Objevte nejlevnější lety

Argentina El Chalten

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


1. Jak se dostat z hlavního města Argentiny, Buenos Aires, do El Chalten?
Odpověď: Nejčastější způsob je letecky z Buenos Aires do El Calafate a poté autobusem nebo autem do El Chalten. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v El Chalten?
Odpověď: El Chalten je známý pro své turistické stezky, jako je Fitz Roy trek a Laguna de los Tres. Další populární atrakce zahrnují Chorrillo del Salto vodopád, Laguna Torre a Mirador de los Condores a Mirador de las Aguilas vyhlídkové body.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu El Chalten?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je od prosince do března, kdy je teplé počasí a méně dešťů. Během tohoto období je také nejlepší šance na dobré podmínky pro turistické aktivity.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, hostels, kempů a pronájmu apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky rušnějších období.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v El Chalten?
Odpověď: Doporučuje se zůstat alespoň 3-4 dny v El Chalten, aby jste měli dostatek času na prozkoumání turistických stezek a vychutnání krásné přírody.

6. Jaké jsou možnosti stravování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten najdete různé restaurace, kavárny a obchody s potravinami, kde můžete najít typické argentinské jídla a speciality, jako je steak, empanadas a mate.

7. Jaká je místa v El Chalten vhodná pro fotografii?
Odpověď: Laguna de los Tres a Fitz Roy trek nabízejí nádherné výhledy na hory a jezera, které jsou skvělými místy pro fotografii. Dalšími populárními místy jsou Chorrillo del Salto vodopád a Laguna Torre.

8. Je nutné mít nějaké speciální vybavení pro turistické aktivity v El Chalten?
Odpověď: Je dobře mít kvalitní turistické boty, oblečení vhodné pro venkovní aktivity, repelent proti komárům, sluneční brýle, opalovací krém a vodu. Je také vhodné mít mapu a navigační zařízení, pokud se plánujete sami vydávat na turistické stezky.


Počasí Argentina El Chalten


Argentina El Chalten je fascinující místo v jihovýchodní části And, které se vymyká běžnému počasí Patagonie, z téhož důvodu je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti. Tento malý horský městečko, ležící v Argentině, je známý nejen krásnou divokou přírodou, ale také neuvěřitelně rychle se měnícím počasím, které může být v jednu chvíli klidné a slunné a v další bouřlivé.

Výhledy na majestátní hory Fitz Roy a Cerro Torre, přírodní rezervace Los Glaciares a zlatavé pastviny plné divokých zvířat včetně losů, guanaků a kondorů jsou jen některými z mnoha fascinujících zážitků, které tuto oblast nabízí. Mnoho návštěvníků se vydává na nejrůznější túry a výlety v oblasti, ať už se jedná o trekking, horská kola nebo dokonce ledovcovou túru.

Pokud však chystáte cestu do této oblasti, mějte na paměti, že počasí je tam velmi nestabilní. Během jednoho dne můžete zažít několik různých stavů počasí, které se mohou rychle změnit. Ve většině případů jsou letní měsíce (listopad až březen) nejlepší dobou pro návštěvu, jelikož jsou průměrné teploty v této době asi 15 až 20 stupňů Celsia a méně větrno.

Nicméně i v létě se může stát, že počasí se rapidně změní a návštěvníci se musí připravit na všechny druhy povětrnostních podmínek. Může být slunečno, větrno, mokro nebo dokonce bouřlivé. Zde je třeba si vzít dostatečné oblečení, včetně větrovky, odolného a voděodolného materiálu, stejně jako teplého a pohodlného oblečení pro chladnější dny.

Zkrátka, pokud chystáte cestu do Argentina El Chalten, připravte se na neustálé změny počasí a pamatujte, že správné oblečení bude hrát klíčovou roli v tom, zda budete moci plně vychutnat všechny přírodní krásy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Dovolená Argentina El Chalten


Argentina není jen o slavném Buenos Aires či úchvatných vodopádech Iguazu. Tato jihoamerická země skrývá mnohem víc, například malé městečko El Chalten. Nachází se na jihozápadě Argentiny v národním parku Los Glaciares a je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a turistiky.

El Chalten je malé a klidné městečko ležící v Andách. Je obklopeno horami, ledovci a nádhernými scenériemi. Jeho největší atrakcí je nedaleký vrchol Cerro Fitz Roy, který je populární mezi horolezci z celého světa. Městečko je také známé svými mnoha turistickými trasami a stezkami, které vedou kolem jezer, lesů a ledovců.

Pro milovníky turistiky a trekkingu je El Chalten rájem. Existuje mnoho různých tras a možností, které si může každý vybrat podle svých schopností a představ. Například, populární trek je Laguna de los Tres, který vás zavede do údolí pod horou Fitz Roy a nabídne vám úchvatný pohled na jezero a ledovec. Další možností je trek ke kolem hor jezera Viedma, který nabízí krásné scenérie a zpřístupňuje zákoutí parku, které jsou méně navštívená turisty.

Kromě turistiky můžete v El Chalten podniknout také výlety na ledovce. Nejznámější z nich je ledovec Viedma, který má rozlohu přes 900 km² a je jedním z největších ledovců v Argentině. Na ledovec se můžete dostat trajektem z blízkého města El Calafate a zažít něco nezapomenutelného –chůzi po ledovci a obdivování jeho nádhery.

El Chalten je také známé svou přátelskou atmosférou a pohostinnými obyvateli. V malých kavárnách a restauracích si můžete vychutnat místní kuchyni, která je založená na masu a rybách. Neměli byste také vynechat ochutnat místní víno nebo slavný argentinský steak.

Pokud hledáte místo, které je oázou klidu a harmonie s přírodou, pak je dovolená v El Chalten tím pravým. Přírodní krása a široké možnosti pro turistiku a trekking dělají z tohoto městečka ideální destinaci pro dovolenou strávenou uprostřed hor, ledovců a jezer.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země plná překrásné přírody a fascinujících turistických atrakcí. Jedním z nejvíce vyhledávaných cestovních cílů v této zemi je městečko El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares v provincii Santa Cruz.

El Chalten je proslulé svými nádhernými horami, ledovci a turistickými stezkami, které přitahují milovníky dobrodružství z celého světa. Díky své poloze v Andách nabízí toto město nádherné výhledy a nepřeberné množství outdoorových aktivit.

Když navštívíte El Chalten, budete potřebovat ideální ubytování, které vám poskytne potřebný komfort a pohodlí, abyste se mohli po náročném dni v horách plných dobrodružství dobře vyspat a nabrat síly na další den.

V tomto malebném městečku najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Vzhledem k popularitě El Chaltenu mezi turisty, je však vhodné si své ubytování rezervovat předem, zejména v letních měsících (prosinec až březen), kdy je zde největší návštěvnost.

Luxusní hotely v El Chaltenu nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními a službami. Díky své poloze a výhledu na hory jsou tyto hotely obklopeny nádhernou přírodou, která dodává místu jedinečnou atmosféru. Tyto hotely jsou obzvláště vhodné pro páry, kteří si přejí romantiku a pohodlí.

Hostely a penziony jsou mnohem cenově dostupnější možností ubytování v El Chaltenu. Tyto zařízení nabízejí základní ubytování a obvykle poskytují sdílené pokoje s koupelnou a společnou kuchyňkou. Přestože nemají tolik luxusu jako hotely, jsou ideálním místem pro dobrodruhy a cestovatele s rozpočtem.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel, hostel nebo penzion, během svého pobytu v El Chaltenu nezapomeňte využít blízkosti krásných turistických tras a hor, které město nabízí. Mnoho z těchto tras je ideálních pro různé fitness úrovně, takže každý návštěvník najde tu správnou trasu pro sebe.

Užijte si nádhernou přírodu, projděte se po nekonečných turistických cestách a neopomeňte se vyfotit u místních ikonických hor jako Cerro Torre a Fitz Roy. Pro seznámení s místním ekosystémem navštivte také některý z nedalekých ledovců, jako je Viedma nebo Perito Moreno.

Nezáleží na tom, pro jaký typ ubytování se rozhodnete, el Chalten je místem, které si zamilujete a které nabízí ty nejlepší podmínky pro turisty a dobrodruhy. Jakmile se sem jednou podíváte, budete se chtít vrátit zpět a objevovat další skvosty, které tato argentinská destinace nabízí.


Letenka Argentina El Chalten


Pokud hledáte něco mimořádného pro svou příští dovolenou, pak byste měli zvážit návštěvu argentinského města El Chalten. Toto malebné horské město, které se nachází v bezprostřední blízkosti Patagonie, nabízí úžasné možnosti pro příznivce outdoorových aktivit.

El Chalten je obklopen nádhernou přírodou, kde se setkáváte s impozantními horami, ledovci, jezery a řekami. Je považován za "Hlavní město trekkingu" v Argentině a je ideálním místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Stovky kilometrů turistických stezek nabízí neuvěřitelné výhledy a příležitosti k prozkoumání jedné z nejkrásnějších a nejdůležitějších oblastí na světě.

Nejdůležitější atrakcí v El Chalten je samozřejmě ikonický vrchol Fitz Roy. Tento majestátní horský masiv má tvar ostré pyramidy, který je často pokryt oblaky a sněhem, což dodává místu tajuplnou atmosféru. Pro horolezce je Fitz Roy symbolem a dosažení jeho vrcholu je připomínáno jako životní úspěch.

Dalšími populárními cíli pro turisty jsou také ledovec Viedma a národní park Los Glaciares. Viedma je jeden z největších ledovců v Jižní Americe a nabízí nádherné výhledy na ledu a rozprostírající se jezero. Národní park Los Glaciares je pak domovem dalšího ikonického ledovce - Perito Moreno. Toto pozoruhodné přírodní divadlo je ohromující a fascinující pro každého návštěvníka.

Po dlouhém dni plném dobrodružství a objevování můžete si odpočinout v malebném městečku El Chalten. I když je poměrně malé a odlehlé, nabízí vše, co potřebujete - pohodlné ubytování, chutné restaurace s místními specialitami a obchody se suvenýry. Atmosféra města je klidná a přátelská, což přispívá k velmi příjemnému zážitku.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu El Chalten, nezapomeňte si zabalit správnou výbavu. Počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé, takže byste se měli připravit na různé teploty a povětrnostní podmínky. Také byste měli vzít v úvahu, že je třeba si předem zarezervovat letenky, protože popularita tohoto místa mezi turisty stoupá.

El Chalten je opravdu jedinečné místo plné fascinující přírody a dobrodružství. Jestliže se rozhodnete pro návštěvu tohoto malebného města, budete mít možnost zažít argentinskou divočinu na vlastní kůži. Bez ohledu na to, jestli jste outdoorový nadšenec, dobrodruh nebo jen hledáte únik od každodenního života, El Chalten je bezpochyby místo, které byste neměli vynechat při plánování vaší další dovolené.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky