pokud máte rádi přírodu a romantiku

Pokud hledáte ubytování v bezprostřední blízkosti opatství Leffe, které Vám nabídne unikátní atmosféru a pohodlí, určitě byste měli zvážit pobyt v nedaleké pohostinské usedlosti. Tady se můžete těšit na krásnou přírodu a užít si romantický pobyt daleko od shonu a ruchu velkoměsta. Pohostinská usedlost nabízí k ubytování různé pokoje vybavené veškerým komfortem. Během svého pobytu zde budete moci relaxovat na zahradě a užít si rodinnou atmosféru.

Chcete se těšit na luxus a komfort?

Pokud jste nároční hosté a hledáte pobyt s nadstandardním komfortem, určitě byste měli zvážit pobyt v hotelu Le Moulin de Lisogne. Tento hotel se nachází v klidné a romantické oblasti okolo opatství Leffe a nabízí svým hostům luxusní a vkusně zařízené pokoje. Kromě toho si zde můžete odpočinout v prostorné zahradě nebo využít některý z mnoha wellness programů, které hotel nabízí.

Opatství Leffe je nádherná historická památka a gastronomický ráj. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, určitě byste měli zvolit ubytování v blízkosti a užít si klidný a příjemný pobyt. Ubytování v okolí opatství Leffe Vám umožní poznat nejen tuto úžasnou historickou památku, ale také si vychutnat fantastické belgické pivo a místní kuchyni. Zvolte si ten nejvhodnější typ ubytování pro svůj pobyt v této jedinečné oblasti a užijte si nezapomenutelné zážitky!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Opatství Leffe


1. Jaké pivo Opatství Leffe vyrábí?
Opatství Leffe vyrábí širokou škálu piv, včetně světlého ale, tmavého ale, blond ale, pšeničného piva atd.

2. Kde se nachází pivovar Opatství Leffe?
Pivovar Opatství Leffe se nachází v městečku Dinant v Belgii.

3. Mohu navštívit pivovar Opatství Leffe?
Bohužel, pivovar Opatství Leffe není otevřen pro veřejnost. Avšak je možné navštívit pivovar Leffe v nedalekém městě Leuven.

4. Kdo založil pivovar Opatství Leffe?
Pivovar Opatství Leffe byl založen mnichy, kteří žili v opatství Notre-Dame de Leffe v 12. století.

5. Jak dlouho trvá vaření piva Opatství Leffe?
Celý proces vaření piva Opatství Leffe trvá přibližně 6 až 8 týdnů.

6. Jaké jsou nejznámější piva značky Opatství Leffe?
Mezi nejznámější piva značky Opatství Leffe patří Leffe Blonde, Leffe Brune, Leffe Radieuse a Leffe Rituel 9°.

7. Kde se dá zakoupit pivo Opatství Leffe?
Pivo Opatství Leffe je dostupné na mnoha místech, včetně supermarketů, pivních obchodů a restaurací po celé Belgii a také ve velké části světa.

8. Jaké je obsah alkoholu v pivu Opatství Leffe?
Obsah alkoholu v pivu Opatství Leffe se různí podle jednotlivých druhů, ale většinou se pohybuje v rozmezí 6-9 %.

9. Je pivo Opatství Leffe dostupné ve verzích bez alkoholu?
Ano, existují také verze Opatství Leffe bez alkoholu, které jsou dostupné pro ty, kteří preferují nealkoholické pivo.

10. Jaké jsou historické kořeny Opatství Leffe?
Historie Opatství Leffe sahá až do 12. století, kdy bylo založeno benediktinskými mnichy v opatství Notre-Dame de Leffe. Od té doby je pivovar známý svými kvalitními pivy a tradičním způsobem jejich výroby.


Počasí Belgie Opatství Leffe


Belgie je známá svou proměnlivou a často nepředvídatelnou povahou počasí. To platí i pro oblast Opatství Leffe, která se nachází ve Valonsku, v jižní části země. Tato oblast je prostoupena krásnou přírodou a historickými památkami, a proto je často navštěvována turisty z celého světa.

Leffe je známé pro své tradiční opatství, které se datuje až do roku 1150. Leží na břehu řeky Mázy, což přispívá ke vzniku specifického mikroklimatu. Právě díky této poloze je počasí v této oblasti často ovlivňováno možnostmi, které Máza nabízí.

Letní měsíce v oblasti Opatství Leffe jsou obecně teplé s průměrnými teplotami kolem 25°C. Avšak, jako v jiných částech Belgie, letní počasí může být velmi proměnlivé a překvapivé. Mohou se vyskytnout prudké deště, bouřky, ale také slunečné období.

Podzim je v této oblasti velmi krásný. Lesy v okolí Leffe se barví do žlutých, oranžových a červených odstínů, což tvoří úchvatný pohled. Počasí v těchto měsících je obvykle chladnější, s teplotami kolem 10-15°C. Déšť je rozhodně častým jevem, což podporuje růst a zelenání přírody.

Zima v Opatství Leffe je obvykle chladná a deštivá s průměrnými teplotami kolem 5-7°C. Málokdy je tato oblast pokryta sněhem, ale není to úplně vyloučené. V zimních měsících může být počasí poměrně nevyzpytatelné, s občasnými chladnými vlnami a bouřkami.

Jaro je obdobím, kdy se příroda v Opatství Leffe probouzí k životu. Květinové louky a rozkvetlé stromy tvoří krásnou kulisu pro návštěvníky. Teploty se postupně zvyšují, a v průměru se pohybují kolem 15-20°C. Déšť není neobvyklý, ale slunečné dny jsou také časté.

Kdykoli se rozhodnete navštívit Opatství Leffe, měli byste být připraveni na různorodost počasí. Vždy je vhodné se vybavit oblečením vhodným pro dané období, jakož i deštníkem nebo pláštěnkou. Tím si užijete všechny krásy tohoto historického místa a okolní přírody.

Opatství Leffe je místem, které vás okouzlí svou krásou a historickým významem. Ať už se zde ocitnete v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, můžete se těšit na výjimečné zážitky a bohatou atmosféru, kterou tato oblast nabízí.


Dovolená Belgie Opatství Leffe


Belgie je známá nejen svou skvělou pivní kulturou, ale také krásnými historickými památkami. Jednou z nich je i opatství Leffe, které se nachází na území malého městečka Dinant. Pokud hledáte nejen relaxaci, ale také kulturní zážitky a chcete být v blízkosti bruselských atrakcí, pak je toto místo pro vás ideální.

Opatství Leffe patří mezi jednu z nejvýznamnějších památek benediktinského řádu v Belgii. Bylo založeno v roce 1152 a dodnes je jedním z nejobdivovanějších architektonických a kulturních symbolů této země. Udělejte si procházku k různým částem kláštera, jako jsou kostel, knihovna, muzeum nebo obrazová galerie.

Jedna z největších atrakcí na návštěvě opatství Leffe je ochutnávka místního piva stejného jména. Kdo by odolal, že? V opatství je malá pivovarská dílna, kde se vyrábí tradiční belgické pivo Leffe. Toto pivo má 800 letou tradici a je velmi oblíbené mezi návštěvníky, kteří přijíždějí na dovolenou do Belgie. Po ochutnávce si můžete zakoupit několik lahví jako suvenýr, nebo si je dát k večeři.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti opatství Leffe, doporučujeme se ubytovat v Dinantu, kde můžete najít pěkné a útulné hotely a penziony. Město má také spoustu restaurací, barů a kaváren, takže si můžete vychutnat místní kuchyni a atmosféru.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě vás potěší návštěva muzeí v Dinantu a jeho blízkém okolí. Zajít můžete například do Muzea řeky Mázy, Muzea saxofonu Adolpha Saxa nebo Muzea historie a archeologie Dinantu.

Belgie a Dinant nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a zážitků. Pokud hledáte klidnou dovolenou, relaxaci a odpočinek v historickém prostředí, pak určitě nenechte ujít návštěvu opatství Leffe a města Dinant.


Letenka Belgie Opatství Leffe


Opatství Leffe, městečko v Belgii ležící poblíž města Dinant, je známé především díky svému ústřednímu bodu - opatství Leffe. Toto opatství je bývalým klášterem, který byl založen v roce 1152 a patřil řádu římskokatolických premonstrátů. Kromě toho však městečko nabízí renesanční budovy, kanály a řadu dalších turistických atrakcí.

Co se týče dopravy do Opatství Leffe, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Existuje několik možností, jak získat letenku do Belgie. Letiště, které se nachází nejblíže k Opatství Leffe, je Letiště Šarléroi (Charleroi Airport), které je asi 50 kilometrů daleko od města Dinant.

Letecká společnost Ryanair nabízí levné lety do Šarléroi z mnoha destinací v Evropě, včetně několika letů denně z Londýna, Edinburghu, Dublinu, Prahy, Milána a jiných měst. Například lety z Londýna do Šarléroi stojí od 10 GBP do 30 GBP v závislosti na dni a čase.

Jakmile přistanete a sjednotíte si nákladní auto, můžete vyrazit na cestu k Opatství Leffe. Jelikož se Opatství Leffe nachází v menším městečku, neexistuje zde železniční nebo autobusové nádraží, ale kromě soukromé dopravy je dostupná možnost využití taxislužby.

Opatství Leffe je turistickou atrakcí samozřejmě především pro pivaře, kteří sem jezdí ochutnávat místní pivo z Leffe Brewery. Nesmí se však zapomenout ani na návštěvu opatství samotného, které nabízí nádhernou architekturu a religiózní historii.

Ať již jedete do Opatství Leffe kvůli pivu, reliéfní architektuře nebo jen kvůli plánování dovolené, můžete se na levné letenky z Ryanairu do Šarlovi a tím i přímé dopravy do města po vernejš titulty společnosti v Evropě spolehnout. Pokud však chcete cestovat s přestupem, je možné využít například letiště v Bruselu, odkud je otvořený spoj vlakem do Dinantu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky