Objevte nejlevnější lety

Angola Cangandala National Park

Letenka Angola Cangandala National Park


Angola je jednou z afrických zemí s bohatou biologickou a přírodní diverzitou a její národní parky jsou jedinečnými a nedotčenými přírodními rezervacemi. Jedním z těchto parků je Cangandala National Park, který je považován za skutečný klenot země.

Cangandala National Park se nachází v severovýchodní části Angoly, ve provincii Malanje. Byl vyhlášen v roce 1970 a jeho hlavním cílem je ochrana a zachování vzácného a ohroženého druhu antilopy - palahý antilopy. Park byl založen kvůli snaze o ochranu tohoto ptáka před vyhynutím, jelikož jeho populace byla na pokraji zániku.

Cangandala je jedním z nejmenších národních parků v Angole, který se rozkládá na ploše přibližně 600 km². I přesto je park domovem pro mnoho jiných ohrožených druhů zvířat a rostlin. Můžete zde najít například levharty, buvoly, hrochy, krokodýly a mnoho druhů ptáků.

Palahý antelope je hlavní atrakcí parku a je také jedním z nejohroženějších druhů antilop na světě. Dříve byl tento krásný tvor loven pro maso a jeho kožich byl používán pro výrobu oděvů. Díky ochranářským snahám se však podařilo zvrátit tento trend a pro početně malou populaci palahého antilopy se doufá v naději na záchranu druhu.

Cangandala National Park je také zajímavým místem pro milovníky ptáků. Zdejší tiché lesy a vlhké roviny přitahují více než 200 druhů ptáků, což z parku činí ráj pro ornitology. Cestovatelé zde mohou spatřit ohrožené ptáky, jako je například ohrožený bukač africký nebo vzácný čáp africký.

Kromě bohaté divočiny můžete v parku také najít klid a mír, které se vám v moderním světě ve velkém městě často vytrácí. Cangandala National Park je nejlepším místem pro odpočinek a relaxaci, procházky v přírodě a pozorování zvířat ve volné přírodě.

Přístup do parku je poměrně snadný, ačkoli infrastruktura v regionu není úplně nejlepší. Je nejlepší se sem dostat autem a poté je možné si zaplatit místního průvodce, který vás provede parkem a bude vám poskytovat informace o zdejší fauně a flóře.

Pokud cestujete do Angoly a hledáte unikátní přirozené zážitky, Cangandala National Park je místem, které byste neměli vynechat. Můžete se těšit na ohromující přírodu, vzácné druhy zvířat a nezapomenutelné zážitky. A co je nejdůležitější, budete součástí projektu ochrany a zachování, který pomáhá zachránit jedinečné druhy pro budoucí generace.


Ubytování Angola Cangandala National Park


Angola je země, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je známá svou bohatou přírodní krásou a rozmanitostí živočišných druhů. Jedním z přírodních pokladů Angoly je Cangandala National Park, který nabízí úžasné možnosti pro ubytování v blízkosti divoké přírody.

Cangandala National Park se nachází v provincii Malanje, která se nachází v severní části Angoly. Park byl založen v roce 1963 a je domovem pro vzácné a ohrožené živočišné druhy. Nachází se zde také rozlehlé savany a krásné vodopády.

Pokud hledáte ubytování v Cangandala National Parku, máte několik možností. Jednou z nich je ubytování v lodži, která se nachází přímo v parku. Tyto lodže nabízejí komfortní a moderní ubytování s nádherným výhledem na okolní krajinu. Většina lodží má restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční angolská jídla a regionální speciality.

Další možností je kempování v rezervaci Cangandala National Parku. Park nabízí několik táborů, kde si můžete postavit stan a strávit několik dní v blízkosti divoké přírody. Kempování je skvělý způsob, jak být co nejblíže přírodě, naslouchat zvukům lesa a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. V táborech najdete základní vybavení, jako jsou toaletní zařízení a ohniště.

Kromě toho je možné si pronajmout chatu nebo domov ve vesničce Cangandala, která se nachází nedaleko parku. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat klidné a autentické venkovské prostředí a zároveň se snadno dostat do parku.

Cangandala National Park je rájem pro milovníky přírody a poskytuje úžasné možnosti pro turisty, kteří si chtějí vychutnat pobyt v blízkosti divoké zvěře a přírodního bohatství. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní lodže, kempování nebo venkovské domky, Cangandala National Park nabízí různé možnosti ubytování, které splní vaše potřeby.

Pokud plánujete návštěvu Angoly a Cangandala National Parku, doporučuje se vám rezervovat ubytování předem, protože místa jsou často omezena. Ujistěte se, že si vyžádáte veškeré informace o parku a ubytování, abyste byli dobře připraveni na svůj pobyt v této nádherné části Angoly. Buďte otevření novým dobrodružstvím a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Cangandala National Parku.


Počasí Angola Cangandala National Park


Angola je země ležící na západě Afriky a má po celém území různé typy klimatu. Jednou z atrakcí pro turisty je Cangandala National Park nacházející se v oblasti Malanje, přibližně 420 kilometrů od hlavního města Luandy. Následující článek se zaměří na počasí v této oblasti.

Cangandala National Park se nachází v oblasti savany, kde se vyskytují klimatické podmínky charakteristické pro tropický pás. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje mezi 25 °C a 31 °C během celého roku. Nicméně, během deštivé sezóny, která trvá od října do dubna, jsou průměrné teploty mírně nižší a oscilují mezi 20 °C a 30 °C.

Nejvlhčí období této oblasti je během měsíců ledna a února, kdy se očekává až 250 mm srážek. Během zbytku deštivé sezóny očekávejte množství srážek od 100 mm do 200 mm měsíčně. V období sucha (květen až září) se srážky výrazně snižují; často málokdy dosahují 50 mm za měsíc.

Turisté by měli být připraveni na vysoké teploty během dne a nižší teploty v noci během deštivé sezóny. Doporučuje se, aby se turisté oděli v lehkém oblečení a oděli se v případě nočního pobytu v táboře.

Celkově lze říci, že Cangandala National Park bude zajímavou destinací pro turisty, kteří hledají tropickou oblast s vyrovnaným počasím celoročně. K nehodě přispívá i atraktivní a rozmanitou faunu a flóru. Pro ty, kteří chtějí navštívit tuto oblast, je nutné plánovat cestu do období dešťů, což je období, kdy se park nejlépe ukazuje v celé své kráse.


Dovolená Angola Cangandala National Park


Angola je nádherná země na západním pobřeží Afriky, která láká turisty svou bohatou kulturou, kulturními památkami a překrásnou přírodou. Jedním z nejatraktivnějších míst pro dovolenou v Angole je Cangandala National Park.

Cangandala National Park se nachází v provincii Malanje ve střední Angole a je jedním z nejmenších národních parků v zemi. Přestože je menšího rozsahu, nabízí nádhernou divočinu, která hostí unikátní druhy zvířat a rostlin. Park je domovem pro ohrožený druh zebřička kapverdská, která je jednou z nejmenších zebřic na světě. Toto zvíře je hlavní přitažlivostí parku a je třeba si ho při návštěvě přísně chránit.

Cangandala National Park je tvořen převážně savany, ale najdete zde i pestré spektrum ekosystémů, včetně sezónních řek a slatinišť. Park je bohatý na biodiverzitu a nabízí mnoho příležitostí pro pozorování divoké zvěře. Kromě zebřiček kapverdských můžete v parku potkat i rostliny a stromy, které jsou endemické pro tento region.

Turisté mohou v Cangandala National Park využít různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, kempování a pikniky. Místní průvodci jsou k dispozici pro všechny turisty, kteří chtějí objevovat krásy parku a zároveň se o něj starat. Park je důležitým chráněným územím pro ochranu vzácných druhů a udržování ekosystémů.

Pro dovolenou v Cangandala National Park je doporučeno si připravit dostatečně dlouhý pobyt, aby bylo možné plně vychutnat krásu a jedinečnost tohoto místa. Turisté si mohou pronajmout chaty nebo stanovat pod širým nebem a prozkoumávat park po několik dní. Noční safari je také velmi oblíbeným zážitkem, kdy se turisté vydávají na vyhledávání nočních zvířat, které se v parku vyskytují.

Cangandala National Park poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat méně známou část Angoly a její bohatou přírodu. Park je také důležitým místem pro vědecký výzkum a ochranu ohrožených druhů. Pokud plánujete dovolenou v Angole, nezapomeňte zařadit Cangandala National Park do svého itineráře a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Cangandala National Park


1. Kde se nachází Angola Cangandala National Park?
Angola Cangandala National Park se nachází v severovýchodní části Angoly, ve provincii Malanje.

2. Jaká je velikost Angola Cangandala National Park?
Park má rozlohu přibližně 620 km2.

3. Jaké druhy zvířat lze v parku spatřit?
Mezi nejznámější druhy zvířat v parku patří buvol afričský, antilopa nilgau, levhart, slon afričký, hyena skvrnitá a mnoho dalších.

4. Jaké aktivity lze v parku podniknout?
Návštěvníci parku mohou podnikat safari, pěší túry, pozorování ptáků a exkurze se zkušeným průvodcem.

5. Jak se dostat do Angola Cangandala National Park?
Park je nejlépe dostupný letecky z hlavního města Angoly, Luandy. Lze také cestovat po souši, ale trasa bývá často obtížná a časově náročná.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha, které trvá od května do září. V tomto období je snazší zachytit zvířata při jejich každodenních aktivitách.

7. Je v parku možné camping a ubytování?
Ano, v parku existují přístřešky a kempy, které umožňují návštěvníkům přenocovat. Je však třeba zajistit si povolení a připravit všechny potřebné vybavení.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvu parku?
Ano, je důležité respektovat pravidla a předpisy parku, včetně zákazu lovu, sběru rostlin a narušování životního prostředí. Také je dovoleno vstupovat pouze na určené stezky a silnice.

9. Jaký je vstupní poplatek do parku?
Přesný vstupní poplatek se může lišit, je však třeba se připravit na platbu za vstup do parku a případně další poplatky za ubytování a aktivity.

10. Je v parku k dispozici stravování?
Stravování není ve parku běžně k dispozici, je třeba si přinést vlastní jídlo a pití.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky