Objevte nejlevnější lety

Belgie Brusel

Ubytování Belgie Brusel


Belgie je krásná země plná kulturních objektů a památek. A mezi těmito krásami nepochybně patří i její hlavní město Brusel. Navštívit tuto historickou metropoli je snem mnoha turistů, a aby byla návštěva ještě příjemnější, je třeba si zajistit kvalitní ubytování.

Ubytování v Bruselu najdete na každém rohu, od hotelů po malé penziony, Airbnb pronájmy a další privátní ubytování. Záleží jen na vás, jakou variantu ubytování zvolíte, přestože je pravda, že jsou některé možnosti daleko lepší než jiné.

Pro turisty, kteří hledají luxus a sofistikovaný pobyt, jsou v Bruselu k dispozici čtyři a pět hvězdičkové hotely. Tyto hotely nabízejí nejen kvalitní servis, ale také pohodlné pokoje s velmi dobrým výhledem na okolní památky. Mezi nejlepší hotely v Bruselu patří Hotel Amigo, The Hotel Brussels nebo Hotel Metropole.

Pro rodiny s dětmi jsou ideální možností apartmány. Tyto apartmány jsou obvykle vybaveny malou kuchyní, což je ideální pro ty, kteří si chtějí uvařit své vlastní jídlo. Mezi nejlepší apartmány v Bruselu patří La Suite Homes, ApartmentsApart nebo Smartflats.

Pokud jste na cestě s omezeným rozpočtem, doporučujeme sehnat si levnější variantu ubytování, jako jsou hostely a B&B. Tyto typy ubytování jsou v Bruselu velmi populární a nabízejí cestovatelům bezpečný a čistý pobyt za dobrou cenu. Mezi nejlepší hostely v Bruselu patří Generation Europe Youth Hostel, Brussels Hello Hostel nebo Auberge de Jeunesse Generation Europe.

Celkově vzato, výběr ubytování v Bruselu závisí především na vašem stylu života a představách. Z celého města nabízí velké množství možností, ať už se jedná o luxusní hotely, apartmány pro rodiny s dětmi, hostely a levné ubytování. V Bruselu je vše snadno dostupné, a proto byste si měli být naprosto jisti, že si najdete to správné ubytování pro váš pobyt.


Dovolená Belgie Brusel


Belgie a její hlavní město Brusel jsou jedním z nejzajímavějších evropských turistických cílů. Tato země nabízí bohatou historii, kulturní dědictví a také chutné gastronomické speciality.

Brusel je nejen politickým a administrativním centrem Evropské unie, ale také městem s bohatou historií a architekturou. Turisté určitě ocení návštěvu Grote Markt, které je hlavním náměstím města. Tato starobylá tržnice je obklopena krásnými historickými budovami a je významnou součástí bruselského dědictví UNESCO.

Další nevynechatelnou památkou je Atomium, které je symbolem Bruselu. Tato futuristická stavba se skládá z devíti obrovských kulovitých struktur a nabízí úchvatný výhled na celé město. V rámci Atomiaum se návštěvníci mohou také podívat na různé dočasné výstavy a interaktivní expozice.

Při výletu do Belgie nesmíte zapomenout na návštěvu slavného bruselského Manneken Pis. Malá bronzová soška představuje nahého chlapce močícího do fontány a je symbolem bruselského humoru. Tato socha je také ozdobena různými kostýmy, které jsou průběžně měněny a připomínají různé události.

Belgie je také proslulá svými gastronomickými specialitami. Nejznámější z nich je belgický čokoláda. Po celém Bruselu najdete mnoho čokoládových obchodů, které nabízejí široký výběr čokolády v různých tvarech a příchutích. Další pochoutkou, kterou byste neměli vynechat, jsou belgické vaflíčky. Tyto křupavé dezerty s výběrem různých náplní jsou oblíbené nejen u místních, ale také u turistů.

Pokud jde o ubytování v Bruselu, existuje mnoho možností pro každý rozpočet. Město nabízí luxusní hotely, butikové penziony nebo cenově dostupné hostely. Doporučuji si dopředu rezervovat ubytování, zejména v období největší turistické sezóny.

Celkově vzato, Belgie a Brusel jsou perfektní destinací pro dovolenou plnou kultury, historie a gastronomických zážitků. Každý návštěvník bude mít možnost objevovat krásy tohoto místa a zažít nezapomenutelnou a pestrou dovolenou.


Počasí Belgie Brusel


Belgie je známá svým proměnlivým a nepředvídatelným počasím, a to platí i pro její hlavní město, Brusel. Nachází se uprostřed země a nedaleko od pobřeží Severního moře, což ovlivňuje jeho klimatické podmínky.

Brusel patří do mírného oceánského podnebného pásu, což znamená, že zde nejsou extrémně vysoké ani nízké teploty. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 23 °C, zatímco v zimě průměrná teplota klesá na 6 °C. Nicméně v závislosti na konkrétním ročním období může počasí značně kolísat.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Bruselu obvykle teplé a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 22-25 °C, ale mohou zde nastat i teploty přesahující 30 °C. V tomto období se často vyskytují i bouřky doprovázené silnými dešti.

Podzim (září a říjen) je obdobím změny a také nestability počasí. Teploty začínají klesat a průměrná teplota se pohybuje kolem 15-18 °C. Déšť je běžný, a tak je vhodné mít s sebou vždy deštník nebo pláštěnku.

Zima v Bruselu (prosinec až únor) je obvykle mírná, ale chladná a vlhká. Průměrná teplota se pohybuje kolem 3-6 °C, ale mrazivé teploty se sem tam objeví. Sníh je v Bruselu poměrně vzácný, ale není to úplnou raritou.

Jaro (březen a duben) přináší mírné a proměnlivé počasí. Průměrná teplota se zvyšuje na 12-15 °C a počet slunečných dní se zvyšuje. Nicméně i v tomto období jsou teplotní výkyvy a deštivé dny.

Je důležité mít na paměti, že tyto údaje jsou jen průměrné hodnoty a počasí v Bruselu může rychle a nečekaně změnit. Je proto nezbytné být připraven na různé podmínky a mít vhodné oblečení, jak pro teplejší, tak i pro chladnější období.

Brusel je město, kde je počasí stále předmětem diskusí, a tak se připravte na různé extrémy, které vás mohou překvapit. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobte své plány a oblečení aktuálním podmínkám.


Letenka Belgie Brusel


Belgie je malá země ležící v západní Evropě. Je známá svým historickým a kulturním bohatstvím, stejně jako svou polohou jako sídlem Evropské unie. Hlavním městem Belgie je Brusel, které je také politickým a ekonomickým centrem země. Díky své důležitosti je Brusel často vyhledávanou destinací pro turisty a obchodní cestující.

Pokud plánujete navštívit Brusel, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat letecky. Bruselské letiště, známé také jako Letiště Zaventem, je největší a nejrušnější letiště v Belgii. Nachází se pouze 12 km od centra města, což z něj dělá ideální vstupní bránu pro vaši návštěvu belgické metropole.

S letenkou do Bruselu si můžete vybrat z různých aerolinek a destinací. Mezinárodní letiště Zaventem je domovskou základnou několika leteckých společností, včetně Brussels Airlines, která je belgickou státní leteckou společností. Dalšími populárními aerolinkami, které poskytují lety do Bruselu, jsou například Ryanair, EasyJet a Lufthansa.

Při výběru letenky do Bruselu je vždy dobré porovnat ceny mezi různými aerolinkami a vybrat tu nejvýhodnější volbu pro váš rozpočet. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a nacházejících se slevách a akcích. Je také dobré se podívat na různé odletové a příletové časy, abyste si mohli vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Po příletu na letiště Zaventem budete mít několik možností, jak se dostat do centra Bruselu. Nejjednodušší a nejrychlejší možností je využít vlakovou dopravu. Letiště má vlastní železniční stanici, která nabízí přímé spojení do centra města. Jízda trvá přibližně 20 minut a vlaky jezdí pravidelně.

Další možností je využít taxislužby nebo pronajmout si auto. Avšak doprava v centru Bruselu může být hektická a parkovací místa jsou omezená, takže tato možnost by mohla být dražší a nepohodlnější.

Brusel je fascinující město s bohatou historií a mnoha atrakcemi. Návštěvníci si mohou prohlédnout slavnou stavbu Atomium, která je považována za jednu z hlavních turistických atrakcí v Bruselu. Také byste neměli vynechat Grand Place, náměstí lemované historickými budovami, nebo Manneken Pis, socha malého chlapečka, která se stala symbolem města.

Pokud máte rádi umění a kulturu, určitě navštivte Musée Magritte a Musée des Beaux-Arts. Pro fanoušky belgického piva nebo čokolády je tu také mnoho možností ke gastronomickému objevování.

Závěrem, letenka do Bruselu je vstupenkou do jednoho z nejzajímavějších evropských měst. Bez ohledu na váš zájem, Brusel nabízí mnoho atrakcí, které stojí za to objevovat. A cestování letecky je jednoduchý a pohodlný způsob, jak se dostat do této fascinující destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Brusel


1) Jaké je hlavní město Belgie?
Odpověď: Hlavním městem Belgie je Brusel.

2) Jaké je nejpoužívanější jazykové prostředí v Bruselu?
Odpověď: V Bruselu se používají tři hlavní jazyky - nizozemština, francouzština a němčina.

3) Které památky byste v Bruselu neměli minout?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Bruselu patří Atomium, Grand Place, Manneken Pis, Evropský parlament a Královský palác.

4) Jak se dostanu z letiště do centra Bruselu?
Odpověď: Z letiště Brusel se do centra města dostanete vlakem, autobusem nebo taxíkem.

5) Jaká je typická belgická specialita?
Odpověď: Nejznámější belgickou specialitou je vatrouška (waffle) a belgické hranolky servírované s různými omáčkami.

6) Jaká je postava Manneken Pis a proč je tak slavná?
Odpověď: Manneken Pis je bronzová socha malého chlapce, který močí do fontány. Je to jedna z nejvíce známých symbolů Bruselu a je přitahována turisty po celém světě.

7) Kde se nachází Evropský parlament v Bruselu?
Odpověď: Evropský parlament se nachází ve čtvrti Leopoldský, nedaleko od centra Bruselu.

8) Jak mohu navštívit Atomium?
Odpověď: Atomium je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Bruselu. Je přístupný veřejnosti a můžete ho navštívit pomocí metra nebo autobusu.

9) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bruselu?
Odpověď: Brusel je oblíbeným cílem turistů po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu závisí na vašich preferencích - jaro a podzim jsou obvykle příjemné období, s mírným počasím.

10) Kde mohu ochutnat belgické pivo v Bruselu?
Odpověď: V Bruselu je mnoho pivních barů a restaurací, kde si můžete vychutnat široký výběr belgických piv. Některé z nejznámějších pivních barů jsou Delirium Café, Moeder Lambic a Le Poechenellekelder.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky