Objevte nejlevnější lety

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v Andoře, malé zemi v Pyrenejských horách mezi Španělskem a Francií. Tento průsmyk je jedním z nejdůležitějších přechodů přes Pyreneje a je také oblíbeným turistickým cílem kvůli své nádherné krajině a skvělým rekreačním aktivitám.

Co se týče počasí, Coll d'Ordino je podobně jako celá Andorra charakteristická svými extrémními teplotami a vysokou nadmořskou výškou, což způsobuje výkyvy počasí během celého roku.

V létě jsou denní teploty v Průsmyku Coll d'Ordino v průměru kolem 15-20 °C, ale mohou se pohybovat mezi 10 až 25 °C, přičemž nocní teploty mohou klesnout na 5-10 °C. Během léta však bývá mnoho slunečných dnů a dešťové srážky jsou relativně vzácné. Často se zde také vyskytují bouřky, což může být nebezpečné pro turisty, kteří se nacházejí na horách.

V zimě jsou teploty mnohem nižší a mohou dosahovat až -5 °C během dne a -15 °C v noci. Vzhledem k tomu, že průsmyk sem tam zavírají, musí turisté být připraveni na silné sněhové bouře a ledové silnice. Nicméně, zimní sezóna je také ideální pro milovníky zimních sportů, jako je snowboarding a lyžování, a průsmyk Coll d'Ordino je známý pro své kvalitní střediska.

Celkově lze říci, že každé roční období má své výzvy a krásy v Průsmyku Coll d'Ordino a turisté by se měli připravit na změny počasí a vhodně se vybavit zimním nebo letním oblečením a zařízením. V každém případě se však jedná o krásné a malebné místo, které stojí za to navštívit.


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá horská země ležící v Pohoří Pyreneje mezi Španělskem a Francií. Je známá především svými překrásnými horami a lyžařskými středisky. Jedním z nejznámějších míst v Andoře je průsmyk Coll d'Ordino, který nabízí nádherné výhledy a skvělé možnosti pro turistiku a outdoorové aktivity.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve střední části Andorry a spojuje město La Massana s vesnicí Ordino. Je to oblíbená trasa pro pěší turisty a cyklisty, kteří si chtějí užít krásy andorrské přírody a získat nezapomenutelné zážitky.

Během návštěvy průsmyku Coll d'Ordino můžete očekávat nádherné výhledy na okolní hory a údolí. Z vrcholu průsmyku je možné zahlédnout také známý hrad Santa Coloma, který stojí na vrcholu kopce. Je to jedno z nejstarších staveb v Andoře a stojí za to ho navštívit.

Pro milovníky outdoorových aktivit je průsmyk Coll d'Ordino ideálním místem pro turistiku, horskou cyklistiku a běh na lyžích. Existuje několik tras, které začínají nebo končí na průsmyku a umožňují vám prozkoumat krásy andorrské přírody.

Jednou z nejpopulárnějších tras je výšlap na horu Pic de Casamanya, která se nachází nedaleko průsmyku. Tato hora nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a je oblíbeným místem pro horolezectví. Pokud jste fyzicky zdatní, můžete se pokusit zdolat tuto horu a zažít adrenalinový zážitek.

Další zajímavou trasou je procházka po údolí Valira del Nord. Tato trasa vás provede malebnou krajinou, kde se nacházejí pastviny, horské potoky a lesy. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat místní flóru a faunu a užít si klid a ticho horského prostředí.

Pokud jste cyklista, můžete si vyzkoušet průjezd průsmykem Coll d'Ordino na kole. Tato trasa je jednou z nejoblíbenějších cykloturistických tras v Andoře a nabízí nádherné výhledy a náročný terén pro zkušené jezdce.

Průsmyk Coll d'Ordino je tedy ideálním místem pro dovolenou v Andoře. Nabízí krásné výhledy, nespočet možností pro outdoorové aktivity a klidnou a příjemnou atmosféru. Pokud hledáte dovolenou v horách, neměli byste minout tuto nádhernou lokalitu.


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, nabízí nádhernou přírodu a mnoho aktivit pro turisty. Pokud hledáte místo k ubytování, Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v pohoří Pyrenejí v severní části Andorry. Jedná se o oblíbené místo, kde turisté přicházejí relaxovat a užívat si krásnou přírodu. V této oblasti najdete několik možností ubytování, které odpovídají různým cenovým kategoriím.

Luxusní hotely

Pokud si chcete užít luxusní dovolenou, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete několik luxusních hotelů s vysokým standardem. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje s krásným výhledem, ale také bazén, spa a wellness centra, kde si můžete užít masáže a další procedury.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Val De Neu, který se pyšní pěti hvězdičkami. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na hory, bazén a wellness centrum, kde si můžete odpočinout a užít si volný čas.

Středně drahé hotely

Pokud nechcete utrácet příliš mnoho peněz za ubytování, ale stále chcete mít komfort a pohodlí, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik středně drahých hotelů. Tyto hotely nabízejí čisté a pohodlné pokoje, většinou s výhledem na hory.

Jedním z nejlepších středně drahých hotelů v této oblasti je Hotel Màgic Andorra, který se nachází v krásném prostředí v horách. Tento hotel nabízí moderní pokoje, bazén a wellness centrum.

Levné hotely

Pokud hledáte ubytování za příznivou cenu, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik levných hotelů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň prozkoumat krásy této oblasti.

Jedním z nejlepších levných hotelů v této oblasti je Hotel Coma, který nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Tento hotel se nachází v krásné přírodě, takže si můžete užívat nádherné výhledy na hory.

Celkově lze říci, že ubytování v Průsmyku Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností pro turisty s různými rozpočty. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní nebo levné ubytování, v této oblasti najdete mnoho možností, které vám umožní prozkoumat krásy Andorry.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


1. Jaký je název tohoto průsmyku a kde se nachází?
- Průsmyk se jmenuje Coll d'Ordino a nachází se v Andoře.

2. Jaká je výška průsmyku Coll d'Ordino?
- Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve výšce 1 980 metrů nad mořem.

3. Jaká je délka průsmyku a kolik trvá cesta přes něj?
- Průsmyk Coll d'Ordino má délku asi 7 kilometrů a trvá přibližně 15 minut projet se přes něj.

4. Jsou na průsmyku Coll d'Ordino nějaká omezení nebo zpoplatnění?
- Pro osobní vozidla není na průsmyku Coll d'Ordino žádné zpoplatnění ani omezení.

5. Jaké aktivity nebo turistické atrakce jsou v okolí průsmyku Coll d'Ordino?
- V okolí průsmyku Coll d'Ordino můžete podniknout různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, horské cyklistiky nebo jízda na horských kolech. Nachází se zde také několik lyžařských středisek.

6. Jaké je klima v okolí průsmyku Coll d'Ordino?
- V okolí průsmyku Coll d'Ordino panuje horské podnebí s chladnými zimami a mírnými léty. Na jaře a na podzim zde může být proměnlivé počasí s častými srážkami.

7. Kdy je ideální doba na návštěvu průsmyku Coll d'Ordino?
- Průsmyk Coll d'Ordino je možné navštívit po celý rok. V létě je vhodný pro outdoorové aktivity a turistiku, v zimě je oblíbený pro lyžování a snowboarding.

8. Jaké jsou výhledy z průsmyku Coll d'Ordino?
- Z průsmyku Coll d'Ordino si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní hory a údolí. Výhledy jsou obzvláště krásné za dobrého počasí.

9. Existují nějaké občerstvení nebo restaurace v okolí průsmyku Coll d'Ordino?
- Ano, v okolí průsmyku Coll d'Ordino jsou nějaké restaurace a občerstvení, kde si můžete dát jídlo a pití.

10. Jak daleko je průsmyk Coll d'Ordino od hlavního města Andorry La Velly?
- Průsmyk Coll d'Ordino je asi 10 kilometrů vzdálen od hlavního města Andorry La Velly.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky