Objevte nejlevnější lety

Albánie Národní park Durmitor

Letenka Albánie Národní park Durmitor


Albánie, známá svými malebnými plážemi a historickými památkami, je také domovem několika krásných národních parků. Jedním z nich je Národní park Durmitor, který se nachází na severozápadě země. Pokud si plánujete cestu do Albánie, rozhodně nezapomeňte navštívit tento úchvatný přírodní klenot.

Národní park Durmitor se nachází v pohoří Durmitor, které je součástí Dinárských hor. Tato oblast je známá svými vysokými horskými špičkami, krásnými jezery a divokými řekami. Park byl založen v roce 1952 a stalo se z něj místo ochrany přírodního bohatství a biologické rozmanitosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor, určitě byste měli vyzkoušet některou z mnoha turistických tras. Park nabízí širokou škálu túr, z nichž si můžete vybrat podle své fyzické kondice a zájmů. Turistické trasy vás provedou nejkrásnějšími částmi parku, včetně jezer, vodopádů a horských hřebenů. Jeden z nejznámějších a nejkrásnějších výstupů v parku je na horský štít Bobotov Kuk, který je s výškou 2 523 metrů nejvyšším vrcholem Durmitoru.

Národní park Durmitor je také domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Pěší turistika vám tedy může poskytnout jedinečnou příležitost pozorovat ptáky, jako jsou orel skalní, tetřev hlušec nebo sýček obecný. Park také hostí několik druhů velkých savců, jako jsou medvěd hnědý, vlk dravý a rys ostrovid. Pokud máte štěstí, můžete během svého výletu zahlédnout některé z těchto ohrožených druhů.

Není pochyb o tom, že Národní park Durmitor je skvělým místem pro milovníky a dobrodruhy ve volné přírodě. Park nabízí také další aktivity, jako je horské cyklistiky, horolezectví a kempování. Když se ocitnete v údolí řeky Tara, můžete si také vyzkoušet rafting na jedné z nejdivočejších řek v Evropě.

Při návštěvě parku si rozhodně nezapomeňte udělat čas na prozkoumání okolních obcí a měst. Nejbližším městem k parku je Žabljak, který nabízí různé ubytovací možnosti, restaurace a obchody. Město je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras a atrakcí v parku.

Pokud jste přírodní nadšenec a hledáte krásná místa k návštěvě, Národní park Durmitor v Albánii by měl být na vašem seznamu. Jeho překrásná horská krajina, malebná jezera a divoké řeky vás okouzlí a zanechají vám nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Národní park Durmitor


Albánie je známá svým nádherným přírodním bohatstvím a různorodým klimatem. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Národní park Durmitor. Tento národní park se nachází v severní části Albánie a je domovem mnoha přírodních a geografických zázraků.

Durmitor je známý svými impozantními vrcholky hor, zelenými údolími a modrými jezery. V současnosti je park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a přilákává tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud jde o počasí, Národní park Durmitor má typické horské podnebí. V zimě je oblast pokryta sněhem a teploty klesají pod bod mrazu. Toto období je ideální pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding.

Na jaře se začíná probouzet příroda a teploty začínají stoupat. Tím se otevírá období pro turistické aktivity jako pěší túry a horské cyklistiky. Květy začínají rozkvétat a země se barví do různých odstínů zelené.

V létě dosahují teploty v Národním parku Durmitor vrcholu, ačkoli díky horskému podnebí jsou zde příjemně vzdušné. Mnoho turistů se vydává na turistické stezky a využívají přírodních jezer k plavání a odpočinku. V tomto období si turisté mohou také vychutnat pestrou paletu kvetoucích plamenů.

Podzim je časem, kdy národní park nabízí fantastickou scenérii se změnou barev vzrostlých stromů. Listnaté lesy se promění zelenou do odstínů červené, oranžové a žluté. Celý park se zdá být zachycen v ohňostroji barev.

Národní park Durmitor je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních území v Albánii. Nejenže nabízí bohatou floru a faunu, ale také zvláštní atmosféru pro návštěvníky. Bez ohledu na to, jaké počasí máte rádi, v tomto národním parku si vždy najdete něco, co vás okouzlí.


Dovolená Albánie Národní park Durmitor


Národní park Durmitor se nachází v nádherné horské krajině Albánie a nabízí turistům úžasnou dovolenou plnou přírodních krás a outdoorových aktivit. Tento národní park, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejmalebnějších a nejdivočejších míst v celém regionu Balkánu.

Durmitor je známý svými vysokými horami, průzračnými jezery a hlubokými kaňony. Hlavní dominantou parku je horský masiv Durmitoru, který dosahuje výšky až 2 522 metrů a láká horolezce z celého světa. Na vrcholky hor se lze vydat po skvěle značených stezkách a zážitkem je také výhled na horské panorama a zasněžené vrcholky.

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Durmitoru je jezero Crno Jezero, které je obklopeno bujnou přírodou a stromy, které odhalují nádherné odlesky na hladině jezera. Jezerem vede okružní stezka, kterou si mohou turisté projít a obdivovat krásu okolní krajiny.

Dalším zajímavým místem v parku je kaňon Tara, který je jedním z nejhlubších kaňonů na světě. Tento úžasný přírodní útvar láká nejen turisty, ale i milovníky adrenalinových sportů. Kaňon Tara je proslavený svými divokými řekami a nabízí možnosti raftingu, kanoistiky nebo zážitkových plaveb.

Pokud máte rádi pěší turistiku, v Durmitoru je na výběr z nespočtu tras pro každého. Od krátkých procházek kolem jezer a vodopádů, až po vícedenní trekkingové výpravy do nejodlehlejších koutů parku. Celý park je propleten hustou sítí turistických tras a nabízí i možnosti stanování v přírodě.

V Durmitoru je také možné objevovat historické památky a tradiční horské vesničky. Město Zabljak, které se nachází v samotném centru parku, je oblíbeným výchozím bodem pro turisty. Tady se nachází mnoho restaurací a hotelů, které nabízí komfortní ubytování a tradiční albánskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v albánském Národním parku Durmitor, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky v přírodě. Od úchvatných horských panoramat až po dobrodružství na řekách a jezerech, Durmitor nabízí vše, co si můžete přát pro aktivní dovolenou v přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Durmitor


Seznam nejčastějších dotazů a odpovědí o albánském národním parku Durmitor:

1. Jak se dostat do národního parku Durmitor?
Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v Podgorici a poté autobusem či autem do města Žabljak, které se nachází v srdci národního parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v národním parku Durmitor?
Národní park Durmitor je známý pro své horské stezky, turistické trasy a lyžařské výlety. Nejoblíbenější aktivity zahrnují pěší túry, horská kola, lyžování, vodní sporty a pozorování zvěře.

3. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor?
Nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor závisí na aktivitách, které chcete provést. Pokud cestujete pro lyžování, nejlepší období je od prosince do března. Pokud hledáte pěší trasy a horská kola, nejlepší období je od května do října.

4. Kde se nachází ubytování v národním parku Durmitor?
V národním parku Durmitor je k dispozici několik možností ubytování, včetně hotelů, pensionů, chat a kempů. Nejlepší možnost ubytování je ve městě Žabljak.

5. Jaká je vstupní cena do národního parku Durmitor?
Vstup do národního parku Durmitor je zpoplatněn. Cena za dospělého se pohybuje kolem 3 eur, cena za dítě je kolem 1,5 eur. Sezónní vstupenky a vstupenky na specifické aktivity jsou zpravidla dražší.


Ubytování Albánie Národní park Durmitor


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí na Balkáně a nabízí obrovské množství přírodních krás a historických památek. Jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších míst k návštěvě je Národní park Durmitor. Tento národní park se nachází v severozápadní části země a je považován za jedno z nejlepších míst pro ubytování a objevování nádhery albánského přírodního dědictví.

Národní park Durmitor byl založen v roce 1952 a zaujímá plochu 390 km². Je jedním z největších chráněných území na Balkáně a zahrnuje impozantní hory, hluboká údolí, ledovcová jezera a malebné řeky. Nejvyšší vrchol v tomto národním parku je Bobotov Kuk s výškou 2 523 metrů nad mořem. Turisté sem míří ze všech koutů světa, aby se pokochali epičností této krajině.

Pokud plánujete navštívit Národní park Durmitor, je zde několik možností ubytování, které budete mít k dispozici. Nejběžnější možností je kempování ve stanu. K dispozici je několik kempů s různými vybaveními, například místem pro vaření a hygienickými zařízeními. Kempování je oblíbenou volbou mezi dobrodruhy, kteří chtějí prožít přírodu na vlastní kůži a ušetřit na ubytování.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější způsob ubytování, jsou v okolí národního parku k dispozici i apartmány a horské chaty. Tyto ubytovací možnosti nabízejí veškeré soukromí a pohodlí, které si můžete přát. Jsou vybaveny vlastními kuchyňskými zařízeními a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Národní park Durmitor je také obklopen několika malebnými horskými vesnicemi, kde můžete najít tradiční ubytování v místních penzionech a hotelích. Tyto ubytovací zařízení jsou často zdobené tradičními albánskými vzory a nabízejí vám nejen pohodlí, ale i vhled do místní kultury a tradic.

Když se ubytujete v Národním parku Durmitor, nechtějte zmeškat příležitost objevit jeho přírodní poklady. Zde budete mít možnost si vychutnat horskou turistiku a pěší túry, jezdit na kole po okolí, vyzkoušet si horolezectví na skále, nebo se vydat na fascinující prohlídku ledovcových jezer.

Výhodou ubytování v Národním parku Durmitor je, že se budete nacházet v srdci albánské přírody a budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat tuto fascinující oblast. Stačí si najít příjemné a pohodlné ubytování a připravit se na nezapomenutelné dobrodružství v národním parku Durmitor.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky